Мета уроку: узагальнити та закріпити навички розв'язування
рівнянь і задач за допомогою рівнянь;
розвивати навички усної лічби, вміння аналізувати умову задачі й вибирати ту величину для позначення її змінною ікс, яка приводить до найпростішого рівняння;
виховання допитливості, уважності, любові до навчання та вміння працювати разом.
Тип уроку: застосування та вдосконалення знань ,умінь та навичок.
Обладнання: малюнки із казок, карточки очікування, сигнальні карточки, проектор, підручник.
5 клас
Тема уроку: Мета уроку: узагальнити та закріпити навички розв’язування
рівнянь і задач за допомогою рівнянь;
розвивати навички усної лічби, вміння аналізувати умову задачі й вибирати ту величину для позначення її змінною ікс, яка приводить до найпростішого рівняння;
виховання допитливості, уважності, любові до навчання та вміння працювати разом.
Тип уроку: застосування та вдосконалення знань ,умінь та навичок.
Обладнання: малюнки із казок, карточки очікування, сигнальні карточки, проектор, підручник.
ХІД УРОКУ
І Організаційний момент. Доброго дня, діти! У нас сьогодні гості, тож привітайте іх.
II. Перевірка домашнього завдання.
Звірте домашнє завдання з розв’язком на екрані ( слайд 1)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вступне слово учителя.
Для чого ж нам рівняння в житті, які труднощі вони допомагають подолати?
Рівняння – це чудовий інструмент, який допоможе опис складної життєвої ситуації, задачу, сформульовану українською мовою, перетворити в красиве, струнке математичне речення.
Сьогодні ми узагальнимо знання із теми Рівняння. Розв’язування задач за допомогою рівнянь. У цьому нам допоможуть герої відомих казок
А епіграфом нашого сьогоднішнього уроку є вислів відомого літературного героя Шерлока Холмса: «Одержав знання-застосуй іх до справи.
Знання без справи-важка ноша»
Діти! Що треба знати, що би успішно розв’язувати рівняння?(відповіді дітей)
Тож проведемо бліц – опитування : ( слайд 2)
А тепер перевіримо на скільки ви уважні.
Перед вами на екрані 4 рівняння. Вам треба знайти помилку і навести пралильне розв’язання.
Ви вдвічі молодці і майже готові до нашого незвичайного уроку.
IV. ФІЗХВИЛИНКА
V. Урок – підглядалка
- Незабаром наступають новорічні свята. І перше свято, яке любить вся дітвора – це свято Святого Миколая. Діти, ви любите це свято?
Це свято чудес і подарунків ( слайд 4)
Вірші: 1.
( слайд 4 А)
Діти мі з вами проведемо урок – підглядалку
Ви всі любите і не тільки, підглядати у шпаринку, у віконце, у замкову шпаринку. В звичайному житті це дуже не гарно, але ми будемо підглядати до казкових героїв. Можливо їм потрібна наша допомога і поміркуємо вірті вони подарунків і яких
Слайд 5 . Попелюшка
Діти, а хто живе в цій хатинкі ? Так ц3е гарна, добра, ввічлива дівчинка, трудолюбива. Незабаром у палаці новорічний бал, а мачуха задала багато роботи нашій героїні: розсипала і змішала горох і пшеницю і заставила їх розділити. Та з цією роботою впоратися допоможуть пташки. Але щоб залишитися непомітною і встигнути на бал їй треба розв’язати рівняння
СЛАЙД 6 Допоможемо ?
СЛАЙД 7 Давайте заглянемо на вогник хатинки на околиці
Кай і Герда
Задача ( слайд 9)
СЛАЙД 10 Вінні Пух А он ще в одному віконечку загорівся вогник. Цікаво, а хто там живе?
У нього дуже складна проблема: він не може порахувати скільки у нього квіткового меду, а скільки гречаного
СЛАЙД 11 Задача
Що за шум, що за гам в цій хатинці ?
СЛАЙД 12 КОЛОБОК
Ні бабусю, ні бібуся він не слухає. Ось кому під подушку Святий Миколай покладе різку
Не слухняний цей хлопчик хоче втекти. Але ми ж знаємо чим закінчилася його подорож. Підкинемо йому завдання, якщо справиться, то одержить подарунок від Святого Миколая
СЛАЙД 13 Задача
Діти розв’язують задачу.
Давайте подивимось як розв’язав наш казковий герой
СЛАЙД 13 Розв’язання
Діти! Він спавився із завданням?
Він МОЛОДЕЦЬ і ви МОЛОДЦІ!
Та не до всіх героїв ми завітали, кому потрібна допомога.
Ви пам’ятаєте казочку « Півник і котик »? Там теж був не слухняний казковий герой, який не слухав котика, тож дамо йому теж завдання. Чи встигне він виконати їх до початку Року – Року Півня
Запишіть домашнє завдання
VI. Домашнє завдання. § 16, 17
СЛАЙД
VII. Рефлексія
На закінчення мені хочеться побажати: робіть добро,посміхайтеся найдобрішою усмішкою,яка перетворить ваше життя і життя оточуючих на казку. Життя-це казка,тож будьте добрими героями у ній!
Рівняння. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Урок математики у 5 класі
Вчитель I категорії
«Старший вчитель»
ОЗ « Орлівський НВК « ЗОШ I-III ступенів – дитячий садок»
Абакумова В.А.