Розробка уроку за темою "Інструментальна музика" 5 кл.

Про матеріал

Розробка уроку за темою "Інструментальна музика" 5 клас За підручником "Музичне мистецтво. Л.Масол.Використано елементи інтеграції з образотворчим мистецтвом.Урок проведено в інклюзивному класі.

Перегляд файлу

Відкритий урок

5 клас

Вчитель Береснєва Н.А

Тема розділу: Інструментальна музика

Тема уроку: Симфонічний оркестр.

Мета:  -Ознайомлення з інструментами симфонічного оркестру

              - Розвиток асоціативного мислення, слухової та зорової памяті

              - Виховання культури сприйняття творів мистецтва

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

Ознайомлення з темою та метою уроку. Роздача карток для самооцінювання.

2. Розпівування.

- Вправа для розвитку співочого дихання закритим ротом.(Тр.1)

3.Повторення. Спів:  « Мы хотим,чтоб птицы пели»

Повторення слів пісні з допомогою відео підказки та текстових карток.

4.Розкриття теми уроку:

-У пісні, яку ми заспівали, досить зрозуміло, про що йде мова. За допомогою чого ?(Слів)

Музика, яку співають, називають вокальною. Але є музика,яка без слів може зобразити будь який образ, будь як картину з оточуючого нас світу. Для цього композитори використовують різноманітні інструменти.

-Які види інструментів ми знаємо? (клавішні, струнні, струнно-смичкові, дерев’яні та мідні духові, ударні)

 Дидактична гра «Вгадай інструмент»

Кожен  з них має свій тембр, тобто забарвлення звуку і може зобразити якийсь образ, настрій, почуття. Але коли вони звучать разом, то картина стає більш яскравою та різноманітною.

-Відео «Весняні голоси» Штрауса.

-Розповідь про інструменти симфонічного оркеструз показом інструментів.

-Пропоную вам уважно переглянути картинки.

-Що на низ зображено? (Пори року)

-Що спільного,що відмінного.

-Ось так і композитор, як художник –фарби, підібрав різні «фарби»-тембри інструментів для зображення настрою, характеру музичної картини.

-Спробуйте вгадати, яка музика та інструменти розкривають зміст намальованої картини.

-Але спочатку уважно роздивіться картинки,та  підберіть близькі за настроєм слова на картках-підказках.

Зима: Свиридов Романс«Заметіль»,

Осінь: Чайковський «Осіння пісня»

Літо : Сен-санс «Метелики»

Весна: Шамо «Веснянка»

-Які зображення найбільш відповідають музичним фрагментам.

-Які інструменти виконують соліруючу партію(грають мелодію)?-Показати інструмент, чи назвати його.

5.Музична руханка «Раз,два, три»

5.Розучування нової пісні. В.Філіпенко «Веснянка»

З давніх давен  словяни, в тому числі і українці святкували прихід весни. Під час яскравих обрядів співалися пісні, які називали веснянками та гаївками.

Пропоную почати розучувати нову пісню.Сьогодні ми вивчимо перший куплет та приспів.

Відео «Внеснянка»

6.Запитання для повторення матеріалу

- Як називається колектив музикантів, які грають на різних музичних інструментах

- Як називається найбільший за кількістю різноманітних інструментів оркестр?

-Скільки груп інструментів у симфонічному оркестрі?

-Як називаються інструменти струнно-смичкової групи?

7.Підведення підсумків

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Руденко Ольга
    Дякую за роботу!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Музичне мистецтво, Розробки уроків
Інкл
Додано
21 серпня 2018
Переглядів
1006
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку