Розробка уроку на тему «Мої родичі.»

Про матеріал
Мета: Активізувати ЛО теми. Навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою. Розвивати здібності учнів до антиципації тексту. Удосконалювати техніку читання. Виховувати любов і повагу до членів своєї родини.
Перегляд файлу

Урок № 23

Тема:             Мої родичі.

Мета:  Активізувати ЛО теми. Навчати діалогічного й монологічного мовлення за темою. Розвивати здібності учнів до антиципації тексту. Удосконалювати техніку читання. Виховувати любов і повагу до членів своєї родини.

Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для індивідуальної роботи.

 

ХІД УРОКУ 

ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯПЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

  1. Привітання.

Т: Hello, children! I’m very glad to see you!

Ps: We are glad to see you, too!

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: Today we are going on to speak about your relatives and your relations with them. You’ll practise the vocabulary on the topic in texts, games and exercises.

3. Перевірка домашнього завдання.

4. Уведення в іншомовну атмосферу.

Подання тексту для аудіювання.

Т: Listen to the story and choose the correct variant of the answer to the questions.

Учні слухають текст і виконують завдання на картках (обирають правильний варіант закінчення речення).

A ROBBER OR ROBERT?

One evening Natalie’s parents came to the theatre and her elder brother Robert went to another town on business. So Natalie was at home alone. It was late, but she wasn’t sleeping. She was lying in bed and reading a book when she heard a noise. The noise was coming from the kitchen. Natalie took a vase from the table and went to the kitchen, Then she saw a man. He was looking for something in the fridge. Jane was so afraid, that she dropped the vase onto the floor. The man turned to her and Natalie saw his face — it was her brother Robert. He came one day earlier and wanted to take something to eat!

Choose and circle the letter of the correct variant. 

1) Natalie was  

a) sleeping    b) watching TV c) reading a book

2) The noise was coming from the… 

a) hall    b) kitchen c) street

3) Natalie took … . 

a) a vase    b) a knife c) a hammer

4) The man was looking for something …. 

a) in the wardrobe   b) in the bookcase  c) in the fridge

5) The man was … . 

a) her brother   b) her father c) a robber

  1. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Reading 1. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 48).

  1. Етап підготовки до читання.

Бесіда в режимі Т-^Р^Р^Р.

Т: Do you know who is a baby-sitter?

What is a baby-sitter’s job?

The title of the text is «А Rabbit-Sitter».

What does a rabbit-sitter do?

Can a rabbit be a pet?

What other animals can be pets?

What pet do you have? Do you have a pet?

2) Етап читання. T: Let’s read the text in parts.

Учні читають текст за ролями: один з учнів читає слова автора, другий — словаГанни, третій — слова матусі Ганни.

3)  Етап перевірки розуміння змісту тексту.

А) Впр. З (с. 48).

Учні заповнюють пропуски в реченнях вправи, потім читають ці речення ланцюжком.

Б) Бесіда в режимі T->P1-P2-P3

Т: Who is Fluffy?

Who is Pussy?

Whose pet is Fluffy?

Whose pet is Pussy?

How did Fluffy feel about Pussy?

What do you think happened to Fluffy?

В) Виконання завдання на картках.

Учитель роздає учням картки для індивідуальної роботи. Учні читають речення на картках і визначають, кого з героїв тексту стосується підкреслений прийменник.

Who do the underlined pronouns refer to? 

1) «… while he is at camp». 

a) Dan  b) rabbit c) Ann

2) «You have to take care of it». 

a) Pussy  b) Fluffy c) Dan

3) «You are scaring Fluffy». 

a) Pussy  b) Ann c) Ann’s mother

4) «Don’t forget to feed it». 

a) Pussy  b) Fluffy c) Parrot

5) «She went to eat her lunch». 

a) Pussy  b) Ann c) Ann’s mother

2. Розвиток умінь мовлення.

1) Впр. 1 (с. 48).

Учні в групах по троє обговорюють точки зору, представлені у вправі.

2) Впр. 4 (с. 49).

Учні працюють у парах: ставлять один одному запитання, запропоновані у вправі, дають відповіді на них і заповнюють таблицю. Учитель викликає декількох учнів, за бажанням, розповісти про родичів друга, користуючись інформацією, поданою у таблиці.

3. Активізація мовленнєвих зразків.

1) Впр. 5 (с. 49).

Учні заповнюють пропуски в реченнях поданими словами. Потім ланцюжком читають речення.

2) РЗ, впр. З (с. 26).

Учні добирають прикметники з рамки до визначень: по черзі читають їх і називають відповідний прикметник.

3) Гра «Guess Who?».

Ведучий (один із учнів) виходить із класу, а інші учні загадують когось зі своїх однокласників. Ведучий повертається і ставить однокласникам запитання стовно характеру учня, ім’я якого загадали однокласники. Таким чином він намагається здогадатися, хто цей учень.

Р: Is he kind-hearted/tolerant/lazy/polite etc?

 

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

1) РЗ, впр. 1 (с. 25), письмово.

2) РЗ, впр. 2 (с. 26), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Бесіда в режимі Т-^Р^Р^Р.

Т: What did we practise at the lesson today?

What did we read about?

Use one word to describe your character.