Сценарій до веселого святкування Дня святого Валентина, у якому можуть взяти участь учні 7-8 класів. Свято має формат змагання пар. Цікаві конкурси розкривають підліткам, як треба ставитися до коханої людини.
Сценарій свята до Дня святого Валентина
«Найкраща пара»
Мета: Формування знань учнів про це свято, про його традиції, обряди в різних країнах світу. Розвивати уважність, вміння слухати, дружелюбність, наполегливість. Виховувати добрі взаємовідносини, любов до прекрасного.
У залі звучить музика. Сцена святково прикрашена. Виходять ведучі.
1-й ведучий.
Що то є за днина,
Що то є за свято,
Що сюди зійшлося
Людей так багато.
2-й ведучий.
Знаю, що за днина,
всім варто це знати —
Свято Валентина!
Закоханих свято!
1-й ведучий.
— Ось уже 120 років це свято є одним з найулюбленіших на Заході і в нашій країні. Його святкують дорослі і діти, сім'ями і в колі друзів. А прийшло воно до нас із Франції, де святий Валентин є покровителем святих.
2-й ведучий.
— В III ст. нашої ери римський імператор Клавдій II проголосив указ, який забороняв одружуватись. Він вважав, що шлюб утримує чоловіків у домівках, а їх покликання бути хорошими солдатами і лицарськи захищати Рим.
1-й ведучий.
— Молодий християнський священик Валентин не послухав наказу й потаємно вінчав юних закоханих, довідавшись про «антидєржавність» одруження, імператор повелів заточити порушника закону у в'язницю і потім стратити.
2-й ведучий.
— У в'язниці Валентин, не маючи священних книг, різноманітив своє нежадане дозвілля тим, що писав листи доньці тюремника. Листи були такі ж прекрасні, як і донька. Молоді люди покохали один одного.
1 -й ведучий.
— Перед стратою, 14 лютого 270 року, він відправив дівчині прощальну листівку з короткою фразою «Від Валентина».
2-й ведучий.
— Цей день був днем страти. Священик був схоронений в церкві св. Праксиди в Римі, її ворота стали називатися «Братами Валентина».
Звучить музика.
1-й ведучий.
— Але сьогодні ми не будемо сумувати!
2-й ведучий.
— Вітаємо учасників нашого свята.
Під музику на сцену виходять 7 дівчаток, і 7 хлопчиків. Ведучі знайомлять глядачів з учасниками, називаючи їх ім'я, та характеризують декількома влучними фразами з квіткових та інших гороскопів.
ПРЕДСТАВЛЕННЯ ЖЮРІ
1-й ведучий.
— Тож настав час першого конкурсу.
І КОНКУРС «ПРЕДСТАВИМО СЕБЕ» кожний учасник повинен представити себе, оцінюється оригінальність , об’єктивність свого представлення по 5 б. системі.
ІІ конкурс «Як ви знаєте один одного?» ( пишуть на листках)
1. Як звуть маму дівчинки ?
2. Як звуть батька хлопчика?
3. Яка улюблена пора року у дівчинки?
4. Яка улюблена пора року у хлопчика?
5. Яке улюблене блюдо хлопчика?
6. Яка улюблена квітка у дівчинки?
7. Яка улюблена група у хлопця?
8. Яка музика подобається дівчинці?
9.Який предмет подобається хлопцю у школі?
10.Чим захоплюється дівчинка?
Н х\с від вболівальників.
ІІІ конкурс «Захоплення»
ІУ конкурс «Компліменти» (дівчинка ). Хто більше назве комплиментів по черзі?
У конкурс «Вірш коханій»
У всі часи дівчатка полюбляли увагу з боку хлопців, чи то пісня , чи то вірш, чи то серенади. До вашої уваги ми пропонуємо як наші хлопці можуть привернути увагу дівчаток. Оцінюється артистизм, оригінальність виконання.
УІ конкурс «Юні поети» пари
Продовжити вірш зі слів
«В день Святого Валентина
Бачу чудную картину…..»
УІІ конкурс «Квіти коханій» 1-й ведучий.
Квітковою емблемою свята святого Валентина є Червона троянда. Стверджують, що початок цієї традиції поклав Людовік XVI, який подарував в цей день Марії Антуанетті червоні троянди.
2-й ведучий.
— За легендою вони з'явились, дякуючи Афродиті, богині кохання та краси. Поспішаючи до свого коханого, який був поранений, вона наступила на кущ білих троянд, уколола ногу шипами і її божа кров пофарбувала їх в червоний колір.
1 -й ведучий.
— То ж я тобі теж хочу подарувати квіти. 2-й ведучий.
— Дякую! А наш наступний конкурс називається «Квіти для коханої». Цей конкурс для хлопчиків.
2-й ведучий. КОНКУРС ВБОЛІВАЛЬНИКІВ
— Його умова. Ми розповідаємо, як святкують День святого Валентина в різних країнах світу, а ви повинні вибрати з трьох відповідей — правильну.
1. В одній країні 15 лютого в честь бога полів, лісів Фавна здійснюється обряд. Його виконували жерці. Вони приносили козла чи собаку. Із їх шкіри вирізали батоги і ними били жінок, це сприяло їх плодовитості. Вважали, що в цей день кожна птиця вибирає пару і починає шлюбний сезон.
[Рим]
2. В одній країні вибирають пари по жеребкуванню. На листівки записується ім'я дівчини, їх поміщали у скриньку і потенційні женихи вибирали свою долю.
(Британія)
3. В одній країні вручаються подарунки і листівки із значенням. 13 лютого, ввечері подарунки клали під двері, дзвонили і стрімголов бігли.
[Англія]
4. В одній крані це свято суто чоловіче. Вітають тільки чоловіків. - Вважають, що коли підлегла не привітає начальника зі святом, завтра вона буде звільнена.
(Японія]
1-й ведучий.
— В наступному номері беруть участь хлопчики.( вболівальники)
2-й ведучий.
— Проведемо «Аукціон ніжних слів». Бо яке ж свято кохання може бути без них.
Підсумок змагань. Нагородження переможців.