Розвивальне заняття-змагання «Любимо і знаємо рідну мову»

Про матеріал
Розвивальні заняття, виховні години, проведені у вигляді гри-змагання, сприяють зацікавленості учнів. Діти не помічають, що навчаються. У груповій грі навіть у пасивного учня є бажання вчитися. Ігрова технологія «Хрестики-нулики» активізує пізнавальну активність учнів.
Перегляд файлу

Розвивальне заняття-змагання  «Любимо і знаємо рідну мову»

для 1-2 класів

                                                                          Підготувала:

                                                                          вихователь  ГПД 2 категорії

                                                                          Старобільської  ПШ  № 1

                                                                          Старобільської міської ради

                                                                          Луганської області

                                                                          (група  подовженого дня , 1 клас)

Про матеріал

Розвивальні заняття, виховні години, проведені у вигляді гри-змагання, сприяють  зацікавленості учнів. Діти не помічають, що навчаються. У груповій  грі навіть у пасивного учня є бажання вчитися. Ігрова технологія «Хрестики-нулики» активізує пізнавальну активність учнів.

Мета: навчати дітей розуміти рідну мову  і збагачувати словниковий запас; удосконалювати вміння працювати в групах; розвивати  пам’ять, увагу, спостережливість, кмітливість; виховувати любов до рідної мови.

Форма проведення: заняття з використанням технології «Хрестики-нулики»

Обладнання: комп’ютер,  проектор, екран, ігрове поле, як у грі «Хрестики-нулики», конверти із завданнями, ребуси.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Доброго здоров’я, діти, доброго дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

II. Повідомлення теми і мети заняття. Підготовчий етап.

  1. Уведення в гру.

 Сьогодні ми проведемо цікаве заняття-змагання. Для цього нам  потрібне ігрове поле, як у грі «Хрестики-нулики». Це ігрове поле містить 9 кишеньок із завданнями  (на дошці  ігрове поле).

Команди виконують завдання. Команда, яка першою закриє вертикаль, горизонталь чи діагональ на ігровому полі, стає переможницею. Оцінювати правильність виконання завдань буду я, ваш вихователь.

  1. Формування команд. Тема гри.

Зараз ми розділимося на команди (1 команда – діти, на партах яких лежали червоні кружечки; 2 команда – діти, на партах яких лежали  блакитні кружечки, 3 команда – діти з жовтими кружечками; 4 команда – діти з зеленими  кружечками).

Всі завдання будуть присвячені найціннішому скарбу українського народу.

Відгадайте загадку.

Між людьми вона тільки буває,

Окриляє, згуртовує їх.

Вміло хвалить, та часом карає,

А не раз викликає ще й сміх. (Мова)

Сьогодні ми будемо говорити про рідну українську мову. Це державна мова нашої Батьківщини, яку визнали наймелодійнішою у світі. Почнемо виконувати завдання з української мови.

III. Командна робота над завданнями.

1 кишенька-завдання «Пісенна»

 Слово вихователя.  Послухайте пісню «Українська мова»  та подивіться  кліп на пісню Надії Янчук та Володимира Климюка.

Завдання. Запам’ятати  якомога більше слів , які характеризують українську мову. (Після прослуховування пісні дітям дається 2 хвилини для запису слів на аркушах. Команда, яка записала більше слів, закриває кишеньку своїм символом і обирає наступну).

2 кишенька-завдання «Ребуси»

Слово вихователя.   Розгадайте ребуси.

На  розгадування ребусів командам дається 3 хвилини.

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом слон картинка

,

 

Результат пошуку зображень за запитом вовк картинка

,,

 

 

 

М

О

,,

 

Результат пошуку зображень за запитом сова малюнок

 

 

 

3 кишенька-завдання «Анограма»

Слово вихователя.  Переставте букви в словах  так, щоб утворилося слово.

На  виконання завдання – 2 хвилини.

Чкару (ручка),   твара (трава), ловос (слово).

Фізкульхвилинка. Динамічна пауза.

4  кишенька-завдання  «Розумник»

Слово вихователя.  Як ви розумієте вислів  «накивати п’ятами»

Як ви розумієте вислів  «водити за носа»?

На обмірковування всім командам дається 2 хвилини.

 

5  кишенька-завдання «Прислів’я»

Слово вихователя.   Продовжіть частини прислів’їв.

На обмірковування всім командам дається 2 хвилини.

1. Птицю пізнають по пір’ю, а людину по  … (мові).

2. Слово — не горобець, вилетить —     (не спіймаєш).

3. Хто не робить, той  … ( не їсть).

6  кишенька-завдання «Редактор»

Слово вихователя. Відредагуйте речення.

Надівати  сорочку (одягати).

Ти виглядаєш гарно (добре). ( У тебе гарний вигляд). 

Перегляд відео з телеканалу «Плюс Плюс» «Говоримо українською. Чи правильно говорити «ти гарно виглядаєш?».

Фізкульхвилинка. Вправа-енергізатор.

7  кишенька-завдання «Чарівна буква»

Слово вихователя. Записати  якомога більше слів  з буквою  Ґ.

На  завдання  командам дається 2 хвилини.

8  кишенька-завдання «Творчість»

Слово вихователя. Скласти віршик про мову.

На  творчість командам дається 4 хвилини.

      … мова
        слова
         мати
        знати

 

 

9 кишенька-завдання «Мовне асорті»

Слово вихователя. Треба дати правильні відповіді на запитання.

На завдання командам дається 2 хвилини.

1. Яка державна мова України?

2. Скільки букв в українському алфавіті?

3. Скільки голосних звуків в укр. мові?

4. Скільки звуків у слові тінь?

5. Скільки складів у слові мовник?

Хто такий мовник?

IV. Підсумок заняття.

Команда, яка першою закриє своїми символами вертикаль, горизонталь чи діагональ на ігровому полі, стає переможницею. Переможці нагороджується

відзнаками «Знавець української мови»

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 лютого 2021
Переглядів
603
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку