На базі нашої школи – школи сприяння здоров'ю і козацькому гарту – створено дитячу молодіжну організацію «Молода січ». У її межах створені козацькі об’єднання: дитяче – «Козачата» (учні 1-4 класів), юнацьке – «Джури» (учні 5-7 класів) та «Молоді козаки» ( учні 8-11 класів), котрі діють у об’єднаному складі керуючись статутом організації. Щорічно учнів 8 класу посвячують у молоді козаки. Сценарій такої посвяти пропоную вашій увазі.
Посвята у молоді козаки
Мета: сприяти вихованню морально чистих , мужніх та сильних духом громадян незалежної України, забезпечити їх надійний духовний зв’язок з предками, розвинути стосунки з сучасниками і зорієнтувати на інтереси нащадків.
Писар. Доброго дня Вам, вельмишановна громадо!
Отаман. Вітаємо тебе, славна козацька родино молодих козаків та козачок, дітей твоїх, Україно!
Писар. Різні в світі є країни.
Різні є народи є на світі,
Різні гори й полонини,
Різні трави, різні квіти
Та у нас у всіх одна країна
Найрідніша нам усім –
То прекрасна Україна,
Нашого народу дім.
Отаман. Сьогодні у нас перед день свята Покрови. Запорізькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою. Це свято мало велике значення для запорізьких козаків: під покровительством Богоматері запорожці не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії, тобто бурі морської. Існує переказ, що після зруйнування Запорозької Січі козаки, що пішли за Дунай під ласку турецького султана, на еміграцію, взяли з собою і образ Пресвятої Покрови.
Писар. Славні сини України – гетьмани завжди дбали про освіту народу, про піднесення української культури на найвищий рівень.
Гетьманська Україна була українською державою, володарі якої - гетьмани – були і залишилися славними синами нашої рідної Украіни.
Гордість кожної держави є її люди. Це ж вони самовідданою працею, вчинками примножують їй славу.
У різні періоди Україні було ким гордитися. Її сини та дочки розбудовували державу, боролися за незалежність, визволяли пригнічених та поневолених, берегли та плекали нашу мову, пісню. Отож нам є про кого згадати, є ким пишатися.
Отаман. Україно, рідна наша земле! Ти наш отчий дім, ти – матір українського народу. Отож сьогодні ми з вами зібралися, щоб переконатися, що дійсно є гідними нащадками нашого славного козацького роду.
Головний отаман. Даю дозвіл розпочати урочистий збір, присвячений посвяті «джур» в «молоді козаки».
Писар. А скажіть-но мені:
Представте будь-ласка свій загін.
(представлення загону).
Головний отаман. Вам на домашнє завдання було підготувати розповідь про основну символіку козацтва. Ждемо вашого слова.
(виступ джур)
Ну що козаки, гідні вони вступити до лав «Молодих козаків»? (ТАК).
Доброго здоров’я і наснаги вам. Продовжуйте боротьбу за розбудову і утвердження незалежної Української держави.
Я – отаман організації «Молода Січ», даною мені владою і своєю волею, вітаю наших молодих козаків і козачок із святом Покрови і з вступом до лав «Молодих Козаків».
Запрошуємо наставника та загін Івана Виговського до урочистої посвяти у молоді козаки.
Вчитель з військової підготовки шикує дітей до присяги.
Виступ класного керівника та зачитання присяги
Урочиста присяга
Привітання директора школи.
Педагог-організатор. Завжди на Січі ретельно дотримувалися різних старовинних звичаїв.
Так на приклад, обраний на якусь посаду повинен був двічі відмовитись, а за третім разом прийняти вибір.
Старі січові діди сипали на голову новообраного пісок і обмазували його болотом, щоб не забував про своє низьке походження.
А наші нові молоді козаки з нагоди свята всіх пригостять українською стравою.
Українські козаки завжди були в походах, боронили цілісність нашої держави, примножували її славу, суверенітет, берегли та плекали нашу мову і завжди знали, що у них є надійний тил – їх козачки. Вони – берегині роду, були першими помічниками козаків. А з довгих походів зустрічали своїх хлопців смачними стравами, а найулюбленішою була – вареники з картоплею. Пропонуємо і вам відвідати смачні варенички наших берегинь.
Смачного вам!
1