Розвиваюче заняття до тижня екології "Папір - наше багатство"

Про матеріал
Заняття для дітей на екологічну тематику "Папір - наше багатство".  Закріпити знання про властивості паперу та способи його використання;  Ознайомити з технологію виготовлення паперу;  Вчити пояснювати, чому треба економно витрачати папір, як це пов’язано зі збереженням лісу;  Сприяти формуванню моделей поведінки, щодо повторного використання паперу;  Вправляти в умінні прикрашати вироби, використовуючи покидьковий матеріал;  Розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення, зв’язне мовлення.  Виховувати дружні відносини з однолітками під час роботи в парах та бережливе ставлення до довкілля.
Перегляд файлу

F:\СР\20220208_102730.jpgC:\Users\Трофимович\Desktop\24812.png

                                                                     

  Мета:

  •      Закріпити знання про  властивості паперу та способи його використання;
  •      Ознайомити з технологію виготовлення паперу;
  •      Вчити пояснювати, чому треба економно витрачати папір, як це пов’язано зі збереженням лісу;
  •      Сприяти формуванню моделей поведінки, щодо повторного використання паперу;
  •      Вправляти в умінні прикрашати вироби, використовуючи покидьковий матеріал;
  •      Розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення, зв’язне мовлення.
  •      Виховувати дружні відносини з однолітками під час роботи в парах та  бережливе ставлення до довкілля.

 

    П о п е р е д н я  р о б о т а. Діти переглядали мультимедійну презентацію "Звідки до нас прийшов папір", проводили досліди на визначення властивостей паперу.

 

    М а т е р і а л: демонстраційний: дидактичні картинки, відео «Фіксики. Як виготовляють папір» ( http://youtube.com/watch?v=siegt3Yi_Eo); міні-колекція «Види паперу» (на кожну дитину); зразки паперу (переробленого з макулатури); макет лісу  (дерева вирізані з картону, з іншого боку дерева – картинка із зображенням різного виду паперу (гроші, зошити, туалетний папір, журнали та ін.), дидактична гра «Використовуємо навіть клаптик паперу», матеріал для гри «Зачаровані картинки», картки «Властивості паперу»; матеріал для дослідів: аркуші використаного паперу, вода в глечику, блендер, ситечко.

роздатковий: для художньої праці - клаптики різних видів та якості паперу, заготовки для рамочок, паперові метелики, вітрячки, середечка, фантики, квіти з серветок, шпалери із візерунком, клей, пензлики, серветки.

 

  ХІД ЗАНЯТТЯ

Привітання

Доброго ранку, плането.

Доброго ранку Земля.

Всі ми – твої рідні діти,

Велика та дружня сім’я.

Доброго ранку, сонце привітне,

Доброго ранку, небо блакитне,

Доброго ранку тобі і мені

Доброго ранку усім на землі.

 

Сюрпризний момент - вправа «Зачаровані картинки» -перед дітьми картинка із зображенням паперового кораблика, літака, орігамі, зверху на яких приклеєний папір, нарізаний тонкими смужками, що прикривають  картинки.

Запитання до дітей:

-    Що зображено на картинках? З чого вони зроблені?

 Отже,  сьогодні ми будемо продовжувати говорити про папір.  Поговоримо про те де застосовується папір, як потрібно правильно його використовувати, та спробуємо самі виготовити папір.

     - Чи потрібен папір?

-    Назвіть його властивості?   

 

Асоціативний кущ «Властивості паперу»

Діти по черзі називають властивості паперу.

 

Види паперу . Колекція різних видів паперу.

Вихователь демонструє папку з різними видами паперу (газетний, альбомний, кольоровий, шпалерний, картон, наждачний, обгортковий, пергамент, фольга і т.д.)

- Які види паперу ви знаєте?

- У чому відмінність різних видів паперу?

Папір відрізняється за масою , способом виготовлення, форматом, видом друкарської продукції.

- А переконатися нам в цьому допоможе гра.

Дидактична гра «Знайди такий же листочок, як я»

Діти отримують міні-колекцію різних видів паперу, вихователь показує один вид паперу, а діти знаходять у себе такий же листочок. Розповідають де цей папір використовують.

Запитання до дітей:

-Чи був папір завжди?

 - Звідки він до нас прийшов?

-Як в наш час виготовляють папір?

 

Перегляд мультфільму «Фіксики. Як виготовляють папір»

 

Вихователь. Зрозуміти, для чого нам потрібен папір допоможе дидактична гра

Дидактична гра

«Для чого використовують папір»

   На аркуші  (макет лісу)  картки, на яких з одного боку зображення дерев, а з іншого – різні види паперу та сфери використання (грошові банкноти, паперові серветки, книжки, зошити, альбоми, кольоровий папір, шпалери, картонні коробки). Діти по черзі перевертають  картки та  пояснюють, для чого використовують папір. Наприкінці цієї роботи діти помічають, що «ліс зник», його «використали» для виготовлення паперу, яким люди  користуються щодня. 

Вихователь. Тож, кожного дня вирубують ліси для виготовлення паперу. А щоб виростити нове дерево потрібно 60 років.       

Вирішення проблемної ситуації

«Що буде, якщо зникне ліс?»

(Діти по черзі  висловлюють свою думку)

 

Розгляд ілюстрацій

«Використовую навіть клаптик паперу»

Запитання до дітей:

-          На якій картинці дівчатка поводяться з папером  правильно? Чому?

-          Як  можна використовувати старі газети?  

-          Що ви робите з використаним папером в дитячому садочку?

(Збираємо в коробку та відносимо до пункту збору  макулатури).

Вихователь. Чи знали ви, що 60 кг макулатури рятує від пилки 1 дерево.

 

Фізкультхвилинка «Ялинка» (Музична руханка)

https://www.youtube.com/watch?v=WLlm96HXSW0

Давайте разом виготовимо папір з макулатури, яку ми назбирали в групі.

Дослід

"Виготовлення паперу"   

Потрібно порвати використаний раніше папір на дрібненькі шматочки та замочити їх  у гарячій воді. Так ми отримаємо паперову суміш. Для того, щоб паперова суміш була однорідною можна використати міксер. Отриману паперову масу слід вилити на сито та за допомогою невеликої кількості води, рівномірно розподілити  її по всій площі та залишити  на декілька хвилин, щоб стекла вода. Заготовку аркуша паперу викладаємо на ганчірку. Після того, як папір висохне його можна використовувати. Для отримання різнокольорових аркушів в паперову суміш потрібно додати фарбу.

Діти разом з вихователем виготовляють папір.

 

Художня праця

 "Друге життя речей"

Вихователь.  Діти,  чи знаєте ви, скільки всього цікавого можна зробити з уже використаного паперу? Погляньте,  в мене є використані паперові вироби. Давайте спробуємо дати цим речам друге життя.

Діти працюють над виготовлення фоторамки з використаного паперу.

Вихователь. Що нового ви дізналися сьогодні?

Вихователь. Дякую вам за увагу, гарні відповіді та роботу і пам’ятаймо: папір – наше багатство та для збереження дерев нам потрібно його розумно та ощадливо використовувати.

 


Наша планета  - Земля,

Щедра вона і багата,

Гори, ліси і поля.

Наша домівка, малята,

Сонечко рано встає,

День промінцями засвітить,

Все що навколо твоє, 

Слід берегти і любити.

Пильно навколо дивись

Оберігай кожну гілку,

Пісні у пташок учись,

А працьовитості  - в бджілки.

 А. Савчук

docx
Додано
27 квітня 2025
Переглядів
543
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку