Сценарій до Дня Батька " Татове серце"

Про матеріал
Зможемо збагатити внутрішній світ дитини позитивними емоціями. Удосконалити уміння літературного мовлення, сформуємо у дітей інтерес до виконання спільного завдання, потребу прийти на допомогу одне одному. Виховувати любов до своїх близьких
Перегляд файлу

1 учень

Я з’явився на світ із любові та мрії.

Із щасливих татусевих й маминих снів.

Ще були в тата й мами високі надії.

Як же мама зраділа! Як тато зрадів!

2 учень

Народилось дитятко, маленька кровинка,

Що від тата і мами життя поведе.

Ще безпомічна, крихітна їхня дитинка,

Але виросте скоро, час швидко іде.

3 учень

От ми вже й підросли. Ходим в школу щоднини.

Любим дуже книжки, ігри різні, свята.

Але дуже важливо ще те для дитини,

Коли тато є й мама, родина свята.

4 учениця

Тоді легко і просто, завжди є порада,

Є підтримка і ласка, любов, доброта.

Пригорнутись до тата і мами я рада,

І тоді найскладніша проблема — проста!

5 учень

Тато мій дуже гарний, сміливий і дужий,

Він уміє, напевно, все в світі робить!

Я люблю свого таточка рідного дуже!

Ну, та як же мені татуся не любить?

6 учень

Тато завжди зі мною, мені він читає,

Водить в поле ранкове стрічати зорю.

І в футбол разом з нашими хлопцями грає.

І, звичайно, за все це я тата люблю.

7 учень

А зі мною татусь мій частенько майструє,

Я від нього майстерності радісно вчусь.

І завжди він щось робить: пиляє, будує,

Я роботи ніякої теж не боюсь!

8 учень

Самостійними бути нас тато навчає.

Бути мудрими, добрими тато нас вчить.

Бо життя непростим дуже часто буває,

А тому треба вчитися в світі цім жить.

Вчитель. А тепер заспіваємо і пісню про тата.

Звучить Пісня про тата і маму

9 учень Нехай кожен учень про свого тата розповість найцікавіше, те, що з ним у дитинстві траплялось. А наші батьки доповнять нас. Вони також були такими, як ми — малими і допитливими.

Діти розповідають про цікаві моменти з дитячих років свого тата, а батьки доповнюють їх.

Вчитель. Коли ми повернулись у дитинство наших батьків, то, мабуть, цікаво буде провести ігри та конкурси, щоб показати своє вміння і спритність.

 

1 гра. Дві команди батьків беруть участь у перетягуванні канату.

2 гра. Команда дітей і команда батьків (порівну) бігатимуть у мішках. Побачимо, хто переможе!

3 гра. Можна ще подивитись, як батьки вміють грати у футбол. Два учасники будуть змагатися між собою. До кожної ноги учасника гри прив’язані повітряні кульки. Без допомоги рук обидва учасники одночасно приступають до гри: їм треба знищити кульки противника, зберігаючи свої. Переможе той, у кого хоч одна кулька залишиться цілою.

Учень

У кожній грі татусь наш завжди з нами.

Він нас навчає в шахи й шашки грати.

Нас пригортає добрими руками,

І з дітьми любить книжку почитати.

Учениця

А в вихідні бере мене за руку

І ми йдемо в кіно або у парк.

Запам’ятаю я татусеву науку

На все життя. І кожне слово й жарт.

 

Учень. А пожартувати мій тато любить! От послухайте, як це часом буває. Я сиджу перед телевізором, а черевики мої стоять немиті. Підходить тато, зітхає та й каже: «Або ти, синку, йди помий черевики, а я посиджу і подивлюсь футбол, або я дивитимусь, а ти помий черевики. Комусь же треба ті черевики помити». Ну, і що ти тут зробиш — іду та й мию свої черевики.

 

Учениця. Мій татусь теж уміє жартувати. Оце, як ми починаємо голосно розмовляти, то він обов’язково скаже: «Так, ви помовчіть, а я буду слухати!»

 

 

 

2 учень А мій тато колись подивився на мою роботу, головою похитав, а потім сказав: «Так воно б дуже добре, та нікуди не годиться». І все стало мені зрозумілим.

 

3 учень А мій тато одного разу прийшов з роботи, натомлений, став на порозі та й каже: «Дайте води напитися, бо так їсти хочу, що не маю де переночувати». Ми всі дуже тоді посміялися і швиденько приготували татові їсти.

 

 

 

4 учень Приємно, коли у домі жарти, радість, сміх, тоді всі щасливі, там легко живеться, і будь-яка робота виконується залюбки. Я зі своїм татом люблю бути разом, ми зовсім небагато розмовляємо, але мені здається, що ми один одного розуміємо, коли і мовчимо. Часом, він може гумореску розповісти, та я теж люблю гуморески, хочете послухати?

 

Діти читають гуморески на вибір учителя або ті, які підібрали самі.

 

Вчитель. А тепер послухаємо гуморески у виконанні татусів, вони теж люблять їх розповідати. Батьки читають гуморески-мініатюри.

 

Вчитель. «Де є мама й тато, там і хата багата», — каже народна мудрість, бо в тій родині тато дбає про добробут сім’ї, старається її матеріально забезпечити, налагодити у сім’ї дисципліну, привчає дітей до роботи, а мама створює затишок і порядок у домі, там радісно і добре живеться, спільно вирішуються всі проблеми. І коли тато довго на роботі, діти чекають його, стараються все зробити, щоб татові було добре. Настала черга розповісти про татову роботу. Хто знає, яку роботу виконує тато, чим займається і що любить робити? (Розповіді дітей про татову роботу і про те, що люблять їхні тата робити у вільний час).

 

Звучить Пісня про тата

 

Вчитель. Від повсякденної праці наших батьків, від їхньої відваги і мужності, сили і розуму наша Вітчизна набирається сили, стає квітучою. І житимемо ми у ній щасливо, тому що вони відстояли її незалежність і славу, вони турбуються за її завтрашній день, своєю працею примножують її багатства. А ви, діти, підростете і теж трудитиметесь на благо Вітчизни і людей, які тут живуть, а треба буде, то кожен стане на її захист, щоб зберегти волю і незалежність, бо ми всі любимо безмежно свою Батьківщину, батьківську землю, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів, які так само любили і захищали свою милу Україну, трудились, не покладаючи рук, щоб вона була квітучою і щасливою, вільною і незалежною.

 

Учень

 

Від батька — слово Батьківщина,

Вітчизна — від отця.

Вона для кожного — єдина

І рідна до кінця!

 

Учениці

 

Все від звитяги, честі, слави:

І воля, й мирні дні.

Добробут і престиж держави,

І радісні пісні.

 

Учень

 

Все це батьки для нас зробили,

Щоб в радості жили.

І щоб до школи ми ходили,

І мріяти могли.

 

Учениця

 

Любов несімо у серденьку,

Бо ми вже чималі.

За все вклонімося низенько

Батькам аж до землі.

 

Пісня про батька, на вибір організатора.

 

Вчитель. Свято — це завжди радість, сміх і веселощі. То ж нумо пограємось і посміємося, бо сміх — це здоров’я!

 

Пограймося у ромашку, як колись усі ворожили, пам’ятаєте? «Любить — не любить». А на нашій ромашці є багато пелюсточок. От кожну пелюсточку буде зривати один тато, а на допомогу собі він покличе свою дружину або свою дитину і виконуватиме те завдання, яке на пелюсточці написане. До квіточки підходять по черзі. (Одне завдання виконають, підходить інший тато і зриває пелюсточку).

 

1 завдання. Одночасно одягнути фартушок і косинку і почистити картоплину. Хто швидше впорається, той і переміг.

2 завдання. Одночасно почати переносити у ложці по одному 5 тенісних кульок з одного стільця на інший, який стоїть на віддалі десяти кроків. Треба, щоб кульки не падали з ложки. Хто швидше всі перенесе, той і переміг.

3 завдання. Зробити десять кроків і на кожен крок назвати ім’я дівчини або хлопця без затримки. (Можна називати квіти або дерева).

4 завдання. Учасникам дають дві пляшечки з сосками, у яких налито сік. Хто швидше його висмокче, той переміг.

5 завдання. Учасникам зав’язують очі і вони повинні перенести свої кеглі або шашки з одного стільця на інший, причому, не на чужий стілець, а на свій. Хто швидше і правильно перенесе, той переможець.

6 завдання. Виконати пісню або танець зі своєю дружиною або дитиною.

7 завдання. Зав’язати кілька вузликів, хто більше?

Вчитель. А тепер гра тільки для татусів на спритність. Кілька яблук звисають на ниточках. Без допомоги рук, тільки ротом кожен повинен з’їсти своє яблуко.

 

І ще одна дуже весела гра для двох татусів. Батьки стають один до одного обличчям і беруться міцно за лікті. їм на спини пришпилюють чоловічі імена (бажано такі, що рідко зустрічаються у даній місцевості). Кожен учасник повинен заглянути іншому за спину, не випускаючи суперника з рук, і прочитати його ім’я.

Вчитель. Що ж, цікаво і весело сьогодні на нашому святі. Батьки впевнились у тому, що їх дуже люблять діти і хочуть зробити життя своїх татусів цікавішим і радісним. Бо ж не хлібом єдиним живе людина. Для повного щастя треба радості і впевненості у тому, що тебе дуже люблять рідні діти, дружина і всі навколо, що ти всім потрібен і без тебе не було б цього нічого. Тому, мабуть, саме час разом поспівати улюблених народних пісень, бо ж наш народ без пісні не може жити, у пісні його душа і все його життя. (Всі разом виконують українські народні пісні на вибір організатора свята. Бажано ті, що люблять співати у даному регіоні).

Учень

Татусю, ти такий красивий!

Я щиро так тебе люблю,

Тобі я неба прихилю,

Щоб ти здоровий був, щасливий!

Учениця

Нестиму в серденьку довіку

Тепло татусевих долонь,

Любові чистої вогонь,

І щастя , й радості без ліку!

Учень

Бо з татом новий день встає

І починається робота,

Та за усю сім’ю турбота,

І з татом спокій в домі є.

Учениця

І впевненість в прийдешнім дні,

Бо тато за усіх нас дбає,

І лихо дім наш обминає,

Ми з татом — в світі не одні!

Вчитель. Ось і завершилось наше свято для татусів. Діти розповіли про свою любов до вас, про розуміння того, яку роль у сім’ї відіграє тато. І ви сьогодні відчули, як вас люблять, як стараються зробити для вас усе, щоб вам легше жилось у цьому суворому світі. Щастя вам і здоров’я, усяких гараздів та удачі, світлої радості кожного дня!

 

docx
Додано
26 листопада 2021
Переглядів
1131
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку