Урок розроблено з метою повторити, систематизувати та узагальнити матеріал даної теми. Розвивати логічне мислення. Виховувати бажання удосконалювати свої знання.
Тема. Відсотки. Середнє арифметичне.
Мета: повторити, систематизувати та узагальнити матеріал даної теми. Розвивати логічне мислення. Виховувати бажання удосконалювати свої знання.
Тип уроку: систематизації та корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютер, підручники, таблиця.
Хід уроку
Перевірка готовності класу до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Взаємоперевірка за зразком.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
У ході бесіди учні з'ясовують основні питання теми, за якими буде проводитися самостійна робота:
1) середнє арифметичне чисел і середнє значення величини;
2) відсотки, знаходження відсотків від числа;
3) знаходження числа за його відсотками .
V. Актуалізація опорних знань
Повторення головних понять теми.
VI. Відтворення, вдосконалення і корекція вмінь
Задача № 1(1 бал) |
|||||||||||||||||
Знайти 0,2 від 62 кг |
|||||||||||||||||
А) 124 |
Б)12,4 |
В)1240 |
Г)0,31 |
||||||||||||||
Задача № 2(1 бал) |
|||||||||||||||||
У магазин завезли 480 кг фруктів. Яблука становили 25% усіх заведених фруктів. Скільки яблук завезли в магазин? |
|||||||||||||||||
А) 120 кг |
Б) 1,2 кг |
В) 192 кг |
Г) 12 кг |
||||||||||||||
Задача № 3(1 бал)
|
|||||||||||||||||
Знайти 1,3 від 40 |
|||||||||||||||||
А) 520 |
Б) 52 |
В) 5,2 |
Г) 120 |
||||||||||||||
Задача № 4(1 бал) |
|||||||||||||||||
На якому зразку правильно знайдено 17% від 90 |
|||||||||||||||||
А)
|
Б) 1) 17%*100=1700 2) 1700*90=153000 |
||||||||||||||||
Задача № 5( 1 бали) |
Задача № 6( 1 бали ) |
||||||||||||||||
Знайти 3% від 45. Записати розв’язання. |
Знайти 12% від 120. Записати розв’язання. |
||||||||||||||||
Задача № 7(1 бал)
|
|||||||||||||||||
Задача № 8(2 бали) Татові видали заробітну плату у розмірі 2600 грн. 20% цієї зарплати він потратив на купівлю шпалер в дитячу кімнату. Скільки грошей витратив тато на шпалери і скільки в нього залишилося? Завдання 9 ( 3 бали)
|
VІІ. Підсумок уроку.
Що нового дізнався на уроці?
Що сподобалося найбільше?
Що було найскладнішим при виконанні завдань?
Що треба ще вивчити вдома?
ІХ. Рефлексія
«Смайлики» на обличчях
Х. Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи