Самоврядування. Види самоврядування в історії та сьогоденні. Принципи та структура самоврядування.

Про матеріал
Сформувати уявлення про принципи, структуру та види самоврядування, його значення для суспільства, використовуючи інтерактивні вправи та методи.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Самоврядування. Види самоврядування в історії та сьогоденні. Принципи та структура самоврядування.

Номер слайду 2

"Що таке самоврядування? Чому воно важливе?"

Номер слайду 3

Сьогодні ми розглянемо дуже важливе поняття - самоурядування. Дізнаємося, що це таке, які його принципи, як воно розвивалося історично і які форми воно має сьогодні. Ми також порівняємо приклади самоурядування в різних країнах і спільнотах. Самоурядування - це право і здатність територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах закону. Місцеве самоврядування, демократія, громада, автономія. Самоурядування - це коли люди самі вирішують, як жити в своїх громадах. Це можливість брати участь у прийнятті рішень, які стосуються їхнього життя.

Номер слайду 4

Принципи самоурядування. Демократичність. Законність. Самостійність. Відповідальність. Громадський контроль. Самоурядування базується на кількох важливих принципах. Це демократичність, тобто влада належить народу. Законність означає, що всі рішення мають прийматися відповідно до законів. Самостійність передбачає право громади самостійно вирішувати свої справи. Відповідальність означає, що обрані представники несуть відповідальність перед громадою. А громадський контроль дозволяє громадянам стежити за діяльністю органів місцевого самоврядування.Історичні приклади самоурядування: Афінська демократія. Новгородська республіка. Вільні міста середньовічної Європи. Самоурядування має давню історію. Одним з найвідоміших прикладів є Афінська демократія, де кожен громадянин мав право брати участь у прийнятті рішень. Новгородська республіка була одним з найвільніших міст Русі. А вільні міста середньовічної Європи мали значну самостійність. Сучасні види самоурядування. Булети: Місцеве самоврядування. Корпоративне самоуправління. Громадські організації

Номер слайду 5

Сьогодні самоуправління має різноманітні форми. Найпоширенішим є місцеве самоуправління, коли громади обирають своїх представників для вирішення місцевих проблем. Корпоративне самоуправління передбачає участь працівників у прийнятті рішень на підприємствах. Громадські організації також є прикладом самоуправління, де люди об'єднуються для вирішення спільних проблем. Самоуправління існує в багатьох країнах світу. Наприклад, у Швейцарії кожен громадянин має право брати участь у голосуванні з важливих питань. У Канаді кожна провінція має значну автономію.

Номер слайду 6

Дослідити один історичний або сучасний приклад самоврядування (Наприклад, середньовічні міські республіки, сучасні міста з високим рівнем громадської участі). Намалюйте на великому аркуші часову лінію розвитку їхнього об’єкта і презентуйте свої висновки. Групи: Афінська демократія, Магдебурзьке право, сучасні громади в Україні та їхні моделі самоврядування.

Номер слайду 7

"Що таке принципи самоврядування?" "Чому самоврядування важливе для громади?" "Як це допомагає вирішувати конфлікти?"

Номер слайду 8

Створіть власну структуру самоврядування для класу або шкільного клубу. Ви повинні визначити, хто буде головою, які будуть посади, як ухвалюватимуться рішення, та як запобігати конфліктам. Кожен презентує свою модель, а інші учні оцінюють її з погляду ефективності.

Номер слайду 9

Поділіться, що найбільше вас вразило чи що ви дізналися нового про самоврядування.

Номер слайду 10

Домашнє завдання: Створити презентацію на тему "Структура шкільного самоврядування", де ви маєте зобразити, як ви бачите ідеальну структуру самоврядування у своєму класі чи школі, з конкретними прикладами.

pptx
Додано
12 листопада
Переглядів
236
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку