Розробки планів-конспектів уроків з англійської мови у 5 класі на тему: "Food. Enjoy Your Meal". Матеріал містить 5 уроків з теми: "Food. Enjoy Your Meal". Уроки цікаві, різноманітні, допоможуть сприяти вивченню нової лексики теми.
1
Розробка уроків з
англійської мови у 5 класі
O.S. Hotsaliuk
Урок №1
Тема: Приготування їжі.
Мета:
ознайомити учнів з лексичними одиницями (ЛО); відпрацювати їх вимову; вчити вживати їх в усному мовленні, формувати уміння розповідати про приготування улюбленої страви; практикувати у розумінні прочитаного тексту; підготувати учнів до самостійного висловлювання з теми на основі почутого; викликати зацікавленість традиційною кухнею і вивченням даної теми на іноземній мові, бажання поглиблювати свої знання англійської мови як засобу спілкування.
Обладнання: картки з новими ЛО; роздатковий матеріал (картки з асоціативними зображеннями).
План уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.Основна частина уроку.
3.Заключна частина уроку.
Хід уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1.Привітання
Teacher (T): Good morning, children! I’m glad to see you. Who is duty today? Ok.What day is today? What season is it now?Do you like today’s weather? Describe it, please. (Чергові учні описують погоду і їх відношення до неї)
2.Повідомлення теми і мети уроку
T: The topic of our today’s lesson is “Preparing food or cooking». By the end of lesson you should:
Also I’d like to get acquainted with the origin of the most popular dishes. But the best will be to begin our lesson.
3.Вступна бесіда за темою уроку
So, children, today we’ll speak about food, cooking. What kind of food do you like to eat? Who cooks in your family? Can you cook anything yourself? Is it interesting or boring for you?
2.Основна частина уроку
1.Практикування в читанні вірша.
(розміщений на дошці).
Учні читають за учителем, а потім самостійно
The Hot Dog Song
Have you ever had a hot dog with mustard and mayonnaise?
Have you ever had a hot dog with pepper and salt?
With mustard and mayonnaise and ketchup and pickles,
Have you ever had a hot dog with pepper and salt?
With mustard and mayonnaise and a lettuce and onions
Have you ever had a hot dog with pepper and salt?
2.Гра ”Food”
Учні заповнюють і оцінюють продукти в таблиці на свій розсуд .
|
Necessary for life |
cheap |
tasty |
Healthy |
fattening |
Macaroni |
|
|
|
|
1 |
Water |
|
|
|
|
5 |
Fried potatoes |
|
|
|
|
2 |
Curds |
|
|
|
|
3 |
Beetroot soup |
|
|
|
|
4 |
Бесіда за таблицею. Робота в пара, один учень ставить питання інший відповідає.
3.Введення ЛО, учні отримують картки з новими словами.
А)Читають за вчителем, потім ланцюгом.
(НО_1)
To lay the table - накривати на стіл
a napkin серветка
To serve - обслуговувати
a knife ніж
a spoon - ложка,
a fork - виделка
To clear the table - прибирати зі столу
a table- cloth - скатертина
To cook - готувати
to grape - терти
To fry - жарити
to chop - дрібнити
To stew - тушкувати
to mince – подрібнювати
To boil - варити, кип’ятити
to skin – очищувати від шкірки
To mix - змішувати
to peel – знімати шкірку, чистити
To add - додавати
to oil – змащувати олією
To pour - змащувати
to cut - різати
To bake - випікати
Б) Учні складають речення з новими словами. Записують у зошити утворені речення.
4.Читання рецепту приготування піцци(НО_2)
a)pre- reading task
учні складають діалоги по темі уроку.
b)while – reading task
T: Listen the recipe very attentively and find out new words.
c)post – reading task
Pizza recipe
100 g flour 25 g butter pinch of salt 2 tablespoons of milk
Toppings 2 tomatoes 50 g cheese
Extra toppings (salami, mushrooms, carrot, eggs, olives, chicken meat, ham)
1) Oil the pan.
2) Put the flour and salt into a bowl. ,
3) Cut the butter into small pieces and mix in with the flour.
4) Add some milk and mix into a dough and cover it with grated cheese and mayonnaise.
5) Put the dough into the oiled pan.
6) Put the toppings on the dough.
7) Bake for about 15 minutes in a hot oven.
8) Enjoy your pizza.
T: Give answers on the questions
3.Заключна частина уроку
1.Підведення підсумків
Teacher: -What new facts did you know? Did you enjoy learning to cook?
Where and when do you think you can apply the knowledge you’ve got at the lesson?
2.Домашнє завдання
Скласти письмово рецепт приготування свої улюбленої страви.
Teacher: - Your homework for the next lesson will be make recipe of your favourite dish
Урок №2
Тема: Моя улюблена страва
Мета:
повторити (ЛО); відпрацювати їх вимову; вчити вживати їх в усному мовленні, формувати уміння розповідати про приготування улюбленої страви;розвивати вміння працювати в пара;практикувати у написані і вимові мір маси та грошових одиниць; розвивати учнівську уяву, логічне мислення, пам’ять4 практикувати у розумінні прочитаного тексту; підготувати учнів до самостійного висловлювання з теми на основі почутого; викликати зацікавленість традиційною кухнею і вивченням даної теми на іноземній мові, бажання поглиблювати свої знання англійської мови як засобу спілкування.
Обладнання: картки з новими ЛО; роздатковий матеріал.
План уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.Основна частина уроку.
3.Заключна частина уроку.
Хід уроку
1.Привітання
Teacher (T): Good morning, children! I’m glad to see you. Look at the pictures and say how are you today.(робота за малюнком)
Who is duty today?
Ok. What day is today?
What season is it now?
Do you like today’s weather?
Describe it, please.
(Чергові учні описують погоду і їх відношення до неї)
2.Повідомлення теми і мети уроку.
Teacher:
- Today we are going to speak about you favourite food or meal, practice different kind of kind of questions, read and do some other different activities.
3 . Уведення в іншомовну атмосферу
Відпрацювання вірної вимови звуків t, l , th
[t] – ten, top, tick
“Tick – tock, tick – tock,”
Says the clock.
“Tick – tick – tick.”
What you must do, do quick...
[l] – leg, look, like
I like to read
I like to play
I like to study every day.
[∂] – This, that
That is window
That is door
That is ceiling
That is floor.
2.Основна частина уроку
1.Введення ЛО
a)На дошці слова, вчитель пояснює ї значення.
Teacher: Read and learn these words.
Recipes, cake, ingredients, gram, flour, margarine ,grated cheese, slice, boil ,mash, bowl, mix, mixture, frying pan ,fry, dish, keep warm, oven, pour, roll up, pancake, apple, the rest of, cooked.
б) учні складають по одному реченню і записують їх у зошити.
2. Практикування у читанні
А)Етап підготовки до читання
Учитель пояснює певні особливості , які можуть викликати в учнів труднощі
Teacher: We write 400 g potatoes but we say: four hundred grams of potatoes.
Б) Етап перевірки почутого
Teacher: Say
C) Власне етап читання (НО_1)
Teacher: Read the recipe of my favourite dish.
Ingredients:
400 g potatoes
125 g flour
40 g grated cheese
49 g butter or margarine
Salt
Instructions
1. Peel the potatoes and slice them
2. Put potatoes into a saucepan with some water and a bit of salt and boil of 20 minutes.
3. Mash potatoes.
4. Put it the flour and the butter or margarine into the bowl and mix them with a fork.
5. Make 12 potato cakes with the mixture.
6. Fry potato cakes in the frying pan until they are became brown on both sides.
7. Cover the cakes with cheese. Put them in a dish and keep them warm in oven.
Д) Етап перевірки прочитаного
3.Повторення злічуваних і незлічуваних іменників.
З’єднай і переклади утворені словосполучення.
Teacher: Match the words and translate the word – combinations
A bowl of meat A kilo of chocolate A jag of honey A loaf of sugar A piece of water of bread |
4.Складання діалогів.Робота в парах.
Teacher: - Work in pairs. Take turns to ask and answer about food which you like to have.
5. Game “Who lives in the house? ”
Teacher: On the blackboard you can see the house. Fruit and vegetables and other food live there. What are they?
P |
L |
U |
M |
P |
E |
A |
R |
C |
U |
R |
D |
M |
E |
A |
T |
3.Заключна частина уроку
1.Підведення підсумків
Teacher: What new facts did you know?
Did you enjoy learning to cook? Are there aspects which still need revising? What are they?
2.Домашнє завдання
Скласти рецепт приготування поданої страви за інгредієнтами.
Teacher: -Your homework for the next lesson will be make recipe of the dish with given ingredients: 100g flour, 100g margarine, 100g sugar, 2 eggs, 2 big apples.
Урок №3
Тема: Борщ - національна страва України.
Мета:
- повторити та систематизувати знання ;
- закріпити ЛО та граматичні структури ;
- розвивати мовленнєві навички, фонетичний слух, пам’ять, увагу, вміння працювати в групах, стимулювати комунікативно – пізнавальну діяльність дітей, бажання учнів спілкуватись англійською мовою;
- виховувати поважне ставлення до вчителя та одне до одного.
Обладнання: підручник, малюнки з теми „Їжа”.
Хід уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1.Психологічна пауза.
Close your eyes.
Head down.
Head back.
Head right. Head left.
2.Привітання.
Учитель: Good morning ,children!
Учні: Good morning, Good morning
Good morning to you
Good morning, Good morning
We are glad to see you!
Учитель:I’m glad to see you too. How are you?
Учні: We’re super, thank you. And what about you?
Учитель: I’m fine.
(бесіда з черговими учнями про погоду, картка з допоміжними словами про погоду на мультимедійній дошці з малюнками про погоду. Учень описує погоду восени.)
Autumn
September
October
November
Sun, Wind, Rain,
Cold (warm) today
Sky is cloudless
Green, red, yellow, brown leaves
People wear warm coats.
Who is duty today?
Who are absent today? Why?
What is the season now?
What are the autumn’s months?
What month is now? Can you see the leaves on the trees or on the ground?
What colour are they?
What day is it today?
Is it cold today?
Is the sun shining?
Is the sky blue or grey?
3.Повідомлення теми та мети уроку.
I like to listen to music, watch TV, read books, but most of all I like to eat.
Do you like to eat? Of course, you do. So, our today’s topic is “Favourite meals”
4.Фонетична зарядка
(речення на дошці написанні)
Sounds b, r, m.
A box of biscuits, of a batch of mixed biscuits.
Roofs of mushrooms mush too much.
2. Основна частина.
1. Повторення ЛО з теми.
а)вчитель показує на дошці зображення фруктів та овочів, а діти називають їх англійською мовою. Потім потрібно поділити продукти в дві корзини.
Apple,tomato,beetroot,cucumber,pear,apricot,orange,onion,carrot,pepper,cabbage ,lemon, plum, peach, potato ,strawberry ,garlic.
b)з’єднати дію з предметом(1d,2i,3a,4h,5f,6c,7b,8g,9e)
|
Verbs |
|
Food |
|
Bake |
a) |
Meat |
|
Boil |
b) |
Oil |
|
Chop |
c) |
Lemon |
|
Cut |
d) |
Cake |
|
Fry |
e) |
Potato |
|
Peel |
f) |
Fish |
|
Pour |
g) |
Carrot |
|
Slice |
h) |
Onion |
|
Mash |
i) |
Water |
3.Перевірка домашнього завдання.
4.Учитель: I think that everyone of you like to it borsch. Do you like? And what ingredients do we need?
(на дошці малюнки учні називають продукти на англійській мові )
5.Гра(придумати слова з слова „Борщ”, використовуючи лише перші літери слова )
B |
anana |
O |
nion |
R |
ice |
S |
alt |
C |
heese |
H |
am |
6.Робота з підручником.
Читання тексту про улюблену страву українців.
Borsch is a favourite Ukrainian dish. All you need is a head of cabbage, some pieces of meat, some beetroots, carrots, potatoes, tomatoes, an onion, greens, spices, and sour cream.
Cook the meat, peel vegetables, slice potatoes, beetroots, and carrots, and chop the onion and greens. Then put all the vegetables into saucepan. Add tomatoes, spices and do not forget to salt. When borsch is ready, add some sour cream into plate. You may eat it either cold or hot.
Enjoy your meal!
a) Після текстове завдання.
1.Is borsch a traditional Ukrainian meal?
2. Why do you think so?
3. Which ingredients does borsch consist of?
4. What is borsch served with?
5. Will people eat it in future?
б) після текстове завдання. Поставити речення в вірному порядку згідно рецепта приготування страви.
7.Складання діалогів з поданими словами
Water, milk, tea, coffee, fruit juice, lemonade
EXAMPLE:
8.Сприйняття англ.,мови на слух.
Вчитель читає загадки про овочі.
Let’s play a puzzle-game “What am I?”
1) I can be red or yellow or green. I grow in the tree in the garden. I’ m tasty in autumn and in winter. What am I? (Apple)
2) I’m very small, I’m red. I grow in the garden near your house. I’ m ripe in summer. My first letter is “C”. Children like jam with me. What am I? (Cherry).
9.Самостійна робота.
Повторення вживання some, any ,much, many .(вибрати вірне речення на дошці)
1 а)Would you like any tae?
b) Would you like some milk?
2. A) Is there many ice – cream?
b) Is there any ice – cream?
3. A) I want a Coke?
b) I want some Coke?
4. A) There is not many juice in the fridge.
b) There is not much juice in the fridge
5. A) Is there any ketchup?
b) Is there some ketchup?
3.Заключна частина
1)Підсумки уроку:
So, children today we have spoken about food and favourite Ukrainian meal…
What is this?
What do we need to this dish? You worked hard and your marks are….
2) Домашнє завдання:
Your homework will be to make a crossword and you can paint it.
Stand up! The lesson is over. Good bay! See you next time!
Урок №4
Тема: Правила поведінки за столом
Мета: ознайомити учнів з манерами поведінки за столом, навчити висловлювати свою думку з даної теми; навчати мовленню , письму, читанню, повторити вживання Past Passive Voice, та “some”, “any”much” , “many””; виховувати почуття відповідальності, гарним манерам за столом, дотримуватись здорового способу життя.
Обладнання: картки з новими ЛО; роздатковий матеріал.
План уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.Основна частина уроку.
3.Заключна частина уроку.
Хід уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1.Привітання
Teacher (T): Good morning, children! I’m glad to see you. How are you today?
Do you like today’s weather? Do you have good mood?
Teacher (T): Today we shall speak about table manners. We’ll revise grammar Past
Passive Voice, using some, any in different types of questions. So, let’s start the lesson.
3. Уведення в іншомовну атмосферу
Бесіда за темою уроку
Teacher (T): What table manners do you know? (учні висловлюють свою думку)What are they? Do you often keep them?
2.Основна частина уроку
1.Аудіювання тексту
Ознайомлення з правилами пристойності за столом.
Teacher (T): I read some of table manners .Listen, please.
Teacher (T): Can you imagine such situation?
You are staying in England as exchange student, and one day you are invited for dinner at your best English friend’s family. Teel us about your behavior during the dinner.
2 Повторення Past Passive Voice.
а)обговорення правил вживання Past Passive Voice
б)закріплення правил, шляхом виконання завдань.
1.Написати речення в Past Passive Voice
I wrote the letter
I took the dog for a walk
He spent summer holidays in Poltava
Edison invented the cinema
2.З’єднай та переклади утворені речення.
1.The cake a)was cooked by me
2. The pupils kept traditions b) was baked by my mum
3. On the supper we had borsch c) were done by their forefathers
c) пояснення вживання “some”, “any”;”much”, “many”
Складання речень за таблицею
HOW |
Much |
Sugar |
Is |
there |
On the table |
|
|||||
Books |
On the plate |
||||
Lemon |
|||||
Tea |
On the shelf |
||||
Bananas |
In the shop |
||||
Many |
Coffee |
Are |
|||
Beer |
|||||
Apples |
On the chair |
||||
Milk |
In the pan |
||||
bread |
On the wardrobe |
4.Читання і розгадка вірша.
How many pupils?
Our class has two Bellas
Two Jims and two Stellas
Three Anns and three Dics
Five Kates and two Nicks
Eight Sams and four Bills
Five Nells and two Jills
But we have only one Paul
Can you count them all?
5.Повторення ЛО з теми «Їжа».
6. Написання самостійної роботи
Перекласти на англійську мову, звертаючи увагу на вживання “some”, “any”;”much” , “many”
1 варіант
1.У моїй каві багато цукру
2.Чи є стільці в кімнаті
3.На столі мало хліба
4.Скільки ви хотіли цукру?
2 варіант
1.Чи є вода в чашці?
2.Там є трохи хліба
3.У холодильнику не має зовсім помідорів.
4.У корзині багато яблук.
3.Заключна частина
1)Підсумки уроку:
So, children today we have spoken about table manners. Did you like the activities?
Were they useful for you?
You worked hard and your marks are….
2) Домашнє завдання:
Your homework will be to prepare for test. Stand up! The lesson is over. Good bay! See you next time!
Урок №5
Тема : Контрольна робота з теми «Їжа»
Мета: перевірити рівень знань учнів з даної теми , розвивати творчі здібності, логічне мислення, увагу, пам’ять; практикувати учнів у письмі.
План уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
2.Основна частина уроку.
3.Заключна частина уроку.
Хід уроку
1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1.Повідомлення теми і мети уроку
Teacher: - Today you’ll have a test. You have 40 minutes. Think before you write. Test is consist of 5 tasks: for the first four tasks you get 2 points for each ones. The fifth is 4 points. Start working.
1 variant 2 variant
1.Translate
To drink tea with milk to eat the right food
The biggest meal of the day to prefer a light dinner
To cook breakfast to have a cup of tea
To eat a big supper to eat much
A favourite dish the most important meal
2. Complete the table of the given words
Butcher’s, lemon, bananas, potatoes, customer, oranges, tomatoes, baker, department store, chemist’s, greengrocery, bakery, manager, bread, sugar, clothes, shop assistant, ice-cream, pear, coffee, bacon, cream, seller, market, super market, sweets, milk. customer, cutlets.
Things to buy |
People in the shops |
Types of shops |
3Fill the gaps with some or any.
1 variant
Is there___sugar on the shelf?
We have not____coffee
There are ___potatoes in the basket
There are ___flowers in the vase
2 variant
Would you like ___milk?
Is there___tea in the cup?
Is there___water in the bottle?
Would you like ___cola?
4Fill the gaps with much or many
1 variant
There are ___ apples in the basket
There is ___sugar in my coffee
How _____milk is there in the table
There bananas ___on the shelf
2 variant
There is ____water in that vase
How ____cups of tea do you drink every day
How _____buildings can you see in the street?
How ____sugar would you like?
5. Write a composition about your favourite meal.
3.Заключна частина
1)Підсумки уроку:
So, children today we have written the test. Did you have problems?
What are they? Did like do it such test?
2) Домашнє завдання:
Your homework will be to revise words on the topic “Food and drinks”.
Stand up! The lesson is over. Good bye! See you next time!