Розробка уроку з інформатики для 11 класу на тему "Форматування таблиць у середовищі табличного процесора"

Про матеріал

Розробка уроку з інформатики для 11 класу на тему "Форматування таблиць у середовищі табличного процесора" Мета уроку: сформувати практичні навички виконання операцій опрацювання табличної інформації в середовищі табличного процесора: виділення, редагування, копіювання, переміщення, вилучення, форматування даних

Перегляд файлу

Тема. Форматування таблиць у середовищі табличного процесора

Мета.

Навчальна:

-    сформувати практичні навички введення, редагування та форматування даних;

-    сформувати практичні навички виконання операцій опрацювання табличної

     інформації в середовищі табличного процесора: виділення, редагування, копіювання,

     переміщення, вилучення, форматування даних

Розвивальна:

-    розвиток розумової та пізнавальної активності, самостійності, пізнавального інтересу;

-    розвиток навичок порівняння та узагальнення в обробці інформації;

Виховна:

-    формування навичок зібраності, уважності та акуратності у роботі;

Апаратне, програмне та методичне забезпечення:

-    комп'ютерний клас;

-    програма Microsoft Excel;

-    мультимедійне обладнання класу;

-    локальна мережа класу;

-    програма для роботи в локальній мережі NETOPSCHOOL;

-    інструктивна картка до практичної роботи

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь та навичок

План уроку:

І. Організація класу до заняття.

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

ІІІ. Організація учнів до практичної роботи.

ІV. Виконання практичної роботи.

V. Підсумок уроку.

VІ. Повідомлення домашнього завдання.

Хід уроку:

І. Організація класу до заняття.

1. Привітання вчителя.

2. Перевірка, чи всі присутні на уроці.

3. Перевірка домашнього завдання.

II. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

Щоб виконання практичної роботи було зрозумілим, учням необхідно нагадати попередній вивчений матеріал, на базі якого виконуватимуться завдання:

  1. Що таке електронна таблиця?
  2. Які основні функції табличного процесора?
  3. Як запустити табличний процесор?
  4. Як зберегти книгу табличного процесора?
  5. Що таке комірка та діапазон комірок?
  6. Як виділити діапазон?
  7. Як виділити несуміжні діапазони?
  8. Як добавити аркуш робочої книги?
  9. Як виконати переміщення та копіювання даних з використанням буфера обміну?
  10.       Що таке автозаповнення?
  11.       Які типи даних розрізняє програма Excel?
  12.       Які числові формати ви знаєте?
  13.       Як точно задати ширину стовпця і висоту рядка?

IІI. Організація учнів до практичної роботи.

1.  Оголошення теми і завдань уроку.

2.  Роздаю   учням   інструктивні картки до   практичної  роботи,   ознайомлюю   їх   із завданнями, звертаю увагу на складні завдання.

 

ІV.  Виконання практичної роботи.

Зміст практичної роботи:

 

Практична робота №5

Тема.     Форматування таблиць у середовищі табличного процесора

Мета:     формування практичних навичок виконання операцій опрацювання табличної

     інформації в середовищі табличного процесора: виділення, редагування, копіювання,

     переміщення, вилучення та форматування даних

 Хід роботи.

Інструктаж із правил техніки безпеки.

Через 15 хв., після початку виконання практичного завдання, учні виконують комплекс вправ для зняття зорової втоми. 

Практичне завдання 1

  1. Ввімкніть свої комп’ютери.
  2. Відкрийте файл табличного процесора (ви з ним працювали  на минулому уроці)

D:\10…клас\Електронні таблиці\Практичні завдання.xls,

(замість три крапки має бути буквене позначення вашого класу)

  1. Використовуючи можливості табличного процесора MS Excel виконайте наступні завдання.
  2. У книзі "Практичні завдання.xls"  створено п’ять аркушів робочої книги, виконайте форматування другого аркуша "Касовий чек" за ключем.
  3. Ключ до виконання:

а) висота першого рядка 20п, всіх інших рядків 15п;

б) ширина першого стовпця 9п, другого – 15п, всіх інших стовпців – 10п;

в) створіть границі таблиці на власний розсуд;

  1. Виконайте форматування даних таблиці за ключем виконання.
  2. Ключ до виконання:

а) тип шрифту Calibri;

б) розмір шрифту 14 пт;

в) колір шрифту першого рядка – червоний;

г) вирівнювання вмісту комірок всієї таблиці – по центру. 

 

Практичне завдання 2

  1. У книзі "Практичні завдання.xls"  створено п’ять аркушів робочої книги, перейменуйте четвертий аркуш, змінивши ім’я "Задача2" на "Електроенергія".
  2. Створіть таблицю, за допомогою якої можна розв’язати наступну задачу.

Задача.

На електростанції є шість турбін: турбіна 1, турбіна 2, турбіна3, турбіна4, турбіна5, турбіна6. Продуктивність кожної турбіни протягом години  виміряється у Квт/год. Дані про виробіток електроенергії подані у таблиці.

  1.                   Щоб підготувати задачу до розв’язання, потрібно оформити таблицю за зразком. Форматування таблиці виконайте на власний розсуд.

 

Виробіток електроенергії

Номер з/п

Найменування турбіни

Продуктивність у Квт/год

кількість годин, які турбіни працювали протягом доби

вироблена електроенергія

1

турбіна 1

85000

16,34

 

2

турбіна 2

42550

12,58

 

3

турбіна 3

85000

7

 

4

турбіна 4

36550

14

 

5

турбіна 5

75000

9,36

 

6

турбіна 6

92600

18,45

 

 

  1.                   Здайте роботу вчителю.
  2.                   Закрийте всі вікна. Закінчіть роботу на комп’ютері.
  3.                   Приберіть свої робочі місця.

 

V. Підсумок уроку.

1. Підводжу   підсумки   виконаної   практичної   роботи,   звертаю   увагу   на допущені помилки, труднощі, які виникали під час виконання роботи.

VI. Повідомлення домашнього завдання.

Повторити вивчений раніше матеріал.

 

 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 11 клас (Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
1418
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку