Вшанувати пам'ять воїнів - добровольців, виховувати патріотизм та гідність, розвивати бажання стати гідним громадянином України. Саме з такою метою організовується вечір пам'яті. Сценарій стане у нагоді класним керівникам, педагогам-організаторам.
Україна – країна нескорених
Дата проведення.
Місце проведення.
Учасники: учні загальноосвітніх шкіл міста, лідери учнівського самоврядування.
Тема. Україна – країна нескорених.
Мета. Вшанувати пам’ять воїнів - добровольців, виховувати патріотизм та гідність, розвивати бажання стати гідним громадянином України.
Тип заходу. Вечір пам’яті
Оформлення. Роздруковані фото майдану, фонограми пісень та відео майдану, написи назв міст, плакат з написом «Мій тато захищає Україну»
Хід заходу
Вчитель: Шановні учні! Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.
Ведучий 1:
Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
Ведучий 2:
От і сьогоднішній день у нас присвячений цій темі. Скільки пісень, оповідань, віршів складено про події, які відбулися чотири роки тому, які змінили хід історії. На хвилі цих подій народилися нові хіти. І сьогодні ми, переглядаючи пісні, створені в ті часи, згадаємо події, які вийшли за межі логіки.
Ведучий 3:
Там, на Майдані, відродилася українська нація – Гімн, набув нового звучання, а кольори національного стягу, ніколи не були такими символічними, як на тлі невинної крові героїв Небесної сотні.
Ведучий 4: Умирали невинні, беззбройні люди: юнаки, чоловіки. Дівчата, жінки безстрашно дивилися в обличчя катів у погонах. У них були такі мирні професії – як вони могли з такими «ботанічними» навиками опинитися на лінії вогню, і вистояти?!
Ведучий 5:
Пісня з репертуару «Піккардійської Терції» стала жалобним гімном Майдану. Під цю музику українці прощалися з усіма загиблими під час Революції Гідності.
Ведучий 6:
Вшануємо хвилиною мовчання усіх загиблих на Майдані і тих, хто віддав своє життя, захищаючи кордони нашої держави.
(відео «Пливе кача»)
Ведучий 7:
Описати, а тим більше - відчути глибину трагедії( що сколихнула увесь світ) і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. На це потрібно час, час- і покаяння усього народу! Отже, сьогодні говоритимемо про тих, хто, не задумуючись, віддав своє життя в ім'я свободи.
Ведучий 1:
Переглянемо коротку хроніку подій Революції Гідності, щоб зрозуміти –чому за своє прагнення свободи та європейські настрої українці сплатили життями - і, ці прагнення обернулися новітньою Голгофою України.
(відео «Не треба»)
Ведучий 2:
Події на Майдані об’єднали людей з усіх куточків України. Так як у пісні «Не спи, моя рідна земля!»
(відео «Не спи, моя рідна земля»)
Ведучий 3:
Пісня «Pray For Ukraine» з відеорядом була викладена в квітні 2014 року на YouTube каналі. У ролику використані кадри, зняті іноземними та українськими знімальними групами під час трагічних подій на Майдані на початку 2014 року.
(Пісня «Pray For Ukraine» Злата Огнєвіч)
Ведучий 4:
Не залишились байдужими до подій в Україні поляки. Польський гурт «Tarakа» записавши трек «Podaj Rękę Ukrainie» і з цією піснею хлопці виступали на сцені Євромайдану в Києві.
(Пісня «Подай руку Україні»)
Ведучий 5. . Небесна сотня, були покликана і відібрана Богом зупинити зло, і вони це зробили. Без зброї, незахищені, тільки своїм відкритим серцем і любов’ю.. Своєю самопожертвою вони волають,наказують, – «Живи, Україно, живи». «Живи!»- «бо ми за це померли. Продовжуємо помирати». Там на Сході України…
(Пісня «Заспіваймо пісню за Україну»)
Ведучий 6. Ми будемо їх пам’ятати …
Їхній подвиг неоціненний для України. Їхньою кров’ю омита нова держава. Вони вже вплинули на душі і серця і впливатимуть надалі…
Нашим обов’язком є будувати ту державу, за яку вони загинули.
Ведучий 7:
Нашим обов’язком є пам’ятати їхній подвиг і дякувати Богу за тих сміливих і щирих людей які були серед нас.
(Пісня «Повертайся живим»)
Вчитель :
Дякуємо за увагу.