Дайте відповіді на питання. Дайте означення густини речовини. Які вимірювання необхідно здійснити, щоб визначити густину речовини? Які одиниці густини ви знаєте? Як подати густину в грамах на сантиметр кубічний (г/см3), якщо відоме її значення в кілограмах на метр кубічний (кг/м3)? Чи залежить густина речовини від температури та агрегатного стану речовини? Якщо залежить, то як? Відповідь поясніть. Як обчислити масу тіла за його густиною та об’ємом? Як визначити об’єм тіла, знаючи його густину та масу?
Номер слайду 3
Учимося розв'язувати задачіскло
Номер слайду 4
Учимося розв'язувати задачі
Номер слайду 5
Учимося розв'язувати задачі
Номер слайду 6
Учимося розв'язувати задачі
Номер слайду 7
Учимося розв'язувати задачі
Номер слайду 8
Розв'язування задач. З якого матеріалу виготовлений дитячий кубик, об’єм якого дорівнює 250 см3, а маса — 110 г?
Номер слайду 9
Розв'язування задач. Для кожного випадку знайдіть значення невідомої фізичної величини (m, V або ρ). Зверніть увагу на одиниці.a) m =18 кг, V = 0,02 м3; б) m =140 г, ρ= 700 кг/м3; в) V = 10 м3, ρ =2,5 г/см3.
Номер слайду 10
Розв'язування задач. Маса срібної фігурки становить 707 г, а її об’єм дорівнює 0,7 дм3. Визначте, суцільна це фігурка чи має порожнину. Відповідь обґрунтуйте.
Номер слайду 11
Розв'язування задач. Що більше — маса вчителя фізкультури чи маса повітря в спортзалі, якщо маса вчителя становить 80 кг, а розміри спортзалу 20×10×5 м? Об’ємом, який займає в спортзалі спортивний інвентар, знехтуйте.пов. = 1,29 кг/м3
Номер слайду 12
Розв'язування задач. У мензурку з водою (рис.1) занурили металевий циліндр масою 675 г (рис.2). З якої речовини може бути виготовлений циліндр?