Розробка уроку інформатики для 8 класу. Захоплення аудіо й відео, створення аудіо-, відеофрагментів.

Про матеріал
сформувати знання та вміння за допомогою яких програм захоплюють звук; за допомогою яких програм захоплюють відео; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Перегляд файлу

 

Тема. Захоплення аудіо й відео, створення аудіо-, відеофрагментів.

Цілі:

  • навчальна: сформувати знання та вміння за допомогою яких програм захоплюють звук; за допомогою яких програм захоплюють відео;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, мультимедійний програвач.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Щоб записати звуковий файл, можна скористатися програмою Диктофон.

  1. Підключити мікрофон або скористатися вбудованим (у мобільних комп’ютерах).
  2. Запустити програму запису звуку, наприклад

Пуск Диктофон.

  1. Розпочати запис звуку вибором кнопки Записувати.
  2. Проговорити в мікрофон потрібний текст.
  3. Зупинити запис вибором кнопки, наприклад Зупинити записування.

 

 

 

 

 


Програма автоматично збереже створений запис в аудіофайлі з іменем Запис (n). У папці Звукові записи (Цей ПК Документи Звукові записи).

Для прослуховування створеного аудіозапису  та  його  редагування  слід  вибрати  його  ім’я у вікні програми.

Над створеним записом можна здійснити такі операції, вибравши відповідні кнопки:

прослухати – кнопка Відтворити ;

додати  позначку  для  швидкого  переходу  до  певного фрагмента запису або для його обтинання – кнопка Додати маркер ;

поділитися  створеним  аудіозаписом  з  іншими  користувачами – кнопка Надіслати ;

Створювати звукові файли та вносити зміни до аудіозаписів можна за допомогою звукових редакторів, або аудіоредакторів.

Існують як безкоштовні, так і більш потужні звукові редактори, які є платними. Прикладами звукових редакторів є:

 

 

 

 

Звукові дані в середовищі аудіоредактора графічно подаються у хвильовій формі. Область із таким графічним зображенням у звуковому редакторі називають треком, або звуковою доріжкою.

Для захоплення відео можна скористатись як онлайн-програмами, так і програмами, які встановлюються на комп’ютер. Наприклад,  Free Online Screen Recorder — сервіс, який може працювати, як в онлайн-версії, так і офлайн.

Для того щоб використовувати сервіс без встановлення на комп’ютер, потрібно заздалегідь завантажити із сайту і встановити на комп’ютер спеціальну надбудову — лаунчер.

Після цього програма Free Online Screen Recorder  стане доступною для роботи онлайн.

Після запуску програми на виконання або з екрана браузера запис відео здійснюють вказівкою Почніть запис. Користувачам буде доступна панель інструментів.

 

 

 


У налаштуваннях сервісу можна вибирати формат записуваного відео, наприклад, MP4, WMV, AVI, MOV, MPEG і ін. Щоб відкрити налаштування на панелі обирають: More Settings Recording.

При натисканні Rec висвічуються комбінації клавіш, які необхідні для роботи з даною програмою.

Щоб зберегти відео на комп’ютер, можна натиснути на Стоп і вибрати, куди треба вивантажити файл.

Його можна зберегти на комп’ютер. Для цього натисніть Save as video file, і документ збережеться за таким шляхом: Документи\Apowersoft\

Apowersoft Online Screen Recorder . Також отримане відео можна завантажити в YouTube, Vimeo, Google Drive, Dropbox.

Робота з підручником: § 9.

V. Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 97. Рубрика «Діємо»

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Рефлексія

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

2. Чого навчилися?

3. Чи виникали труднощі?

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 9 ст. 98-99

ІХ Оцінювання роботи учнів

 

docx
Додано
26 січня 2022
Переглядів
890
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку