Розробка уроку з Я досліджую світ " У світі тварин." 2 клас

Про матеріал
Психологічні особливості учнів молодших школярів потребують певного, особливого гуманного підходу до навчання і виховання, використання ігор, казок, вікторин, розгадування ребусів, кросвордів, загадок, проведення простих цікавих дослідів, організацію практичних дослідів. Усе це навчає дітей бути небайдужими до навколишнього світу, розвивати емоційний внутрішній світ, формує поведінку й етику, розвиває творчі здібності дітей, вчить медіаграмотності.Враховуючи ці умови потрібно забезпечити свідоме й повноцінне сприйняття дитиною матеріалу, виробити в неї правильне та гуманне ставлення до навколишнього середовища.
Перегляд файлу

Тема. У світі тварин

Мета. Розширити й узагальнити уявлення учнів про різноманітність тварин; формувати поняття „звірі”;  ознайомити з будовою, способом життя звірів та їх значенням у природі та житті людини; ознайомити з тваринами, що потребують охорони; розвивати вміння порівнювати, виділяти істотні ознаки; виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання. мультимедійне обладнання, комп'ютер, екран,  мультимедійна презентація «Охорона тварин »

 маски, кросворд, мікрофон.

Хід уроку

І. Повідомлення теми й мотивація навчальної діяльності.

  – Сьогодні  ми  проведемо прес-конференцію . Її учасниками будуть журналіст, учений , історик , археолог , скульптор, лікар і кухар. Тему прес-конференції ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.

Хто спить, а очей не зажмурює? (Заєць.)

Літом наїдається, а зимою відсипається (Ведмідь.)

Сам собі в пітьмі світить, щоб з’їсти , кого помітить.(Вовк.)

Отже, тема уроку –У світі тварин. Сьогодні ми поговоримо про звірів. Тож на прес-конференції будуть присутні і вони.

Діти одягають маски: 1-й ряд – рослиноїдні , 2-й ряд – хижі, 3-й ряд – всеїдні.                 –  Ми дізнаємось багато нового про їх будову, спосіб живлення, місце проживання та значення в природі. А зараз підготуємося до прес-конференції, повторимо вивчене.

  ІІ. Перевірка знань учнів

1. Робота в парах біля дошки

 –  З’єднайте стрілками :

 сорока                                 шпак

ластівка  зимуючі  шишкар  синиця   перелітні                            сорока                            горобець                 грак                               зозуля                              галка                   стриж                    журавель

 кульбаба     кактус 

 грицики  кімнатні   алое

 пеларгонія     пирій 

 осока      лобода

сенполія  дикорослі    суріпка

 траденсканція    зигокатус

 

2. Групова робота. Слайд1

 –   Доберіть  малюнки птахів.

Всеїдні ( грак, сорока, горобець).

Хижі (ластівка, чайка, сова, чапля).

Рослиноїдні (щиглик ,чиж , шишкар).

Напишіть 9 назв свійських птахів, яких розводять в Україні. (Курка, гуска, качка ,мускусна качка, індик, голуб, перепілка, цесарка , канарка.)

3.Завдання для всіх.

Гра „Блискавка”. Слайд 2

Дайте відповідь одним словом письмово.

Птах, що не висиджує своїх яєць.

Як птахи знаходять шлях під час перельоту?

Птах,що з’їдає 50-60 комах за сніданок.

Птахи, що у лютому виводять своїх пташенят.

День і ніч я стукаю, всі дерева слухаю.

Хто зайвий: ластівка, щиглик, чайка ,орел.

Перевірка за таблицею: зозуля, сонце, шпак, шишкар, дятел, щиглик.

 

 Фізкультхвилинка    https://youtu.be/m4PRQjW2MpQ

 Де живуть звірі? Слайд 3

 Літають(кажан, білка-летяга). Імітують політ.

 На деревах (білка, куниця)      Піднімаються навшпиньки, зображаючи дерева.

 На землі (лисиця,вовк, ведмідь,заєць).              Ходять, бігають.

 У воді (кит, видра, дельфін).    Плавають.  Під землею(кріт,               Землерийка).                             Присідають.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

         Слово звірям. З яких частин складається тіло? Чим вкрите? Що на голові? Скідьки ніг?

Що спільного в зовнішній будові? Слайд 4

На які 3 групи поділяються(за способом живлення)?

Рослиноїдні: лось, миша, заєць, хом’як.

Хижі: вовк, ласка, лисиця, тигр, їжак, лев.

Всеїдні:борсук, ведмідь, дикий кабан, білка.

Слово вченому. Звірів ще називають ссавцями, тому що  своїх малят вони вигодовують материнським молоком. На нашій планеті налічується 4000 видів звірів. В Україні живе 108 видів звірів. Із них  свійських – 19. Слайд 5

Найбільша тварина у світі – синій кит. Довжина його тіла 33 м, маса 150т. Найменша – землерийка – довжина 4 см, маса тіла всього 2г. Слайд 6

Археолог. Розкопки показали, що раніше жили звірі величезних розмірів. Це динозаври, носорогои, вкриті хутром. 200 млн років тому були й звірі-хижаки. Ось скелет перших тигрів , які їли тільки м’ясо. (З книжки М.Ф. Івахненнко „Живе минуле Землі”). Слайд 7

Історик. У степах Африки живе дикий буланий кіт.4 тис. років тому людина приручала цю маленьку планеру.15 тис. років тому людина приручила вовка. Собаки походять від вовків. Собак зараз 200 видів. Слайд 8

Скульптор.

Люди, вдячні звірам, ставлять їм пам’ятники. В Індії є пам’ятник корові, у Лондоні - пам’ятник собаці, у Китаї – теж. Слайд 9

Лікар.

–Людина веде боротьбу з тваринами-паразитами : кліщами, блохами, комарами, мухами, щурами.

Від тварин людина отримує й ліки. З рогів оленів, корів роблять порошок від шлункових захворювань. Слайд 10

Зі зміїного яду виготовляють мазь. Мазь роблять і з борсучого жиру.

Лікує людей і бджола. Вона дає мед, прополіс. Але тим, у кого алергія, треба остерігатися укусів бджіл. Слайд 11

Кухар. Людина їсть , щоб жити. Здавна використовує для приготування страв рослини та м’ясо тварин. Хоч це й жорстоко, але люди вигодовують свиней, корів, овець, качок, гусей, індиків для м’яса, молока, яєць. Їжа з м’ясом смачна. Люди придумали безліч рецептів. Наших гостей я хочу пригостити сендвічами у вигляді собаки та кота. Смачного! Слайд 12

Журналіст (учитель).

Часто діяльність людини загрожує життю тварин. Людина вирубує ліси, розорює степи. Тваринам ніде будувати житло , добувати їжу. У результаті цього зменшується їх кількість. Слайд 13

 ІV. Закріплення вивченого матеріалу.                                                                

1.Читання статті в підручнику.                                                                  

2.Експрес-інтерв’ю.                                                                                                  

*Назвіть ознаки тварин. 

*На які 3 групи вони поділяються?

* Де живуть ?

* Як змінюється життя протягом року?

* Яке значення звірів у житті людини ?

* Що робити для того , аби рідкісні тварини не зникали зовсім ?

   Гра „Впізнай себе”.

Виходять діти в масках, загадують загадки.

   1.Голова біла, з двох боків дві чорні смуги. Тварина всеїдна. Впадає в сплячку, але спить дуже чутливо, може прокинутися. (Борсук).

  2.Взимку змінює хутро на біле. Їсть кору дерев. (Заєць).

  3. Великий звір на коротких ногах, всеїдний.Ніколи не бачить неба, бо не може підняти голову. Не впадає в сплячку.(Дикий кабан).

 4. Який звір може перейти болото?(Лось).

Журналіст Слайд 14

                Світ прекрасний навколо тебе –

                Сонце ясне і синє небо,

                Птахи і звірі, гори і ріки –

                Нехай він буде таким навіки.

                 Бо світ навколо любові просить,

                 Тож, любіть і бережіть рідну природу!

V. Підсумок уроку.

 - Що нового дізналися нв уроці?

  – Що найбільше сподобалося?

    –Що можете самі зробити, аби зберегти природу? 

 

docx
Додано
16 січня 2021
Переглядів
1497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку