Розробка уроку з математики "Віднімання суми від числа "

Про матеріал
Цією розробкою уроків можно користуватись при вивченні теми з математики у 2 класі "Віднімання суми від числа " за програмою Шияна та підручником А.Заїки
Перегляд файлу

 

 

 

   Урок  математики в 2 класі

 

Тема:  Віднімання суми від числа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Віднімання суми від числа

Мета: вчити дітей розв’язувати вирази на віднімання суми від числа різними способами, формувати вміння розв’язувати задачі, вирази з іменованими числами, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, пам'ять, мовлення, увагу;

виховувати дружнє відношення один до одного, цікавість до уроків математики.

 

Навчальна діяльність                                               Очікувані результати

Перевірка домашнього завдання         Визначає спосіб розв’язання, перевіряє

                                                                правильність обчислень

Усний рахунок                                      Володіє навичками додавання і віднімання

                                                                чисел в межах 100

Робота в групах                                     Визначає спосіб розв’язання, пояснює іншим

                                                                дітям

Гра «Хто швидше»                               Набувають навички віднімання суми від числа

Робота над задачею                              Складає короткий запис до задачі, складає план

                                                                розв’язування задачі

Коментоване розв’язування                 Записує математичні вирази, чітко коментуючи,

виразів                                                    знаходить значення виразів з іменованим  

                                                                 числами

 

Обладнання: проєктор, картки для роботи в групах, картки для гри «Хто швидше»

 

                                           Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

 1.Перевірка домашнього завдання

 Розв’язання виразів на с.41, №6

50-3              90-9

40 -2             100-10

60 -8             (35+47)-7

70-3              (35+47)-5

Діти по черзі розповідають, який  спосіб розв’язання вибрали та оголошують відповідь даного виразу. Інші діти показують зелену (згоден) та червону (не згоден) картки.

          2.Усний рахунок

          https://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/1879838/bd6e8ff5-490c-4fb0-8fd3-c12cdb1ce33c/s1200

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Робота над новим матеріалом

1.Робота в групах

На картках- розв’язання виразу (віднімання суми від числа) різними способами. Завдання групи: розібратися і пояснити дітям інших груп свій спосіб розв’язання виразу.

1 група  28 – (4 + 2) = 28 – 6 = 22

2 група  28 – (4 + 2) = 28 – 4 – 2 = 22

3 група  28 – (4 + 2) = 28 – 2 – 4 = 22

Робимо висновок: для того, щоб відняти суму від числа, можно від числа відняти спочатку один доданок, а потім другий.

-Запишіть у зошити три способа віднімання суми від числа (по одній дитині з кожної групи пишуть на дошці, інші діти – в зошитах. )

2.Рухлива фізхвилинка (діти повторюють рухи за казковими героями)

3.Гра «Хто швидше»

На аркуші паперу записані вирази. На кожен ряд – свій аркуш. Діти по черзі розв’язують свій вираз і передають іншій дитині. Перемагає та команда, яка швидше і правильно розв'язала вирази

34 – (2 + 1) =                     49 – (6 + 1) =                   86 – (2 + 2) =

65 – (2 + 3) =                     26 – (0 + 4) =                   39 – (3 + 4) =

57 – (4 + 2) =                     77 – (5 + 2) =

-Поясніть, як легше розв’язувати такі вирази?

 

4.Робота над задачею (№4) (малюнок до задачі на дошці)

Маса щуки 6 кг, а короп легший на 2 кг. Яка маса коропа? Яка маса обох риб?

-Прочитайте умову задачі.

-Яка маса щуки?

-Що відомо про масу коропа?

-Прочитайте питання задачі?

-Назвіть ключові слова цієї задачі (маса щуки, маса коропа, маса обох риб)

-Записуємо короткий запис в зошити. -Прочитайте перше питання. Чи можемо дати на нього відповідь? Чому?

-Назвіть першу дію. Запишемо першу дію в зошити.

-Прочитайте друге питання. Чи можемо дати на нього відповідь? Чому?

-Назвіть другу дію. Запишемо другу дію в зошити.

-Як записати відповідь задачі?

V. Закріплення  набутих  знань,  формування  вмінь

1.Коментоване розв’язування виразів (№5)

Діти по черзі записують та коментують розв’язання виразів з іменованими числами.

52 кг – 2 кг        38 л + 2 л

50 кг + 50 кг     1 дм 7 см – 7 см

38 л – 4 л          1 дм 7 см – 1 дм

 

VІ.Підсумок уроку

-Які вирази  ми вчилися на уроці розв’язувати?

-Як відняти суму від числа?

-Продовжте речення:

Мені сподобалось…

Я навчився…

 

VІІ.Домашнє завдання

Розв’язати вирази на с.42 №7

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 січня 2021
Переглядів
1381
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку