Тема : Природні зони України. Мішані ліси , їх охорона
Мета :продовжити формуванню в учнів знань про різноманітність природи , зокрема мішаних лісів,систематизувати знання про особливості природних зон, удосконалити практичні вміння дітей характеризувати взаємозв’язки між компонентами природи,виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання : карта природних зон, слайди рослин та тварин зони мішаних лісів, кросворди, енциклопедії.
Хід уроку
І . Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок
Нас покликав на урок
То часу гаять не будем
Працювати дружно будем
Подивіться навкруги
Другу посміхніться
І засідання чергове
Вмиттю розпочнемо
ІІ Перевірка домашнього завдання.
Розпочнемо засідання юних любителів природи. На повістці дня у нас стоять такі питання
ІІІ. Актуалізація знань, умінь учнів.
Тільки що до нашого клубу надійшло СМС повідомлення ,в якому до нас звертаються за допомогою . Наш супутник зафіксував його ось у цьому місці . Давайте визначимо це місце на карті.
( учні розглядають карту і дають відповіді)
План
4 . Засвоєння нового матеріалу
Щоб швидше нам вирушити на допомогу давайте опрацюємо потрібний нам матеріал
(учні опрацьовують матеріал звертаючись до посібників, учитель якщо потрібно направляє учнів на виконання завдань)
Фізхвилинка
(Учитель демонструє відповідні слайди )
(Після кожного виступу учні заповнюють дані у своєму записнику.
Після кожного виступу учитель доповнює відповіді учнів)
Зона мішаних лісів |
Значення для навколиш нього |
||||
Територія і місце знаходження |
Знаходиться на пн. України, рівнинна, заболочена |
|
|||
Водойми |
Багато річок, боліт |
Водиться риба, живуть птахи,утво- рюється торф |
|||
Рослини |
хвойні |
листяні |
трави |
|
|
|
Сосна, ялина |
Дуб,береза,бук, граб,липа,осика.. |
Суниці,барвінок,копитняк,проліски, підсніжники, Ряст,фіалки |
Чисте повітря,їжа для людей,роб лять меблі, папір |
|
Тварини |
звірі |
птахи |
|
||
|
Їжаки,борсуки,козулі,бобри,лисиці,зайці, зубри |
Сороки,граки,дятли, синиці,шишкарі зозулі,трясогузки,кулики,чайки,лелеки |
Хутро,м'ясо , птахи знищують шкідників |
||
3.Підведення підсумків групової роботи
Ми закінчили роботу по вивченню природи зони мішаних лісів
4 Робота з кросвордом
Ще раз впевніться у своїх знаннях .
Розгадайте малюнковий кросворд і внесіть відповіді . У виділеному рядку ми прочитаємо сигнал який нам надійшов.
1 |
|
|
|
|
|
|
|||||
2 |
|
|
|
|
|
||||||
3 |
|
|
|
|
|
||||||
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
||||
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
9 |
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|||
1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11
.Давайте спробуємо спрогнозувати небезпеку яка може трапитися у цій зоні і її наслідки.
(Пожежа, вирубування лісів, знищення рослин і тварин)
Закріпленя вивченого матеріалу
Як ви можете пояснити такі вислови.
Домашнє завдання
Скласти пам’ятку «Охорона природи зони мішаних лісів»