Розробка уроку з географії за програмою "Інтелект України"

Про матеріал
Розробка уроку за програмою "Інтелект України". У розробці подано матеріали вивчення координат, країни Південної Європи та поняття суспільна географія. Формуються знання здобувачів освіти про об’єкт вивчення географії, про географічні координати та країни Південної Європи; розвиваються вміння визначати географічні координати, а також виховується інтерес до вивчення теми уроку.
Перегляд файлу

Розробка уроку у 6 класі з географії за програмо. «Інтелект України»

Тема. Суспільна географія. Географічні координати. Країни Південної Європи

Мета уроку: сформувати знання учнів про об’єкт вивчення географії, про географічні координати та країни Південної Європи; розвивати вміння визначати географічні координати; виховувати інтерес до вивчення теми уроку.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: презентація, зошити.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Перевірка д.з.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Відгадати загадки.
Що за сестри ,що не обнімаються,
Плечем одна одної не торкаються?
(Паралепі)
Що за брати соколики Вибігли з колиски,
Розбіглися по світу Без пилу,без бризків,
Щоб зійтися знов докупи У «колисці-люлі»,
Де лежать сніги глибокі І льоди поснулі?
(Меридіани)

Учитель.Чи допомогли вам ці завдання пригадати тему ,яку ми вивчали на

попередніх уроках? Так ми познайомилися із градусною сіткою на глобусі та

карті,паралелями та меридіанами.

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Учитель.
Сьогодні на урок до нас потрапила одна із записок,написана піратом,ім'я якого не збереглося.
«Далекі мої друзі.Я попав у дуже складну ситуацію .Сам-самісінький перебував я на острові 10 років. Помираю з думкою, що мій скарб буде знайдено. Закопую його в північній частині острова, під пальмою. Приблизні координати острова 8° пд. ш., І5°зх.д.)
Записка прочитана,залишається знайти це місце на карті і вирушити в подорож за скарбом. Але перш ніж ми вирушимо ,ми повинні пригадати те,що вивчали на попередніх уроках. Ці знання нам будуть потрібні в подорожі.
Бліц-опитування.
1.Умовні лінії,що з'єднюють полюси.(меридіани)
2.Який напрям мають паралелі.(захід-схід)
3.Умовні точки,через які проходить земна вісь.(Полюси)
4.Який шлях коротший-по ЗО ипн.ш, чи по 30°пд.ш.?(Шлях одина- ковий).
5.Який напрям мають меридіаниР(Північ-південь).
6.Назвіть основні сторони горизонту.
7.Яка довжина екватора в кілометрах.(40000)
8.Чи існує глобус України?(ні).
9.Назвіть материки,які мають тільки південну широту.
10..Щотаке географічні координати.(Широта і довгота точки).
11.Чому дорівнює довжина 1 градуса меридіана в кілометрах?(111км)

ІУ. Вивчення нового  матеріалу

План уроку

  1. Суспільна географія

Але спочатку ми з вами розглянемо об’єкти вивчення географії.

Презентація.      Завд. 3 ст. 18

Суспільна географія - це наука про загальні та специфічні закони та закономірності територіальної організації суспільства, механізми дії та форми прояву їх у територіальних суспільних системах, що функціонують у просторово-часовому географічному просторі. Таким чином, це базова частина географічної науки, яка комплексно вивчає антропосферу Землі.

Вчимо правила. Завд. 4 ст. 18

  1. Географічні координати

Повернемося до початку уроку

А тепер знайдемо на карті наш таємничий острів,позначимо його на карті.
-У якому океані лежить острів?
-У якому напрямку від нашого населеного пункту шукати скарб?
-Яким транспортом ви пропонуєте рухатися до острова?

Завд. 5 ст 19.Прийом «Мікрофон»

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. РЕЛАКС.

Завд. 6 – вчимо правила

Завд. 7-8 ст 19  - географічні координати

На повторення. Птолемей.

Завд. 9 ст. 20

  1. Країни Південної Європи (Іспанія)

 

ПІСЕНЬКА

Завдання 11 ст. 20

У. Закріплення вивченого матеріалу

Завд. 12. Ст 20. ПРЕЗЕНТАЦІЯ. Що найбільше вразило про Іспанію?

УІ.  Підсумок уроку

Прийом «Роблю висновок»

УІІ.  Домашнє завдання

Опрацювати матеріал уроку 7

З.1 – 2   рожевий зошит

З. 1 – 3

З. 1- 4

З. 1 – 5

Знайти вдома географічні обєкти за координатами.

Координати географічних об'єктів:
50°пн .ш, 70°зх.д.(п-ів Мала Азія)
20°пд.ш.,45°сх.д.(острів Мадагаскар)
43°пд,ш., 45°сх,д.(оТасманІя)
38°пн.ш.,50зх.д.(Гібралтарська протока)
2°пд.ш., 33°сх.д.(озеро Вікторія)

5°пд.ш., 05°сх.д(влк.Кракатау)
20°пн.ш.,65°сх.д.(Аравійське море)
22ипд.ш.,44°зх.д.(Ріо-де-Женейро)
15°пн,ш.,90°сх.д (Бенгальська затока)
16°пд.ш.,300сх.д.(3амбезі)
43°пн.ш.,79°зх.д.(Ніагарський водоспад)
20°пн.ш.,65°сх.д.(Аравійське море)
43°пн.ш.,79°зх.д.(Ніагарський водоспад)
5°пд.ш.,08°сх.д.(о.Ява)

 

 

docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
16 вересня 2021
Переглядів
1380
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку