Розв’язування задач на роботу і потужність.

Про матеріал
Мета: Освітня . Формувати вміння і навики застосовувати здобуті знання до розв’язування задач. Розвиваюча. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення учнів. Виховна . Виховувати культуру запису та мовлення.
Перегляд файлу

Урок 59/2. Розв’язування задач на роботу і потужність.

Мета:

              Освітня . Формувати вміння і навики застосовувати здобуті знання до розвязування задач.

           Розвиваюча. Розвивати   логічне   і алгоритмічне  мислення учнів.

           Виховна .  Виховувати культуру запису та мовлення.

Тип уроку. Урок формування вмінь і навиків .

Прилади  та матеріали:

Презентація  Урок 59.2

   Як завжди, розв'язування однієї задачі породжує нові.

 І останньої задачі ніколи не буде.

                                                                                                                                 Я.А.Смородинський

                                                                 Хід уроку

1.Організаційний момент.

2.Перевірка домашнього завдання.

                                     Фізичний диктант

Варіант 1.

1. Яку фізичну величину називають потужністю?

2. Як розрахувати потужність?

3. Яка основна одиниця потужності?

4. Які похідні одиниці потужності?

5. Чому потужність пов'язана зі швидкістю руху?

6. Наведіть приклади різної швидкості виконання роботи.

7. Як розрахувати роботу, знаючи потужність?

Варіант 2.

1.  Яка фізична величина описує взаємодію тіл?

2.  Яким є основний наслідок дії сили?

3.  Від чого залежить значення роботи?

4.  Які умови необхідні для виконання механічної роботи?

5.  Як визначити механічну роботу сили тяжіння, сили пружності, сили тертя?

6.  В яких одиницях вимірюється механічна робота? Назвіть похідні одиниці

вимірювання механічної роботи.

7.  У яких випадках робота не виконується?

3.Актуалізація опорних знань.

         Запитання учням класу:

1. У чому полягає таємниця спортсменів, що займаються спортивною ходьбою – ходити швидко і довго не втомлюючись? 

 2. Чи виконує роботу над супутником, котрий рухається по коловій орбіті, сила всесвітнього тяжіння: а) за повний оберт; б) за половину оберта?

 

 

                 C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\index.jpg             C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\images.jpg

4.Мотивація навчальної діяльності.

 Розглянемо рух автомобіля по дорозі вниз і вгору.

                          C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\яя.jpg            C:\Documents and Settings\UserXP\Рабочий стол\бб.jpg

Проблемне запитання:  Чому автомобіль має максимальну швидкість і як водій змінює її під час руху вгору і вниз?

Учні  відповідають,  вчитель уточнює їхні відповіді і

оголошує тему та мету уроку.

           Тема: Розв’язування задач на  роботу і потужність.

5.Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

     Відпрацьовуємо разом з учнями основ­ні етапи розв'язання на прикладі конкретних задач, записуємо розв'язання на дошці й у зошитах. При цьому звертаємо увагу на аналіз фізичної проблеми й стис­лий запис умов задачі; на вибір математичної моделі; на розв'язан­ня рівняння відносно невідомої величини, перевірку її одиниці й на аналіз отриманого результату.

Задача 1.  Яку роботу потрібно виконати, щоб підняти мішок цукру масою 50 кг на другий поверх висотою 3 м?

Відповідь: А = 1500 Дж

Задача 2.  Яку роботу потрібно виконати, щоб підняти зі дна озера камінь масою

 5 кг і об’ємом 2 дм3 ? Глибина озера 7 м. Опором води можна знехтувати.  

 

 

 

Відповідь: А = 210 Дж

Задача 3. Підйомний кран рівномірно підняв вантаж вагою 4,5 кН на висоту 60 дм за 0,5 хв. Яка потужність крану?

Відповідь: N = 900 Вт

Задача 4. Якою має бути потужність насоса, який перекачує за добу

1800 л води з колодязя завглибшки 15 м?

6.Осмислення об’єктивних зв’язків.

     Робота в группах

Група 1.  1.Людина піднімаючись сходами, розвивала потужність 40 Вт. Яку роботу виконала людина за 10 с ?
  2.За який час було виконано роботу 1200 кДж електричним двигуном, потужність якого 100 кВт.

Група 2. 1.Людина масою 80 кг піднімається вгору на 10 м. Яку роботу вона виконує ?
2.Іграшковий автомобіль їде зі швидкістю 0,5 м/с, розвиваючи потужність 2 Вт. Яка сила тяги автомобіля ?

Група 3. 1.Кінь тягне сани, прикладаючи силу 100Н. З якою швидкістю тягне кінь сани, якщо потужність становить 300 Вт.
2.Яку силу тяги розвиває трактор, що рухається зі швидкістю 1,5 м/с при потужності 90 кВт ?

7.Підсумок уроку.

    Метод  «Мікрофон»

  •  Що ми робили на уроці?
  • Чи досягли ми мети уроку?

Оцінювання вчителем роботи учнів на уроці.

   8.Домашнє завдання.

Розпочати підготовку до навчального проекту   «Створення і розвиток знань про фізичні основи машин і механізмів»

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
Додано
17 березня 2020
Переглядів
1788
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку