Розробка на тему "Промінь і пряма" в 5 класі (НУШ) за підручником О. С. Істера допоможе вчителю в підготовці та якісному проведенні уроку.
Промінь і пряма.
Математика, 5 клас (НУШ)
Вчитель математики
Каплунівської гімназії
Бабич Юлія Іванівна
27 листопада 2023 р.
Урок 57 (Дистанційне навчання за допомогою підручника “Математика, 5 клас. НУШ” (автор Істер О. С.), гаджета та онлайн дошки джамборд).
Тема: Промінь і пряма.
Мета: домогтися засвоєння та усвідомлення понять променя, доповняльних променів, прямої, площини, формувати вміння розв'язувати вправи; розвивати креслярські навички та навички логічного мислення, креативне мислення, спостережливість, вміння розв’язувати проблемні ситуації, громадянську відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Освітнє середовище: підручник, олівець, лінійка, гаджет, онлайн-дошка, слайди.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку.
Діти, що вам відомо про промені та пряму? Пропоную дізнатися про це більш детально на сьогоднішньому уроці.
ІІІ. Перевірка домашньої роботи: §16, впр. 639, стор. 99
Розв’язання:
Відповідь: 5см, 10 см, 5 см.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Актуалізація опорних знань:
План вивчення нового матеріалу.
Демонстрація відео «Промінь і пряма» з коментарем вчителя
https://youtu.be/eW9i3JTL-Uk?feature=shared
або
перегляд презентації уроку https://naurok.com.ua/prezentaciya-uroku-matematiki-pomin-i-pryama-v-5-klasi-nush-avtor-o-ister-geneza-2022-rik-377743.html
Якщо продовжити відрізок АВ за точку В, то отримаємо промінь АВ.
Промінь має початок, але не має кінця.
Уявлення про промінь дають промені сонці чи ліхтаря.
Якщо продовжити відрізок АВ необмежено за обидва кінці,
то отримаємо пряму.
Пряма не має на початку, ні кінця.
Уявлення про пряму дає туго натягнута нитка (стрічка),
розмітка на прямій дорозі.
Через одну точку можна провести безліч прямих.
Через дві точки можна провести пряму, і до того ж тільки одну.
Кожна точка, що належить прямій, ділить пряму на два промені.
Точка, відрізок, промінь, пряма – геометричні фігури, які можна розмістити на площині.
Уявлення про площину дають, наприклад, поверхні стола, стелі, якщо уявити, що вони необмежено продовжені.
Завдання 2.
Завдання 3.
Завдання 4.
Розв’язати асинхронно (самостійно/з допомогою батьків) усну вправу
№ 646, графічні вправи № 648, № 649, № 652, № 654, № 656, стор. 101-102.
Фото письмової роботи та свої запитання учні надсилають у приватні повідомлення вчителю.
VІ. Підсумок уроку: чому навчилися на уроці? Чи є серед предметів, які нас оточують, ті, що дають уявлення про промінь, пряму, площину?
Чи зрозумілим був матеріал уроку?
VІI. Домашнє завдання з коментарем:
§ 17, стор. 100-101, вивчити правила, вправи № 661, № 664, стор. 103.
1