Тема. Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 4 . Обчислення виразів.
Мета: скласти таблиці додавання і віднімання числа 4, вправляти в їх засвоєнні; закріпити вміння обчислювати вирази та задачі; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати самостійність
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Усміхаймось сонечку:
Здрастуй, золоте!
Усміхаймось дереву:
- Хай воно росте!
Усміхаймось друзям:
- Дружба в нас міцна.
Усміхаємось до вас,
Зичим вам добра.
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Намистинки».
Таблички пригадали.
2. Веселі задачі
– В клас зайшов Мишко,
А за ним – Петько,
А за ним – Марина,
А за ним – Ярина,
А за нею – Гнат.
Скільки всіх малят?
– Я знайшов в дуплі у білки
5 горішків лісових.
Ось іще лежить один.
От так білка! Молодець!
Скільки господиня
Горішків запасла на зиму?
3. Повторення компонентів + і -
Фізкультхвилинка
IІI. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Робота з підручником стор.85
2.Виконання завдання в зошиті з друкованою основою с. 16
1. Обчислення значення суми.
2. Знайди значення виразів
3. Доповни умову. Розв;яжи задачу.
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’язання логічної віршованої задачі.
В свинки двоє поросят.
Ніжки змерзли, аж тремтять.
Скільки валянок купити,
Щоб всі ніжки відігріти?
— Як розв’язати цю задачу? (4 + 4 = 8.)
— Чому додали 4 і 4? (У поросят по 4 ніжки, а поросят було двоє.)
— А чому додавали ніжки? (Скільки ніжок, стільки й валянок потрібно.)
3.Виконання завдання в зошиті з друкованою основою
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Як називаються числа при відніманні?
Запам’ятайте таблиці додавання і віднімання числа 4.
У цьому вам допоможе гра «Ялиночка».