Робота з дитячою книжкою. Читання оповідання «Мрія збулася»(Про Леоніда Каденюка)
Мета: Удосконалювати навички швидкого, виразного, свідомого читання;
розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас;
розширити і поповнити знання учнів відомостями про перших
космонавтів; виховувати працелюбність, наполегливість у здобутті
знань для здійснення мрій.
Обладнання: мультимедійна презентація, роздатковий матеріал («Мій
настрій»).
Хід уроку
І. Організація класу
- Подивіться на мене, усміхніться, поверніться один до одного, подаруйте усмішку один одному і тепер розпочинаємо урок з гарним настроєм.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Дорогі діти в нас сьогодні буде незвичайний урок. Урок-подорож. Є багато видів транспорту, якими можна здійснювати подорожі, але сьогодні ми будемо подорожувати ракетою. Чому саме ракетою? Тому, що через 4 дні, а саме 12 квітня відзначають день «Космонавтики».
- Можливо хтось з вас знає щось про цей день.
Сьогодні на уроці ми розширимо ваші знання про перших космонавтів.
Слайд 1
Ця швидка нова ракета,
Для польотів на планети.
Ми у космос вирушаєм,
Бо у нім всього не знаєм.
Ми місця хутчіш займаєм!
І швидко відлітаєм!
Рахуємо 5,4,3,2,1 – пуск.
ІІ. Артикуляційна розминка (Зупинка «Слухняний ротик»)
1. Гра «Пеньочок»
Зірка Ракета
Зірка Планета
Гірка Ракета
Зірка Ракета
2. Чистомовка
Та-та-та – злетіла ракета.
Ос-ос-ос – полетіли в космос.
Ок-ок-ок – вище зірок.
Ет-ет-ет – до нових планет.
Уть-уть-уть – в добру путь.
3. Читання слів-схем
Ко-смо-навт
Мі-сяць
Ра-ке-та
Пла-не-та
Зем-ля
Сон-це
ІІІ. Зупинка «Пізнайко»
Розповідь вчителя про перші польоти в космос. Розповідь супроводжується презентацією.
ІV. Зупинка «Читайлик»
1. Первинне читання тексту «Мрія збулася» вчителем.
- Про що мріяв головний герой оповідання?
2. Словникова робота
Минав - проходив.
Наполегливо - завзятий, стійкий, непохитний у здійсненні, досягненні певної мети.
Подвиг - важлива своїм значенням дія; вчинок, здійснюваний у важких, небезпечних умовах.
3. Читання тексту учнями
- Способом «Буксир»
V. Зупинка «Відпочинок»
Фізкульхвилинка «Ракета»
Ми в ракету дружно сіли (Імітація.)
І у космос полетіли. (Махи руками)
Повз малі планети й зорі (Стрибки з обертанням руками).
Летимо, як метеори. (Біг на місці)
Обігнали ми комету – (Стрибки на місці)
Повернулись на планету ! (Повернення на місця)
VІ. Зупинка «Розумники»
1. Запитання за змістом оповідання
2. Гра «Продовж речення»
- Він жив тоді …..
- І свою мрію ….
- Льоня мріяв ….
- Коли перший….
- Він побачив …
- Багато хлопчиків …
- І тоді ….
- Але треба …
3. Гра «Розвідники»
Зараз ви повинні перетворитися на розвідників, які мають напівголосно прочитати ще раз текст і порахувати скільки разів зустрічається слово «космос».
4. Метод « Мікрофон»
- А ким ви мрієте стати в майбутньому? Розкажіть про свою мрію.
(Говорить той, в кого в руках мікрофон).
- Отже, що потрібно робити, щоб ваша мрія здійснилася? (Наполегливо працювати, вчитися).
VІ. Підсумок уроку (Зупинка «Кінцева»)
- Ось і підійшла наша подорож до кінця.
- З яким настроєм ми повертаємося з нашої подорожі.