розробка уроку "Задачі. Очислення виразів"

Про матеріал
Тема. Обчислення значень виразів. Задачі. Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі; розвивати логічне і творче мислення; виховувати вміння працювати колективно та в парі.
Перегляд файлу

Математика

Тема: «Задачі. Обчислення значень виразів»

Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі; розвивати логічне і творче мислення; виховувати вміння працювати колективно та в парі.

Обладнання: підручник Н. П. Листопад, зошит Н. П. Листопад, дидактичний матеріал.

Хід роботи

  1. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал нам дав,

Працювати час настав

Тож і ми часу негаймо,

Працювати починаймо.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці ми закріпимо вміння додавати та віднімати вирази. Повторимо вивченні цифри та їх написання та продовжимо вчитися розв*язувати задачі.

  1. Актуалізація знань учнів:
  1. Для початку відгадайте загадку:

В неї лиш одна нога

І сама як кочерга ( цифра 7)

  1. - Діти давайте напишемо каліграфічно цифру 7?

(діти каліграфічно в зошитах пишуть цифру 7)

  1. - Давайте пригадаємо склад числа 7. Скажіть які це числа?

(це всі цифри які знаходяться перед цифрою 7)

  1. Робота за темою уроку:

Підручник стр. 65 завдання 1

  •          Діти я читаю задачу, а ви уважно слухайте і визначить умову задачу.

  •           Скільки років Андрійкові? ( 8 років)
  •           Скільки років сестричці? ( 4 роки)
  •           Що запитують в задачі? ( На скільки років Андрійко старший від сестрички?)
  •           Щоб відповісти на це питання ми повинні знати правило:

«визначити на скільки років старше, це потрібно обчислити на скільки років більше». Тобто потрібно від більшого числа відняти менше число.

8-4=4(р.)

Відповідь: на 4 роки Андрійко старший від сестрички.

Завдання 2

Скласти задачу за малюнком:

 

В магазині на прилавку було 6 бананів, та 3 ананаса. На скільки більше бананів ніж ананасів на прилавку?

  •           для початку давайте визначемо чого більше? ( бананів більше-6)

6-3=3(б)

Відповідь: на 3 бананів більше ніж ананасів на прилавку.

Завдання 3

1і2         1і5             2і5               4і5

1і3         2і3             3і4

1і4         2і4             3і5

Завдання 4

Обчислити вирази

Діти по черзі виконують завдання, при цьому пояснюючи.

Завдання 5

  •           для цього потрібна нам лінійка та олівець.
  •           Виміряйте смужки та визначте на скільки жовта смужка більша ніж зелена?

10і7

10-7=3(см)

Відповідь: на 3 см жовта смужка довша.

Повідомлення домашнього завдання: в зошиті стр. 3

  1. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

  1. Чи цікаво вам було на уроці?
  2. Яке із завдань було найскладніше?

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 грудня 2024
Переглядів
200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку