Сценарій до Дня козацтва НЕЗЛАМНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Про матеріал
Захід приурочений декільком святам: день Захисника України, Покрови та день українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем боролися за право на незалежність рідної країни; свято вшанування козацької доблесті і відваги; І, нарешті, це день всіх героїв сучасності, які мужньо захищають кордони України. Сценарій гарний і, на мою думку, допоможе класним керівникам у проведенні даного свята
Перегляд файлу

Сценарій до 1 жовтня

НЕЗЛАМНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

1 Ведучий. Сьогодні ми відзначаємо декілька свят: день Захисника України, Покрови та день українського козацтва. Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем боролися за право на незалежність рідної країни; свято вшанування козацької доблесті і відваги;  І, нарешті, це день всіх героїв сучасності, які мужньо захищають кордони України.

Улюблена Богом перлина,

Для всіх українців одна,

Козацька моя Україна

Хлібів золотих сторона.

Негодами лютими бита,

Віками ти йшла до мети.

Тобі в небі зорею світити,

І волю і долю знайти.

     ЗВУЧИТЬ ГІМН УКРАЇНИ

2 Ведучий: Розселив Господь людей по всьому світу і кожному народові дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів. Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Ми з вами живемо на цій славній землі і повинні знати про славні подвиги своїх запорожців, а також про наших земляків воїнів-захисників та захисниць , які і сьогодні продовжують героїчну сторінку нашої історії, захищаючи наші кордони від ворогів.

1 Ведучий. Історія кожного народу має свої символи й атрибути. Народними символами України є славні сторінки козаччини. Давайте сьогодні ми на одну мить, перенесемося в далеке минуле нашої України і помандруємо козацькими стежками.

      У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав майже 300 років. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від нападів турків і татар, а також від польських та московських колонізаторів. Козаки були сміливими, дисциплінованими, витривалими і вільними людьми.

    Козак або “кайзак” означає вільний чоловік. Козак — це передовсім воїн за духом, який воюватиме тільки за честь і свободу. Шляхетність, мудрість, відвага — три основні ознаки козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!

Волелюбне козацтво показало усьому світові не тільки своє лицарство, але й здатність утворити державу, якою стала Запорізька Січ на якій козаки жили постійно; вчилися військової справи, готувалися до воєнних походів. 

2 Ведучий     

  Козаки мали свої звичаї. Хто хотів стати козаком, мусив наперед служити 3 роки у старшого козака. Коли навчався від того козака орудувати зброєю й набував спритності у битвах, ставав справжнім козаком і діставав зброю: рушницю, спис, луки і стріли.

    Окрім того, кожен, хто мріяв стати козаком, повинен був знати і виконувати заповіді козаків.

Ось вони(слайд)

Результат пошуку зображень за запитом "заповіді козаків"

1 Ведучий.  Посередині Січі стояла церква Святої Покрови знадвору дуже скромна, а всередині повна золота і срібла. Частину своєї здобичі призначали на церкву і купували щороку нові ікони. Запорозькі козаки вважали Святу Покрову своєю покровителькою. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Ми з вами живемо на цій славній землі українській і повинні знати про подвиги своїх запорожців.

Відеоролик «Час згадати нашу славу, брате!»

1 Ведучий:

Прийшла в нашу хату тривожна година.

     Хай кожен збагне собі в безлічі справ:

     Все треба зробить, щоб жила Україна,

     Щоб ворог підступний її не здолав.

 В цей день хай єднає нас думка єдина,

     Ми зло в нашім домі долали не раз.

    Все треба зробить, щоб жила Україна.

    Прийміть цей заклик, як Божий наказ!

 2 Ведучий: Нелегкою була доля українського народу. В її історичному минулому були роки процвітання і тяжкі роки поневолення. Не встигли загоїтись важкі рани минулої війни , як на Сході України прогриміли нові постріли і вибухи гранат, де воюють  найкращі сини України. А всіх їх чекає МАТИ…. АУДІОВІРШ

1 Ведучий   З березня 2014 р. і по цей день тисячі наших солдатів захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію. Але історія свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а всі диктатори гинуть. Але шлях до перемоги досить довгий і кривавий, бо це – війна,  яка приносить загибель тисячам людей, потворить мільйони душ та закарбовується у пам’яті багатьох поколінь.

Читець (На фоні сумної мелодії)

Не плач, кохана, чуєш, я живий!

Не міг тобі раніше подзвонити.

То був страшний, запеклий, довгий бій,

Та ми не мали права відступити.

Скажи хоч слово, мила, не журись.

Утри сльозу й нарешті посміхнися,

А ще молись, за нас усіх молись.

І матері від мене поклонися.

Цілуй дітей і батькові привіт,

Скажи, його «Кобзар» тепер в нагоді:

Ми з хлопцями завчили «Заповіт»,

Під обстрілом читаємо відтоді.

Пробач, рідненька, знову мушу йти.

І не питай, куди тепер рушаю.

Мене чекають прокляті світи,

Коли вернусь я й сам уже не знаю.

Вона в сльозах стискає телефон,

Пусті гудки, в душі гроза лютує.

Та він живий, то був поганий сон,

Її любов його, таки, рятує!

А він десь там, де небо у вогні,

Боронить свою землю від навали.

Він вже давно не лічить ночі й дні,

Він робить все, щоб ми війни не знали!

 

2 Ведучий Тож, схилімо голови перед світлою пам’яттю загиблих в цій війні, вшануємо героїв, а також всіх українців, які віддали своє життя за самостійність  і незалежність України… хвилиною мовчання.

1 Ведучий Мільйони людей вірять, що небо нашої України буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

Пам’ятайте  про тих, що безвісті пропали.

Пам’ятайте  про тих, що не встали, як впали.

Пам’ятайте  про тих, що згоріли як зорі.

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

Пам’ятайте  про тих, що за правду повстали.

Пам’ятайте  про тих, що лягли на заставах.

Пам’ятайте  про тих, що стрибали під танки.

Є в місцях невідомих невідомі останки.

Є в лісах, є у горах, і є під горою.

Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.

Пам’ятайте  про них і у праці, і в пісні.

Хай відомими стануть всі герої безвісні.

 

2 Ведучий Тож, всі присутні будемо боротися за відродження рідної мови, національної культури, проникати в таємниці історії. Любімо Україну і шануймо її, народ, себе. Хай кожен із нас добрими ділами стверджує, що козацькому роду нема переводу.

Відеоролик «Привіт, світе -Я Україна!»

 

Викладач(заключне слово): Українська земля… Земля, щедро полита кров’ю її синів та ворогів, земля, на якій протягом віків точилися трагічні й, водночас, героїчні події. Однак, щира віра нашого народу в Божу допомогу, допомагала нам в боротьбі з ворогами і вірю, що допоможе і тепер. Однак, наш з вами прямий обов’язок – неухильно дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами нашої держави – України. Я бажаю всім нам міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, що допоможе долати будь-які перешкоди!

 

 

docx
Додано
29 грудня 2024
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку