сценарій до Всесвітнього Дня Миру створений для того, щоб дати історичну довідку дітям різних вікових категорій про Міжнародний День Миру; формувати активну життєву позицію, виховувати розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини. Привернути увагу до проблеми миру на землі
День Миру в Ніжинській гімназії №3
підготувала педагог-організатор Вергун І.В.
Мета: дати історичну довідку про Міжнародний День Миру; формувати активну життєву позицію, виховувати розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини. Привернути увагу до проблеми миру на землі.
Ведучий 1. Доброго дня, друзі!
21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру!
Ведучий 2. У 1968 році проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир». ВУкраїні за наказом президента День миру відзначають з 2002 року.
Ведучий 1. Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде мир в усьому світі».
Пішли діти із дзвониками у руках. Роблять коло, дзвонять.
Ведучий 2. Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв війн і конфліктів, а також заявити про власну готовність будувати безпечний, справедливий світ без війни.
Ведучий 1. Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. І сьогодні наші воїни на Сході країни ведуть боротьбу з ворогом, захищають рідну землю, щоб нам з вами було спокійно.
Ведучий 2. До Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовті кольори, які символізують мирне небо та достаток.
Ведучий 1. Пропонуємо підняти Державний прапор України з нагоди Міжнародного дня Миру.
право підняти прапор надається учням 6 класу
Дворнику Івану та Чубан Анастасії.
звучить державний гімн
Ведучий 2.Скільки прекрасних людей загинуло на війні, скільки згоріло міст, скільки людей покинули свої домівки. В кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю і не повернувся додому.
Ведучий 1. Солдатські душі… Вони очима-зорями дивляться на нас з небес, журавлями пролітають над нами, сумно курличуть в небесній далині.
Ведучий 2. На жаль, не оминула сумна звістка нашої гімназії.
Ведучий 1. Троє юнаків, три відважних героя, троє випускників нашого закладу загинули, захищаючи суверенітет та незалежність нашої держави.
Ведучий 2. Право покласти квіти до меморіальних дошок загиблим солдатам на Сході України Горбенку Ігорю, Шепелюку Олексію та Бикову Олегу надається учням 8-х класів – хранителями пам’яті полеглих героїв.
музика «Журавлі»
Ведучий 1. право покласти квіти до меморіальної дошки загиблим вчителям у роки Друої Світової Війни надається учням 6-В класу.
Ведучий 2. Ми маємо свято берегти пам'ять про наших земляків, що віддали свої життя за наш спокій, за мирне небо над головою, і не забувати про тих, хто зараз на Сході України боронить її територію.
Ведучий 1. Сьогодні ми пропонуємо взяти участь у акції «Скринька мирних побажань». Всі охочі можуть передати написані листівки з побажаннями солдатам. Запрошуються представники 1-4 класів до скриньки.
звучить урочиста музика
Ведучий 2. слово надається директору школи.
учень 1.
Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
учень 2.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
учень 3.
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
учень 4.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.
вокально-хореографічна композиція у виконанні Гайдук Діани та учнів 3а та 3в класів «Мир над Україною».
учень1: мир – це коли поруч друзі.
учень2: мир – це коли немає війни.
учень3: мир – це вільне висловлювання думок.
учень4: мир – це коли сміються діти.
учень5: мир – це коли є батьки.
учень6: мир – це коли взаєморозуміння і повага між людьми.
учень7: мир – це злагода в родинах.
учень8: мир – це коли щаслива сім’я.
учень9: мир – це любов і гармонія.
учень10: мир – це коли на душі спокій.
учень11: мир – це наші спільні зусилля і прагнення.
усі разом: мир – це коли ми всі разом…
Ведучий 2. дорогі друзі, давайте радувати одне одного посмішками, говорити одне одному гарні, приємні слова, насолоджуватися красою садів, парків, лісів, любити одне одного… і тоді, буде мир , і буде спокій на Землі…
звучить музика «Мир в усьому світі».
1