СЦЕНАРІЙ
РОЗВАЖАЛЬНО-СПОРТИВНОЇ ГРИ
«ГЕЙ, ВИ ХЛОПЦІ, СЛАВНІ ЗАПОРОЖЦІ!»
(ПРИСВЯЧЕНИЙ ДО ДНЯ КОЗАЦТВА)
Підготувала:
викладач фізичної культури Байдак Оксана Андріївна
Мета: пропаганда здорового способу життя, шляхом залучення якомога більшої кількості молоді до занять спортом.
Інвентар: 2 гімнастичних лави, 2 волейбольних м’яча, 4 - подушки, канат. Місце проведення: спортивний зал.
ХІД ЗАХОДУ
Команди шикуються в колону по одному готові вийти на місце змагань. Журі, гості та вболівальники займають свої місця.
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: За дніпровськими порогами, За південними дорогами,
За степами за широкими
Наші прадіди жили,
Мали Січ козацьку сильну,
Шанували волю вільну, Україну свою рідную, Як зіницю, берегли.
Козаки казали: «У нас вище всього честь і слава, воєнна справа, щоб себе не зганьбити і ворогів перемогти!»
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: Ми розпочинаємо козацькі ігри, в яких команди повинні показати свій характер, фізичні якості та волю до перемоги. А ми з вами подивимось, достойні вони наших предків козаків, чи ні.
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: «На поле битви» запрошується команда «Січ-1».
Команда «Січ-1» під оплески вболівальників козацьким строєним кроком та піснею виходить до місця змагань, отаман перший.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: «На поле битви» запрошується команда «Січ-2».
Команда «Січ-2» під оплески вболівальників козацьким строєним кроком та піснею займає своє місце напроти команди «Січ-1». ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: Шановні учасники гри, вболівальники та гості, сьогодні оцінювати перемоги команд будуть шановні члени козацького кола (журі) та молоді козачки. Вони визначатимуть переможців в змаганнях, а дівчата – самих сильних, спритних та завзятих козаків з кожної команди.
Ведучий представляє членів журі та дівчат-козачок по іменах, після чого журі проголошує яка із команд вийшла на «поле битви» краще. та співала гучніше.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: А зараз козаки ми хочемо від вас почути ваш девіз та знання вимог Кодексу лицарської честі й слави. Послухаємо команду «Січ-1».
Команда «Січ-1» дружно повторює свій бойовий девіз, після чого всі козаки по черзі оголошують пункти кодексу лицарської честі. ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: Послухаємо девіз команди «Січ-2» та їхні знання Кодексу лицарської слави.
Команда «Січ-2» проголошує свій девіз та Кодекс лицарської слави і честі.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: Прошу членів журі та козачок оцінити знання козаків Кодексу лицарської слави і честі.
Журі оголошує переможців, команда-переможець та її вболівальники тричі кричать «Любо!».
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: А зараз розпочинаємо конкурс «Розминка перед боєм!».
Кожна команда шикується перед боєм в коло й під музику танцює «гопак». Перемагає та команда, представник якої танцює довше.
Після закінчення конкурсу команди сідають на лави та відпочивають. ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: (до дівчат козачок): «А ну козачки потанцюйте й ви поки козаки відпочивають!».
Дівчата козачки виходять в коло й танцюють український народний танок, хлопці їх підтримують хлопками.
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: Прошу журі оголосити переможців в конкурсі. Журі оголошує переможців, після чого команда тричі повторює козацьке «Любо!».
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: Гей ви, хлопці-запорожці, А де ж ваша сила,
Чи свою козацьку славу Ви не розгубили?
Будемо, хлопці-запорожці,
Завжди пам’ятати-
Хто безкрилий, той безсилий, Тому не літати!
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: А зараз козаки подивимось яка команда сильніша, оголошує початок конкурсу «Армреслінг».
З кожної команди хлопці виходять по одному, сідають за стіл борються на руках. Переможцем стає та команда, в якої більша кількість перемог.
Ведучій надає слово журі та козачкам, які оголошують команду переможця.
Лунає козацьке «Любо!».
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: А зараз перевіримо, хто із наших козаків найвлучніший, оголошується конкурс «Хто влучніше кидає м'яч?»
Кожний із гравців по одному разу повинен виконати кидок волейбольним м’ячем в обруч, що лежить на підлозі на відстані 7 метрів від лінії старту.
Перемагає команда, яка виявиться влучнішою.
Після закінчення якої надається слово журі та оголошується командапереможець.
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: Козаки, козаки: «Самі помирай, а товариша – виручай», тому наступний конкурс називається «Врятувати пораненого товариша».
Естафету з переносом «пораненого» товариша (переносять вдвох на зімкнутих руках).
Після закінчення естафети слово надається журі, оголошується команда переможець.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: А зараз, козаки, ми подивимось на вашу спритність, бойовитість та зухвалість, яку ви виявите в грі «Самий спритний».
Члени команд виходять по одному з кожної команди, становляться на гімнастичну лаву напроти один одного. Та взявши в руку подушки наносять супротивнику удари, доки той не зіскочить з лави. Гра розпочинається і закінчується по команді ведучого.
Виграє та команда, яка має більше перемог.
Після закінчення гри журі оголошує команду що перемогла. ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: «Гуртом легше й батька бити» – казали козаки – тому наш наступний конкурс називається «Ми – єдина команда!».
Команди шикуються в колону по одному, одна проти другої, та беруть в руки канат. По команді ведучого відбувається змагання по перетягуванню канату. Виграє команда, яка перемогла двічі з трьох перетягувань.
Журі оголошує команду-переможницю, після чого команди шикуються в шеренги для оголошення загальних підсумків гри та оголошення команди-переможниці.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ: Слово для оголошення загальних результатів надається журі.
Журі оголошує результати змагання та команду, що перемогла. Команда переможець нагороджується призами та сувенірами.
ПЕРШИЙ ВЕДУЧИЙ: А тепер козачки скажіть, хто з козаків самий сильний, спритний та завзятий.
Дівчата-козачки називають хлопців, які з їх точки зору самі сильні, спритні та завзяті і нагороджують їх призами та сувенірами.
ДРУГИЙ ВЕДУЧИЙ (до козаків): Присягайте, що Вкраїну Будите любити,
Що внесете в неї силу,
Щоб розвеселити
Щоб козацькому роду
Не було переводу,
Присягайте на вірність Вітчизні й народу.
Команди разом відповідають: Присягаємо на вірність Вітчизні й народу.
Після слів присяги, команди братаються, поклавши на плече товаришу руку й в колону по одному під козацьку пісню йдуть з місця змагань.
1. Право на незалежність – найсвятіше для козака. Його обов'язок – першим виступити за свободу України. За будь-яких обставин козак не повинен миритися з втратою незалежності України.
2. Козак не відмовить тому, хто просить у нього захисту від злочинця, ґвалтівника, бешкетника, порушника громадського спокою.
3. Козак дарма не ризикує й навмисно смерті не шукає, та коли вона неминуча – зустрічає її мужньо.
4. Боягузу, зраднику немає місця серед козаків.
5. Козак – людина православна, шанує християнську церкву та її священнослужителів. Віротерпимість – козацька риса. Шануючи свою віру, козак не дозволяє собі зневажати інші вірування. Для козаків немає хороших або поганих народів, є тільки друзі або вороги козацької свободи й української незалежності.
6. Козак козаку – рідний брат, йому він допомагає i в скрутну годину, i в мить небезпеки. Особиста честь й гідність для козака – понад страх смерті. Захищаючи свою честь, він не має права дозволяти собі брудну лайку та протиправні дії. Козак не піддається провокаціям, а відповідає на образу в правовій формі.
7. Як вільна людина, козак може мати будь-які особисті переконання, в тому числі політичні, одначе воля товариства для нього – свята. Думку свою висловлює відверто, а старшині кориться без заперечень.
8. Усе своє життя козак присвячує духовному поступу, самовдосконаленню, пізнанню світу, поважає науки, мистецтво, ремесла, прагне стати людиною обізнаною, широко ерудованою, майстром обраної справи, добрим i мудрим порадником. Козак – щирий захисник історико-культурної спадщини України й навколишнього середовища.