Формувати знання про клавіатуру, призначення основних клавіш; сформувати уміння та навички введення та редагування текстової інформації. Розвивати та корегувати стійкість уваги, логічне мислення, зорову та слухову пам'ять. Виховувати дбайливе ставлення до пристроїв комп'ютера.
Розробка уроку з курсу «Сходинки до інформатики» .
Тема: Клавіатура
Мета: Формувати знання про клавіатуру, призначення основних клавіш; сформувати уміння та навички введення та редагування текстової інформації. Розвивати та корегувати стійкість уваги, логічне мислення, зорову та слухову пам’ять. Виховувати дбайливе ставлення до пристроїв комп’ютера.
Програмне забезпечення: клавіатурний тренажер, програма текстового редактора.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Вимоги до учнів: знати назву та призначення основних клавіш на клавіатури.
Хід уроку.
І.Підготовча частина.
1. Орг. Момент: «Готовність учнів к уроку».
2. Розминка.
- Яку траву впізнають навіть незрячі люди? ( Кропиву)
- У кого вуса довші за ноги? (У таргана)
- Яка гілка не росте на дереві? (Залізнична)
- Що буває з вороною після третього року життя? ( Починається четвертий)
- Яка пташка найменша у світі? (Колібрі)
3. Повідомлення теми та мети уроку.
4. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів з використанням комп’ютерних технологій.
Людина отримує інформацію за допомогою 5 органів чуття:
- зору;
- нюху;
- дотику;
- слуху;
- смаку;
За допомогою яких органів чуття людина отримує текстову інформацію?
Кого або що називають редакторами?
Що між ними спільного?
Знайдіть помилкове висловлювання:
Знайдіть відповідність:
Текстові редактори призначені для: створення і обробки малюнків;
Графічні редактори призначені для: створення і обробки тексту;
Музичні редактори призначені для: створення і обробки мелодій;
Замість пропусків у тексті підбери потрібні слова:
Текстовий редактор – це ………, яка дозволяє зручно …….. текстову інформацію,………. Її, ……….. та ………… за допомогою комп’ютера.
5. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Видавнича сфера діяльності людини найбільш пов'язана з обробкою текстової інформації. І саме тут комп'ютери значно полегшали всі етапи обробки текстової інформації. Це і введення тексту, і внесення до нього змін, і передавання текстової інформації на відстань. Раніше автори статей, книг друкували свої шедеври на друкарських машинках, а якщо ці тексти потребували змін, їх передруковували повністю, і так могло бути декілька разів. Зараз з'явилося багато програм, які називаються текстовими редакторами. Ці програми значно спрощують роботу з різними текстами (газетами, журналами, документацією, оголошеннями, рекламною продукцією. Призначення текстових редакторів - зробити роботу з текстовою інформацією зручнішою, не такою важкою.
ІІ. Основна частина.
(Використання презентації «Клавіатура»)
Слайд №1.
1. Назви пристрої, які належать до уведення інформації.
2. Назви пристрої, які належать до виведення інформації.
Слайд №2.
Призначення основних клавіш клавіатури.
Робота з зошитом:
Запиши призначення клавіш.
Shift -
-
Caps Lock -
Enter –
Пробіл –
Релаксація.
Практична робота.
Для швидкого введення тексту необхідно добре знати клавіатуру й вільно володіти основними прийомами редагування тексту.
1 рівень.
Надрукувати своє ім’я та прізвище.
2 рівень.
Набери текст:
Лев сильний, але в літку він не зміг зламати клітку.
3 рівень.
Набери текст:
З неба падав білий сніг, він засипав весь поріг.
Розташуй кожне речення у два рядки.
Дай назву тексту.
Запиши назву перед текстом великими літерами.
4 рівень.
Набери текст:
Ручку гриць в дітей не просить – він її в …………носить.
Ходить Чапля біля річки, витягає ….. з водички.
Виправ помилки в тексті.
Заміни три крапки в кінці тексту на слово за змістом.
Розташуй кожне речення в два рядки.
ІІІ. Заключна частина.
Інтерактивні вправи: «Так –ні», «Знайди помилку»
Дайте відповіді на запитання:
Чого у світі більше – яблук чи фруктів?____________
Автоматична «залізнична людина» - це ________________
Квадратик, що блимає на екрані монітора, називають ________
Пристрій для введення цифрової і символьної інформації – це________
Розробка уроку з курсу
«Сходинки до інформатики».