Мета екскурсії:
Попередня робота:
Хід екскурсії
І. Організаційна частина. Попередня робота:
ІІ. Основна частина.
— Діти, сьогодні ми з вами відправимося на екскурсію до «Кінного дворику». Мета нашої профорієнтаційної екскурсії: познайомитися із життям коней на конюшні, побачити коней, які мешкають на ній, дізнатися як правильно за ними доглядати. Вам розкажуть чим їх годують, як даються клички тваринам. Напередодні вам було завдання дізнатися самостійно про життя тварин-коней на сайтах інтернет-сторінок. Під час екскурсії постарайтеся використати свої знання та поділитися ними з друзями.
З давніх часів ці домашні тварини відіграють важливу роль у житті людини. І сьогодні в деяких культурах, наприклад, у казахів, коні і раніше залишаються невід’ємною частиною життя. У деяких країнах їх досі застосовують в сільському господарстві, а в деяких важкодоступних високогірних районах є чи не єдиним транспортом. У деяких високорозвинених в технічному відношенні країнах з’явилася тенденція замінювати моторизовані техніку кіньми, що пояснюється їх високою екологічністю і економічністю.
Коні є одним з найбільш корисних тварин, що живуть поруч з людиною. З давнини вони використовувалися в їжу, для отримання шкур, для сільськогосподарських і промислових робіт, на війні, як засіб пересування, на змаганнях і різних спортивних заходах, для лікувальної верхової їзди або просто для задоволення.
Професія коняр. Коняр - рідкісна сьогодні професія, більше всього - покликання. Та й займатися кіньми здатний не кожний... На конефермі працюють лише люди, які щиро, з добротою ставляться до коней, інші просто не утримуються, коні їх відштовхують.
- Перед виходом ви повинні пригадати правила безпеки під час екскурсії. Ви маєте бути уважними, спостережливими, для того, щоб побачити все і розповісти вдома батькам.
Коні мають 205 кісток. Коні мають великі очі, ніж будь-яке інші ссавці, які живуть на землі. Коні скачуть близько 44 км / год. Найшвидша зафіксована швидкість коня становить – 88 км / год. Копито коня є найбільш чутливою частиною кінського тіла, а ще воно відповідає за циркуляцію крові в організмі. Дивно, але коні здатні розрізняти музику. Вони свідомістю воліють «хорошу » музику (спокійна мелодія), а от «метал» вони слухати не можуть. Кінь не може стояти на трьох копитах. Тому для господаря проблема, якщо кінь пошкодив ногу. Така травма дуже довго лікується, а так само вона позбавляє коня можливості розвиватися. Коні здатні розрізняти емоції в людському голосі.
ІІІ. Підсумок екскурсії. Рефлексія.
1