Тема уроку.
Розвʼязування прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка.
Мета уроку.
Вправляти учнів у розвʼязуванні прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків;
формувати уміння розвʼязувати задачі на
знаходження третього доданка.
Хід уроку.
- Діти давайте пригадаємо правила поведінки на уроці.
Спитає вчитель - треба встать!
Коли тобі дозволять- сядь!
Сказати хочеш - не гукай!
А тільки руку підіймай!
Щоб водити кораблі,
У космос літати -
Треба добре у школі
Математику вивчати.
Вчитель:
Діти, я одержала телеграму із запрошенням до участі в одній дуже цікавій подорожі - подорожі до океану Знань, на острів Математики. Мені б хотілося,щоб ви вирушили у цю подорож разом зі мною. Нас чекають великі відкриття. У подорож може вирушити той, хто вважає себе готовим до плавання.
Чи згодні ви стати моїми супутниками?
Учні: Так!
Робота за темою.
Вчитель.
Телеграму - запрошення нам надіслав капітан «Десяткін» зі свого корабля «Лічильний». Капітан пропонує вам дати відповіді на такі запитання.
- Що ви можете сказати про назву корабля?
- Лічильний, тому що ми відправ ляємось на острів математики. А на уроках математики ми лічимо.
- Що вам нагадує прізвище Десяткін?
- Цифру 10.
- А що таке 10?
- Це один десяток.
- Це кругле число.
Вчитель.
А зараз Роксолана прочитає нам вірш про цифру 10.
Цифра наче буква 0,
Це ж бо нуль або нічого.
Круглий нуль такий хороший
Та не значить він нічого,
Якщо зліва поруч з ним
Одиничку примостити,-
Він значення своє міняє,
Бо вже десяток означає.
Вчитель.
- Діти,Нулик пропонує вам погратися.
Хто швидше добереться до числа 100?
Є два шляхи. Сума чисел записаних біля воріт, через які проходить шлях, має дорівнювати числу, записаному всередині кола. Вчитель.
Але чому наш корабель не пливе ? Що трапилось? Це мабуть володар морів затримує нас. І справді,це він. Він просить виконати його завдання. Ми перебуватимемо в плаванні один рік. Скільки це днів? Скільки місяців? З чого складається тиждень? Скільки годин має доба?
Вчитель.
Діти ви чуєте, як хвилі бʼються об
корабель? А ну погляньте, хто це нас супроводжує? Та це дельфіни!
Вони розумні істоти і наші друзі. І
пропонують нам математичний диктант.
1) Збільште на 30 кожне з чисел:
10,40,70,0,20 (числа записані на дошці)
2) Зменште на 40 кожне з
чисел:50,90,40,100,80. (числа записані на дошці)
3) На скільки 80 більше 10?
4) На скільки 40 менше 70?
5) Чому дорівнює а+40,якщо а=50.
Вчитель.
Якщо ми справимось з цим завданням ,то
потрапимо у місто прикладів.
(Перевірка математичного диктанту).
А від кого наступне завдання , ви здогадаєтесь розгадавши загадку:
В морі синім проживає,
То пливе, то походжає.
Має він аж вісім ніг.
Як же зветься? (Восьминіг)
- Молодці, ви дали правильну відповідь.
- І пропонує нам Восьминіг , каліграфічну хвилинку.
( Написання цифри 8.)
- Молодці ви швидко справились із цим завданням, і потрапили до міста Прикладів.
А зараз послухайте,які завдання пропонують нам мешканці цього міста.
- Відкрийте підручник
Завдання
До дошки піде ....
... і розв'яже цей
приклад з коментуванням.
- Чому ми цю дію виконуємо першою.
- Тому, що першою дією є те що в
дужках.
- Молодці ви справилися з цим
завданням.
А від кого наступне завдання ви здогадаєтесь розгадавши загадку.
Борознить океан
3 голови бʼє фонтан.
(Кит)
Завдання виконуєте самостійно, за
поданим зразком.
З. Завдання. Запис виразів та їх
обчислення.
-Що треба зробити у цьому завданні?
- Давайте попробуємо записати перший вираз.
- Два наступні вирази виконуйте самостійно.
(Перевірка завдання)
Вчитель.
Молодці! Всі впоралися з цим завданням. Мешканці міста Прикладів задоволені вами. Продовжуємо далі подорож. Попереду ми бачимо нове
місто. Погляньте, як воно називається. Хто прочитав його назву? Так це місто
Відпочивайка. Давайте разом з його мешканцями відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Ми і вчились і трудились.
І напевно, вже втомились.
Тож давайте для розрядки.
Раз ! - підняли руки вгору
Два! - нагнулися додолу
Три! - повернулись вправо ,вліво
На чотири враз присіли
Похитали головою,
Щей притупнули ногою.
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіли.
Відпочили ? Рушаймо знов у подорож. Наступне місто Задач.
Мешканці цього міста пропонують нам розвʼязати задачу з підручника за номером ... .
Давайте прочитаємо умову задачі.
- Скільки казок було у книжці?
- Скільки казок прочитав Олесь?
- Скільки казок прочитав Сашко?
- Про що запитуються у задачі? (вивішую скорочений запис)
-Про що ми можемо дізнатися 1 дією?
( Скільки казок прочитали Олесь і Сашко
разом.)
- Про що ми можемо дізнатися 2 дією?
(Скільки казок прочитав Мишко?)
Розвʼязок задачі і відповідь запишіть самостійно.
- Молодці! Вирушаймо далі. А ось місто Геометричних Фігур. А ну погляньте хто це нас зустрічає?
- Учні : Робот!
Вчитель.
- З яких фігур складається
Робот? Скільки чотирикутників? Скільки трикутників? Скільки кругів?
Назвіть, які ще ви знаєте геометричні фігури?
Вчитель.
-Ось і все, наша подорож підійшла до кінця. Наш чарівний корабель прибуває до школи. Всі ви дуже гарно працювали на уроці. І за це мешканці острова Математики передали на згадку вам ці емблеми.