Математика
3 клас
Тема уроку: Залежність результату множення від зміни одного з компонентів. Розв'язування задач вивчених видів.
Мета уроку: Вчити учнів використовувати залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії, вдосконалювати обчислювальні навички, розв'язувати складені задачі; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати у дітей працелюбність, любов до математики.
Обладнання: підручник,кубики із таблицею множення, лист Королеви Математики, ключ розрізаний на 4 частини, маршрут подорожі.
Хід Уроку
І.Організація класу.
Доброго дня, шановні гості! 3 клас радий вітати вас сьогодні на
уроці математики.
Учні: Вже дзвінок нам дав сигнал
працювати час настав
тож і ми часу не гаймо
до роботи приступаймо.
Учитель: Давайте в Країну знань мандрувати,
будемо математику вивчати,
стоять перед нами нелегкі задачі,
тож побажаємо собі ми удачі.
ІІ . Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання
-А зараз, пропоную продемонструвати вашу готовність до уроку і звірити домашнє завдання.
- Що потрібно було знайти у задачі?
- Хто склав вираз до задачі?
- Як називаються числа, які закінчуються нулями?(круглі)
2.Інтерактивна вправа "Кубування"
- Діти, а тепер давайте повторимо таблицю множення. А допоможуть нам у цьому ось такі кубики. Один учень пропонує розв'язати приклад, а інший знаходить відповідь на кубику. Усі учні спостерігатимуть та визначатимуть правильність чи неправильність виконаного завдання.
3.Каліграфічна хвилинка
- Діти, яке сьогодні число?
- За допомогою яких цифр записуємо його?
- Чому дорівнює сума цих цифр?
- Каліграфічно запишіть рядочок цієї цифри.
4.Математичний диктант
Знайдіть і запишіть частку чисел 28 і 7?(4)
Запишіть добуток чисел 12 і 4?(48)
Запишіть частку чисел 80 і 10?(8)
Число 20 збільшити у 6 разів?(120)
Запишіть найменше трицифрове число?(100)
Запишіть число, у якому 2 сотні, 9 одиниць?(209)
(взаємоперевірка)
- Обміняйтесь зошитами та звірте відповіді. Якщо ви знайшли помилку, виправте її олівцем.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
Тема нашого уроку - залежність результату множення від зміни одного з компонентів. А щоб нам було цікаво, на нас чекає подорож до країни допитливих. Ми отримали листа від цариці всіх наук - Математики.
Лист
Дорогі діти! Королева математики хоче перевірити вас, чи готові ви до подорожі. Не забувайте підтримувати один одного.
Гра "Ланцюжок"
(завдання для кожного ряду)
1р - 5 х 3 + 6 : 7 х 4 : 2 х 3 : 9 х 10 =20
2р -27 :3 х 2 : 3 х 2 : 4 х 8 : 1 + 6 : 10 х 5=15
3р -2 х 10 - 4 : 8 х 7 + 7 : 3 х 2 х 0 =0
ІV. Вивчення нового матеріалу
- Як називаються компоненти при множенні?
- Як називаються компоненти при діленні?
1. Пояснення вчителя.
На дошці запис:
4 х 5 = 20 (4 х 3 ) х 5 = 60 4 х ( 3 х 5 ) = 60;
6 х 4 = 24 ( 6 : 2 ) х 4 =12 6 х ( 4 - 2 ) = 12;
2. Робота з підручником
Опрацювання завдання №736, №737.
А зараз ми з вами будемо долати ту нелегку подорож яку запропонувала нам Цариця математика.
1 Станція " Пошукова "
Допомогти Незнайкові виконати завдання №738
3 х 2 = 6 (3 х 4 ) х 2 = 24
1 х 5 = 5 ( 1 х 4 ) х 5 = 20
2 х 8 = 16 2 х ( 8 : 2 ) = 8
3 х 4 = 12 3 х ( 4 : 2 ) = 6
Молодці, справилися з завданням, тож отримуйте першу частину ключа.
2 Станція " Наукова"
Творча робота над задачею
Розв'яжемо задачу №740
Розв'язування задачі з коментуванням
1) 12:3=4(кг)
2) 25:5=5(кг)
3) 5-4 =1(кг)
Відповідь: маса одного ящика бананів більша на 1 кілограм.
Молодці, справилися з завданням, тож отримуйте другу частину ключа.
V . Фізкультхвилинка
Раз, два -всі присіли
потім вгору підлетіли
три, чотири - нахилились
із струмочка гарно вмились
п'ять, шість -всі веселі
крутимось на каруселі
сім, вісім - ніжками затупотіли
і за парти тихо сіли.
3 Станція "Загадкова"
Розгадаємо загадки
Прийшла до нас бабуся
У білому кожусі
Поля причепурила-
пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте - хто вона
Ця бабуся чепурна. (зима)
Срібна зірка біла, біла
На долоню теплу сіла
І як сіла то й розтала
Голуба водиця стала. (сніжинка)
А зараз розв'яжемо кругові приклади, і якщо ви розв'яжете їх правильно то прочитаєте зашифроване слово
16+16=32(м) 32:4=8(о) 8:4=2(л)
2х9=18(о) 18:3=6(д)
6х4=24(ц) 24-8=16(і)
Молодці,справилися із цим завданням, тож отримуйте ІІІ частину ключа.
4 станція "Розумники"
Розв'язати рівняння
3 х Х =27 Х х 2 =18
24 : Х = 8 Х : 3 = 6
16 : Х = 2 2 х Х = 4
-Як називаються компоненти при множенні?
-Як називаються компоненти при діленні?
Молодці, отримуйте ІV частину ключа
VІ . Робота з геометричним матеріалом
1. Робота в групах
Зробимо останній крок:
Підсумуємо урок.
VІІ. Підсумок уроку
Гра "Мікрофон"
- Чого навчив вас сьогоднішній урок?
Мені дуже сподобалося, як ви працювали на уроці.
Ось і уроку кінець!
Хто працював - молодець!
За роботу - по заслузі.
Щиро дякую вам, друзі.
VІІІ. Домашнє завдання
Завдання №741, №742.