Сценарій виховного заходу приуроченого до Дня Європи

Про матеріал
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Перегляд файлу

Навчання вихованням, виховання навчанням

Сценарій святкування Дня Європи

І Викладач.  Усім присутнім на нашому святі доброго дня, радості, миру!

ІІ Викладач.  Ми раді вітати Вас сьогодні на святкуванні Дня Європи.

 

Слайд 1.

 

 

ІІ Викладач.  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. 

 

Проведенню Дня Європи у нашому навчальному закладі  передувала значна інформаційно-просвітницька робота, це:

  • конкурс рефератів  "Пізнаємо Європу разом";
  •  вікторини з питань національних культурних традицій, звичаїв та обрядів народів Європи за тематикою: "Знай про Європу більше", "Подорожуючи Європою", "Освіта в Європі: впевнене майбутнє", "Європа – спільний дім";
  •  фотовиставка  "Україна - країна європейських цінностей";
  •  віртуальна  подорож  "Відкрий Європу для себе".

 

І Викладач.   25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський Економічний Союз (ЄЕС),  його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург;

 

Сцена «Парад прапорів». До зали студенти заносять прапори країн-учасниць Євросоюзу (послідовно, згідно інформації).

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд2.

 

IV Студент:

- у 1973 році приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія;

- у 1981 - Греція;

- у 1986 – Іспанія і Португалія;

- у 1995 – Австрія і Фінляндія;

- у травні 2004 року відбулося найбільше в історії розширення ЄС. До його складу ввійшли:

- Кіпр, Мальта, Угорщина;

- Польща, Словацька республіка;

- Латвія, Естонія, Литва;

- Чеська Республіка (Чехія), Словенія;

- січень 2007 – Болгарія і Румунія;

- липень 2013 – Хорватія.

 

 

Слайд 3.

(студенти прикріплюють ілюстрації прапорів країн Євросоюзу на стенді)

 

І Студент:  День Європи співпадає з Днем Перемоги у Другій Світовій війні і не дає нам забути про те, що нинішньому миру передували кровопролитні війни та величезні втрати.

ІІ Студент: На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!

 

Відеоролик «Представництво Європейського Союзу в Україні»

https://www.youtube.com/watch?v=LAfp7BkeTCM

 

 

 

 

Слайд 4

ІІІ Студент: Україна бажає стати повноправним мешканцем європейського  дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ  зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

Інсценізація «Погляд у глиб віків»

ІV Студент: Вашій увазі пропонуємо віртуальний екскурс у глиб віків. 1261 рік. Чеський король Оттокар ІІ на прізвисько Залізний король  одружується із чарівною красунею Кунгутою – донькою відомого і славного у ті часи чернігівського князя Ростислава Михайловича.

Нині чеська еліта пишається «Молитвою Кунгути» перед усім культурним світом, а найголовніше – перед своїм чеським народом. Цей факт виводить чехів у число передових і прадавніх культурних народів. І, виявляється, наша українська княгиня Кунгута стала першою значною і найдавнішою чеською поетесою українського походження ХІІІ століття.

 

Інсценізація вірша «Молитва Кунгути»  (декламація вірша під музичний супровід).

 

 Слайд 5. «Зв’язки Київської Русі»


ІІ Викладач. Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний  із розвитком європейської спільноти.

 

І Студент: Князь Ярослав Мудрий (1019—1054) був достойним спадкоємцем свого батька князя Володимира Великого. Ярослав мав союзні відносини з Німеччиною, уклавши у 1016 році союз з цісарем Генріхом ІI проти Болеслава Польського. Багато уваги приділив польським справам, підтримуючи князя Казимира в його намірах зайняти польський престол. Забезпечивши Казимирові престол, Ярослав видав за нього свою сестру Марію-Добронігу, від якої бере початок ціла «плеяда» польських королів.

Слайд 6.

 

ІІ Студент: Ярослав Мудрий зміцнював міжнародні зв’язки Русі за допомогою династичних шлюбів. Сам князь Яро­слав, якого називали «тестем Європи», був одружений на Феодорі — дочці візантійського імператора Костянтина, а також на дочці шведського короля Олафа, Інгігерді. Він підтримував інтенсивні відносини зі Скандинавією, наймаючи варязькі загони для ведення своїх війн. Старшій дочці князя Ярослава Мудрого Єлизаветі судилося бути королевою аж двох скандинавських країн. Спершу вона стала дружиною (1044) норвезького принца і згодом короля Гаральда ІІІ Суворого, а після його загибелі в Англії у 1066-у, де він змагався за англійський престол, вийшла заміж за данського короля Свена ІІ Естрідсена.

І Студент: У травні 1049 року донька Ярослава Мудрого Анна взяла шлюб з французьким королем Генріхом І. Згідно з переказами, Анна, на відміну від свого неписьменного чоловіка, була дуже освіченою — володіла багатьма мовами, листувалася латиницею з Папою Римським. Вона привезла з Києва у Францію Євангеліє, на якому присягали під час коронації усі наступні французькі королі. Анна брала участь у правлінні французькою державою ще за життя чоловіка. На деяких державних актах Генріха І є такі приписки: «за згодою дружини моєї», або — «в присутності королеви Анни». Після смерті Генріха І у 1060-у Анна Яро­славна залишилася регенткою свого сина Філіпа, який став королем Франції, а другий син Гуґо — родоначальником орлеанської лінії королівського дому. Дочка Анни Ярославни та Генріха І Едігна (Емма) була канонізована католицькою церквою і до сьогодні її вшановують у Німеччині як святу.

 

Слайд 7.

ІІ Студент: Ще троє дочок Ярослав видав за представників правлячих династій Норвегії, Угорщини та Англії. Дружиною англійського короля Едварда була дочка князя Ярослава Агата. Дочка Едварда і Агати Маргарита (внучка Ярослава) одружилася з шотландським королем і відіграла значну роль в історії Шотландії. Вона відома своїми релігійними реформами, а також впливом, який мала на культуру шотландського королівства. Маргарита — мати чоти­рьох шотландських королів та однієї королеви Англії. У 1250 році Папа Інокентій IV причислив Маргариту до лику святих. Активні матримоніальні стосунки Ярослава Мудрого сприяли зближенню Київської держави із Західною Європою.

Княгиня Євпраксія прославилася як лікарка на всю Європу своєю книгою на медичну тему із назвою «Мазі».

 

ІІ Викладач.  Наш народ має давню історію. Українські козаки воювали в арміях різних країн Європи, захищаючи їхні народи від загарбників. Наприклад, звитяги молодого Богдана Хмельницького.

 

Слайд 8.

ІІ Викладач.  Ми нагадали собі лиш декілька фактів із минулого нашого  народу  і варто пам’ятати,  що нам, українцям, необхідно пробудитися від історичного сну забуття, щоб відродити та  продовжити гідний поступ у майбутнє із європейськими країнами, із такими нам близькими по духу цінностями!

 

Отже, у минулому столітті  Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди та  Люксембург  стали ініціаторами та утворили Європейський Економічний Союз.

 У навчальні програми коледжів вводиться тема, яка вивчає історію створення та розвиток Європейського Союзу. Вашій увазі ми пропонуємо елемент такого заняття з німецької мови.

 

Слайд 9.

 

 

І Викладач.

  1. 25 Staaten haben sich zur EU zusammengeschlossen.

Der Weg zur EU hat vor über 40 Jahren begonnen.

1951- gründeten 6 westeuropäischen Staaten in Paris die Europäische Gemeinschaft für Kohle und Stahl. Es waren Belgien, die Bundesrepublik Deutschlands, Frankreich, Italien, Luxemburg, die Niederlande.

1957- gründeten diese 6 Staaten in Rom die Europäische Wirtschaftsgemeinschaft (EWG).

1968- hatte die EWG, die Zollunion vollendet.   

1972- beschlossen die Europäische Wirtschaftsgemeinschaft- Staaten, dass sie auf weiteren  Gebieten der Politik zusammenarbeiten werden: Energiepolitik, Regionalpolitik und Umweltpolitik.

1973- Dänemark,  das  Vereinigte  Königreich von Großbritannien und Nordirland , die Irlandtraten der Europäischen Wirtschaftsgemeinschaft bei.

1986- die Anzahl der  Mitgliedstaaten erhöhte sich auf 12: Portugal und Spanien traten bei.

1992- die 12 Staaten unerzeichneten in der niederländischen Stadt Maastricht den „Vertrag über die Europäischen Union“. Hinzu kamen: Bildung, Kultur, Gesundheitswesen, Industrie, Entwicklungshilfe, Außen- und Sicherheitspolitik, Justiz.

1993- der Binnenmarkt ist sei 1- Januar 1993 verwirklicht.

1995- 3 weitere Staaten sind der Europäischen Union beigetreten: Österreich, Finnland, Schweden.

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 10.

  1. Diese Ländern teilen den Wunsch, im Freden zu leben, ihre Lebens- und Arbeitsbedingungen zu verbessern und eine wichtige Rolle in der Weltpolitik zu spielen.

Слайд 11.

3. Was ist Europa? Während vielen Jahrhunderte war Europa Führer in der Welt. Von hier aus finden die großen geographischen Eröffnungen an.

Europa ist das Territorium , auf dem die weltumfassenden Kriege stattfanden. In Europa gibt es 45 unabhängiger Staaten und eine Colonie Gibraltar. Das allgemeine Territorium ist über 10 Mio. km, und die Bevölkerung beträgt etwa 700 Mio. Menschen.

Das geographische Zentrum befindet sich auf dem Territorium  der Ukraine in Sakarpattja in Rachiw.

Слайд 12.

4. Was ist die Fahne der EU?

Die Fahne ist 1986 genehmigt und stellt die blaue Stoffbahn, in deren Zentrum nach dem Ring 12 goldene Steine gelegen sind.

ІІІ Студент:  Прапор - яскраво-синє прямокутне полотнище, на якому зображені 12 золотих зірок (12-символ удосконалення й тому кількість зірок на прапорі не змінюється);

 

Слайд 13.

5. Die Hymne der EU ist die Ode der Freude Ludwig van Beethovens, das Fragment seiner Neunten Sinfonie auch. Das ist auch eine Hymne anderer gesamteuropäischen Organisation.

Відеоролик «Гімн Європи»  (студенти паралельно декламують український переклад).  https://www.youtube.com/watch?v=lJ733tjucq4

Слайд 14

6. Mit eigener Währung  und einheitlichem Wirtschaftsraum wird das die größte Handelsmacht der Erde. Am erste Januar 2002 wurde neue Europäische Währung „Euro“ eingeführt. Es gibt Banknoten  in den Werten von 5, 10, 20, 50, 100, 200 und 500 Euro und Münzen: 1 und 2 Euro, 1, 2, 5, 10, 20, 50 Euro-Cent.

Слайд 15.

Die Organe der EU  sind: das Europäische Parlament (Sitz in Straßburg), der Rat der EU, die Europäische Kommission (Sitz in Brüssel), der Europäische Gerichtshof, der Europäische Rechnungshof. Eine besondere und zentrale Funktion hat neben diesen Organen der Europäische Rat, der aus den Präsidenten und Chefs aller Regierungen besteht.

 

Відеоролик «Як влаштований Євросоюз» https://www.youtube.com/watch?v=OsIv5qeSlYY

 

 

 

Слайд 16.

7. Die EU ist noch kein fertiges Gebilde. Sie  wird sich mit der Zeit weiterentwickeln und zu einem immer engeren Bund der Volker Europas zusammenwachsen. Europa ohne Grenze, das ist doch möglich

Слайд 17.


Завдання.

  Розкажіть, що цікавого Вам відомо про історію  та  життя Європи.

Приклади відповідей:

- Європа — це частина світу, площа якої становить понад 10 мільйонів квадратних кілометрів. На її території проживає близько 740 мільйонів осіб, що становить 10% загального населення планети Земля. Ці загальні дані вчать ще в школі. А ось найцікавіші факти про Європу представлені в цій статті.
- Давні греки вважали Європу окремим материком.
-  До цих пір вчені сперечаються про те, звідки в Європу прийшла людина. Згідно генетичним дослідженням, людство з’явилося тут з Індії. Більш поширена версія пов’язує зародження людського роду в Європі з вихідцями з Африки. Ясно одне: не в цій частині світу людство зародилося взагалі.
-  35 тисяч років тому на території Європи з’явилася людина сучасного типу.
-  1/4 частину Європи займають острова.
-  Європа вважається світовою батьківщиною різноманітних фестивалів. Наприклад, щорічно в Німеччині проходить фестиваль пива Октоберфест, а у Франції — Каннський фестиваль кіно, в Іспанії — Томатина.
- Найменша держава на території Європи — це Ватикан. Він же є і містом з безліччю культурних та історичних пам’яток.

 -  Вулкан Етна, який знаходиться на острові Сицилія — найбільший європейський вулкан і один з найактивніших у всьому світі. Згадки про виверження Етни є в найдавніших джерелах ще до нашої ери.
- Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії.
-  Європа — так називається один із супутників Юпітера (на честь персонажа міфології античності).
-  У грецькій міфології зустрічається ім’я фінікійської принцеси Європи. Стародавні греки вважали, що саме вона дала ім’я континенту.
-  У Європі немає пустель. Зате клімат в різних країнах теж різний. Взимку може бути дуже холодно, а влітку — жарко. У Великобританії, наприклад, часто йдуть дощі. Через постійні тумани цей регіон негласно називають «туманний Альбіон».

-  Найбільше місто Європи — Париж, столиця Франції.
-  Цікаві факти про Європу можуть багато чого сказати про кулінарні пристрасті європейців. Так, відомий у всьому світі майонез придумали французи, морозиво — в Італії, а піцу — в Неаполі.
-  Дивний факт: спочатку статуя свободи була побудована у Франції, тільки потім передана США в якості подарунка.
-  Найбільш відвідуваний пам’ятник у світі — Ейфелева вежа у Франції, Париж. Її висота становить 320 метрів.
-  У Європі зародилося багато світових видів спорту. Наприклад, в Шотландії — гольф.
-  Багато філософських рухів також пов’язані з Європою: ідеалізм, романтизм, постмодернізм, гуманізм.
-  Греки мають більше 150 варіантів національного гімну.

-  В Ісландії в одній з перших країн з’явився демократичний лад правління.
-  Національна рослина Гренландії — верба.
-  В одному іспанському місті є пам’ятник печінці.
- Ватикан відомий ще й тим, що є країною, практично, з нульовою народжуваністю.
-  В Італії знаходиться вулкан Везувій, який зруйнував римське місто Помпеї. У наш час він все ще чинний. Останній раз цей вулкан вивергався в 1944 році.
- У минулому Середземне море часто висихало.
-  У країнах континентальної Європи — правосторонній автомобільний рух. Але в Парижі є 350-метрова вуличка, на якій встановлено лівосторонній рух. Це зроблено для того, щоб розвантажити вулиці в годину-пік від пробок.

 

IV Студент:  День Європи - 5 травня;

І Студент: Державні мови - англійська та французька;

ІІ Студент:  Бюджет ради Європи становить близько 2 мільярдів французьких франків;

ІІІ Студент:  Штаб-квартира знаходиться у Страсбурзі, який називають столицею Європи;

IV Студент: Серед пріоритетних напрямків діяльності Ради Європи можна виділити:

 Права людини: розширення гарантій, що містяться в європейській Конвенції з прав людини, удосконалення правосуддя та законодавства.

І Студент:  Засоби масової інформації: захист свободи слова та інформації і розширені сфери їх застосування;

ІІ Студент:  Соціальні та економічні питання: визначення провідних напрямків, які мають на меті збереження соціальної справедливості в Європі і захист найбільш нужденних членів суспільства;

ІІІ Студент:  Освіта: передача демократичних цінностей та підготовка молодих людей до життя в багатовимірній і полікультурній Європі;

IV Студент:  Культурна спадщина: сприяти усвідомленню приналежності до Європейської культури та удосконаленню політики з охорони спадщини континенту;

І Студент:  Спорт: сприяння політиці «Спорт для всіх» та всебічний розвиток фізичної культури;

ІІ Студент:  Молодь: залучення молоді в європейське співтовариство через Європейський центр молоді та Європейський фонд молоді.

ІІ Викладач. Таким чином, Рада Європи займається зміцненням політичного, правового, соціального та культурного співробітництва та захистом загальнолюдських цінностей у Європі.      

ІІІ Студент: 770 млн. європейців, представлені в Раді Європи через національні уряди,  парламенти своїх країн, органи місцевого та регіонального самоврядування, які мають представництва в Комітеті Міністрів Ради Європи, у Парламентській Асамблеї ради Європи і конгресі місцевої і регіональної влади Європи. Ці органи здійснюють консультації та розробляють рекомендації щодо життєво важливих питань для всіх країн - членів ради Європи.

Конкретними досягненнями Ради Європи в галузі прав людини є більше 160 європейських конвенцій і договорів, що охоплюють різні сфери життя.

І Викладач. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Багато молодих людей  бере участь у створенні короткометражних фільмів про інтеграцію європейських цінностей у наш культурний простір. До вашої уваги один із таких проектів.

 

Відеоролик «Для всіх, як для себе»

https://www.youtube.com/watch?v=q9Hw67ZSSA8

 

ІІ Викладач.  Завершити наше свято ми хочемо студентським гімном Гаудеамус.

І Викладач.  Кожна країна має свій гімн, який виконується під час урочистих зібрань, подій. Багато спортивних клубів, Ліга Чемпіонів і навіть школи мають власний гімн. В усьому світі відомий і студентський гімн «Гаудеамус».

«Гаудеамус» (лат. gaudedmus — веселімося) — середньовічна студентська пісня, студентський гімн. Назва виникла за першим словом пісні.

Ця пісня з'явилася в XIII чи в XIV столітті або в Гейдельберзькому або в Паризькому університеті (Сорбонні). «Гаудеамус» належить до жанру застільних пісень вагантів — середньовічних мандрівних поетів і співаків, серед яких були і студенти. Протягом декількох століть пісня передавалася усно й тому має багато варіантів. У друкованому виді текст «Гаудеамуса» уперше з'явився 1776 року, а 1781-го мандрівний письменник Крістіан Вільгельм Кіндлебен надав йому форми, що збереглася і дотепер.

Відомий мотив пісні затвердив, імовірно, композитор XV століття Йоганнес Окегем.

 

  Відеоролик  «Гаудеамус» https://www.youtube.com/watch?v=VGJGd4yZUO4

 

ІІ Викладач.  Час нашого свята підходить до завершення, та продовжується невпинний рух історії.

Пам’ятаймо, історія рідко переймається долями простих громадян, та пишуть її саме вони!   

 

Дякуємо за увагу!  До нових зустрічей!

 

Відеоролик «Пісенька студента» (музичний фон, під який студенти розходяться). https://www.youtube.com/watch?v=JzPWwzE72vE

1

 

Перегляд файлу

"Гаудеамус" (лат. gaudeamus - будемо радіти) - студентська середньовічна народна пісня. За легендою створена у Гейдельберзькому університеті. Починається словами "Gaudeamus іgіtur, juvenes dum sumus" ("Будемо ж радіти, поки ми юні"). В основі "Гаудеамус" - покаяна песнь, датована 1267, і, почасти, мелодія пісні І.Г.Гюнтера "Брати, будемо радіти" (1717). Уперше надрукована в 1776 році. В 1781 році була оброблена німецьким поетом-мандрівником К.В.Кіндерлебеном і в цьому варіанті стала найбільш відома. "Гаудеамус" використовували Ф.Ліст, І.Брамс, А.Кос-Анатольський. Е.Хумпердінком створена опера "Гаудеамус" з життя німецького студентства. Середньовічний "Гаудеамус" складався з 7 частин.

GAUDEAMUS *

Gaudeamus igitur,

Juvenes dum sumus!

Post jucundam juventutem,

Post molestam senectutem

Nos habebit humus.

Отже, веселімося,

Поки ми молоді!

Після веселої молодості,

Після обтяжливої старості

Нас прийме земля.

Ubi sunt, qui ante nos

In mundo fuere?

Vadite ad superos,

Transeas ad inferos,

Hos si vis videre!

Де [ж] ті, хто перед нами

У [цьому] світі були?

Йдіть до небесних богів,

Перейдіть у царство мертвих,

Хто хоче їх побачити.

Vita nostra brevis est,

Brevi finietur.

Venit mors velociter,

Rapit nos atrociter,

Nemini parcetur!

Наше життя коротке,

Скоро закінчиться.

Смерть приходить швидко,

Хапає нас безжалісно,

Нікому не буде пощади!

Vivat Academia,

Vivant professores!

Vivat membrum quodlibet,

Vivant membra quolibet

Semper sint in flore!

Хай живе Академія!

Хай живуть професори!

Хай живе кожен зокрема!

Хай живуть всі разом!

Хай завжди вони процвітають!

Vivant omnes virgines,

Graciles, formosae!

Vivant et mulieres

Tenerae, amabiles,

Bonae, laboriosae!

Хай живуть усі дівчата,

Стрункі, красиві!

Хай живуть і жінки,

Ніжні, милі,

Добрі, працьовиті!

Vivat et Respublica

Et qui illam requnt!

Vivat nostra Civitas,

Mecenatum caritas,

Qui nos hic protequnt!

Хай живе і республіка,

І хто нею править.

Хай живе наша община,

Милість меценатів,

Які нами тут опікуються.

Pereat tristitia!

Pereant osores!

Pereat diabolus,

Quivis antiburchius!

Atque irrisores!

Хай згине печаль,

Хай згине туга!

Хай згине диявол,

Всякий ворог студентів,

А також насмішники!

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Країни-члени     Кандидати: Албанія, Ісландія, Македонія, Сербія,Туреччина, Чорногорія;    Розцінюються ЄС як потенційні кандидати, які ще не подали заявку на членство: Боснія і Герцеговина, та Косово

Номер слайду 4

КАРТА ЄВРОПИ 1100 РОКУ – ВЗЯТО З ВІЛЬНОЇ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ WIKIPEDIA

Номер слайду 5

ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ З РОДУ РЮРИКОВИХ, ПРОЗВАНИЙ В НАРОДІ «МУДРИЙ»

Номер слайду 6

Єлизаве́та Яросла́вна (бл. 1026 — л. після 1067) — найстарша донька Ярослава Мудрого, віддана 1045 року за норвезького князя (конунга) Ґаральда Сміливого. Анастасі́я Яросла́вна (бл. 1028 — кінець ХІ століття, після 1074 року) — наймолодша дочка великого київського князя Ярослава Мудрого видана близько 1046 року за угорського короля Андраша I. А́нна Яросла́вна, Анна Київська (*бл.1032— †після 1075) — середня дочка Великого князя Київського. Ярослава I Мудрого, друга дружина французького короля Генріха I Капета, королева Франції, мати майбутнього короля Філіпа І. Володи́мир II Яросла́вич Но́вгородський (нар.1020 — †4 жовтня 1052) — князь Новгородський, син великого князя Ярослава I Мудрого і дочки короля Швеції Улофа III Шетконунга Інгігерди (Ірини).Ізясла́в Яросла́вич (при хрещенні Дмитро, *1024 — †3 жовтня 1078) — Великий князь Київський (з 1054). Син Ярослава Мудрого та Інгігерди. В'ячеслав Ярославич (1036–1057) — князь смоленський з 1054, один з молодших синів Ярослава I Мудрогота.Ігор Ярославич (*? - †1060) — син Ярослава I Мудрого. Був одружений з німецькою принцесою Кунігундою, графинею Орламіндською.

Номер слайду 7

Євпра́ксія Все́володівна (*1071, Київ — †9 травня / липня1109, Київ) — київська князівна, дочка великого князя київського Всеволода I Ярославича (1077–1093), найвизначнішого сина Ярослава I Мудрого, що намагався втримувати єдність київської держави і утримував зв'язки з Візантією та Західною Європою. Сестра Володимира II Мономаха, німецька імператриця, дружина німецького імператора Генріха IV

Номер слайду 8

План розташування військ перед битвою під Білою Горою 1620 р. Згори протестантське військо, знизу католицьке. У лівому нижньому кутку плану зображена кінна частина війська католиків, позначена як «3000 козаків»ІВАН СІРКОБОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКЙИ

Номер слайду 9

28 країн впродовж майже 40 років стали членами ЄС25.03.1957 Бельгія, Франція, Нідерланди, Люксембург,Німеччина, Італія1.01.1973 Данія, Ірландія, Великобританія1.01.1981 Греція1.01.1986 Португалія, Іспанія1.01.1995 Австрія, Фінляндія, Швеція1.05.2004 Кіпр, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія1.01.2007 Болгарія, Румунія1.07.2013 Хорватія

Номер слайду 10

Ці країни виявили бажання жити в мирі, покращувати умови життя та праці своїх громадян та спільно творити світову політику

Номер слайду 11

Європа. Це територія, яку впродовж століть ділять, завойовують, втрачають, та вона завжди залишається ЄВРОПОЮСаме з цієї території починалися усі географічні дослідження та відкриттяЇї площа складає майже 10 млн. кв. км. Тут проживає майже 700 млн. людей. Це 45 незалежних держав та колонія Гібралтар

Номер слайду 12

Прапор ЄСсимвол Європейського Союзу та Ради Європи — синє полотнище з 12 жовтими зірками, які утворюють коло посередині.«На тлі блакитного неба Західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знаку єдності. Число зірок є незмінним, рівним дванадцяти. Це число символізує досконалість і повноту». В офіційному поясненні до рішення Комітету міністрів Ради Європи від 9 грудня 1955 р. щодо прийняття прапора говориться: «Як дванадцять знаків зодіаку представляють весь Всесвіт, так дванадцять золотих зірок представляють всі народи Європи, і ті, які все ще не можуть брати участі у побудові Європи в єдності і мирі». Автором концепції прапора є Арсен Гейтц, а деталі укладу, пропорцій і кольорів були опрацьовані Полем М. Г. Леві.

Номер слайду 13

Гімн ЄС« Ода до радості»— гімн Європейського союзу та Ради Європи, що вважається одним із символів Європи. Музика гімну являє собою тему фіналу Дев'ятої симфонії Людвиґа ван Бетховена, на неї покладено вірші "Оди до радості" Фрідріха Шіллера. Офіційно гімн Європи був прийнятий у 1972 році Радою Європи . Інструментування було здійснено відомим диригентом Герберта фон Караяна. Цей гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, які відстоює Європа. У 1985 році «Ода до радості» була схвалена Радою ЄС, главами держав і урядів як офіційний гімн Європейського Союзу. Вона не покликана замінити національні гімнів держав-членів Євросоюзу, але покликана символізувати спільність цінностей, які ці держави розділяють, їх єдність у різноманітті.

Номер слайду 14

Євро В безготівковому обігу з 1.01.1999, в готівковому обігу - з 1.01.2002 Офіційна валюта 19 країн (Австрії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру,Латвії, Литви, Люксембурга, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, ЕстоніїБанкноти ЄВРО, номіналами 5,10,20,50, 100,200 та 500 і монети ЄВРОЦЕНТИ 1,2,5,10,20,50 та 1, 2 євро Якими розраховуються майже 320 млн. осіб

Номер слайду 15

Органи ЄС Європарламент(Страсбург)Рада Європи та Єврокомісія (Брюсель) Суд ЄС

Номер слайду 16

Європейський Союз – ще незавершений проект, але Європа без кордонів все ж можлива!

Номер слайду 17

Перегляд файлу

Навчання вихованням, виховання навчанням

Сценарій святкування Дня Європи

І Викладач.  Усім присутнім на нашому святі доброго дня, радості, миру!

ІІ Викладач.  Ми раді вітати Вас сьогодні на святкуванні Дня Європи.

 

Слайд 1.

 

 

ІІ Викладач.  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. 

 

Проведенню Дня Європи у нашому навчальному закладі  передувала значна інформаційно-просвітницька робота, це:

  • конкурс рефератів  "Пізнаємо Європу разом";
  •  вікторини з питань національних культурних традицій, звичаїв та обрядів народів Європи за тематикою: "Знай про Європу більше", "Подорожуючи Європою", "Освіта в Європі: впевнене майбутнє", "Європа – спільний дім";
  •  фотовиставка  "Україна - країна європейських цінностей";
  •  віртуальна  подорож  "Відкрий Європу для себе".

 

І Викладач.   25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський Економічний Союз (ЄЕС),  його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург;

 

Сцена «Парад прапорів». До зали студенти заносять прапори країн-учасниць Євросоюзу (послідовно, згідно інформації).

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд2.

 

IV Студент:

- у 1973 році приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія;

- у 1981 - Греція;

- у 1986 – Іспанія і Португалія;

- у 1995 – Австрія і Фінляндія;

- у травні 2004 року відбулося найбільше в історії розширення ЄС. До його складу ввійшли:

- Кіпр, Мальта, Угорщина;

- Польща, Словацька республіка;

- Латвія, Естонія, Литва;

- Чеська Республіка (Чехія), Словенія;

- січень 2007 – Болгарія і Румунія;

- липень 2013 – Хорватія.

 

 

Слайд 3.

(студенти прикріплюють ілюстрації прапорів країн Євросоюзу на стенді)

 

І Студент:  День Європи співпадає з Днем Перемоги у Другій Світовій війні і не дає нам забути про те, що нинішньому миру передували кровопролитні війни та величезні втрати.

ІІ Студент: На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє!

 

Відеоролик «Представництво Європейського Союзу в Україні»

https://www.youtube.com/watch?v=LAfp7BkeTCM

 

 

 

 

Слайд 4

ІІІ Студент: Україна бажає стати повноправним мешканцем європейського  дому, справедливо вважає, що має на це право. І своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ  зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби.

Інсценізація «Погляд у глиб віків»

ІV Студент: Вашій увазі пропонуємо віртуальний екскурс у глиб віків. 1261 рік. Чеський король Оттокар ІІ на прізвисько Залізний король  одружується із чарівною красунею Кунгутою – донькою відомого і славного у ті часи чернігівського князя Ростислава Михайловича.

Нині чеська еліта пишається «Молитвою Кунгути» перед усім культурним світом, а найголовніше – перед своїм чеським народом. Цей факт виводить чехів у число передових і прадавніх культурних народів. І, виявляється, наша українська княгиня Кунгута стала першою значною і найдавнішою чеською поетесою українського походження ХІІІ століття.

 

Інсценізація вірша «Молитва Кунгути»  (декламація вірша під музичний супровід).

 

 Слайд 5. «Зв’язки Київської Русі»


ІІ Викладач. Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний  із розвитком європейської спільноти.

 

І Студент: Князь Ярослав Мудрий (1019—1054) був достойним спадкоємцем свого батька князя Володимира Великого. Ярослав мав союзні відносини з Німеччиною, уклавши у 1016 році союз з цісарем Генріхом ІI проти Болеслава Польського. Багато уваги приділив польським справам, підтримуючи князя Казимира в його намірах зайняти польський престол. Забезпечивши Казимирові престол, Ярослав видав за нього свою сестру Марію-Добронігу, від якої бере початок ціла «плеяда» польських королів.

Слайд 6.

 

ІІ Студент: Ярослав Мудрий зміцнював міжнародні зв’язки Русі за допомогою династичних шлюбів. Сам князь Яро­слав, якого називали «тестем Європи», був одружений на Феодорі — дочці візантійського імператора Костянтина, а також на дочці шведського короля Олафа, Інгігерді. Він підтримував інтенсивні відносини зі Скандинавією, наймаючи варязькі загони для ведення своїх війн. Старшій дочці князя Ярослава Мудрого Єлизаветі судилося бути королевою аж двох скандинавських країн. Спершу вона стала дружиною (1044) норвезького принца і згодом короля Гаральда ІІІ Суворого, а після його загибелі в Англії у 1066-у, де він змагався за англійський престол, вийшла заміж за данського короля Свена ІІ Естрідсена.

І Студент: У травні 1049 року донька Ярослава Мудрого Анна взяла шлюб з французьким королем Генріхом І. Згідно з переказами, Анна, на відміну від свого неписьменного чоловіка, була дуже освіченою — володіла багатьма мовами, листувалася латиницею з Папою Римським. Вона привезла з Києва у Францію Євангеліє, на якому присягали під час коронації усі наступні французькі королі. Анна брала участь у правлінні французькою державою ще за життя чоловіка. На деяких державних актах Генріха І є такі приписки: «за згодою дружини моєї», або — «в присутності королеви Анни». Після смерті Генріха І у 1060-у Анна Яро­славна залишилася регенткою свого сина Філіпа, який став королем Франції, а другий син Гуґо — родоначальником орлеанської лінії королівського дому. Дочка Анни Ярославни та Генріха І Едігна (Емма) була канонізована католицькою церквою і до сьогодні її вшановують у Німеччині як святу.

 

Слайд 7.

ІІ Студент: Ще троє дочок Ярослав видав за представників правлячих династій Норвегії, Угорщини та Англії. Дружиною англійського короля Едварда була дочка князя Ярослава Агата. Дочка Едварда і Агати Маргарита (внучка Ярослава) одружилася з шотландським королем і відіграла значну роль в історії Шотландії. Вона відома своїми релігійними реформами, а також впливом, який мала на культуру шотландського королівства. Маргарита — мати чоти­рьох шотландських королів та однієї королеви Англії. У 1250 році Папа Інокентій IV причислив Маргариту до лику святих. Активні матримоніальні стосунки Ярослава Мудрого сприяли зближенню Київської держави із Західною Європою.

Княгиня Євпраксія прославилася як лікарка на всю Європу своєю книгою на медичну тему із назвою «Мазі».

 

ІІ Викладач.  Наш народ має давню історію. Українські козаки воювали в арміях різних країн Європи, захищаючи їхні народи від загарбників. Наприклад, звитяги молодого Богдана Хмельницького.

 

Слайд 8.

ІІ Викладач.  Ми нагадали собі лиш декілька фактів із минулого нашого  народу  і варто пам’ятати,  що нам, українцям, необхідно пробудитися від історичного сну забуття, щоб відродити та  продовжити гідний поступ у майбутнє із європейськими країнами, із такими нам близькими по духу цінностями!

 

Отже, у минулому столітті  Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди та  Люксембург  стали ініціаторами та утворили Європейський Економічний Союз.

 У навчальні програми коледжів вводиться тема, яка вивчає історію створення та розвиток Європейського Союзу. Вашій увазі ми пропонуємо елемент такого заняття з німецької мови.

 

Слайд 9.

 

 

І Викладач.

  1. 25 Staaten haben sich zur EU zusammengeschlossen.

Der Weg zur EU hat vor über 40 Jahren begonnen.

1951- gründeten 6 westeuropäischen Staaten in Paris die Europäische Gemeinschaft für Kohle und Stahl. Es waren Belgien, die Bundesrepublik Deutschlands, Frankreich, Italien, Luxemburg, die Niederlande.

1957- gründeten diese 6 Staaten in Rom die Europäische Wirtschaftsgemeinschaft (EWG).

1968- hatte die EWG, die Zollunion vollendet.   

1972- beschlossen die Europäische Wirtschaftsgemeinschaft- Staaten, dass sie auf weiteren  Gebieten der Politik zusammenarbeiten werden: Energiepolitik, Regionalpolitik und Umweltpolitik.

1973- Dänemark,  das  Vereinigte  Königreich von Großbritannien und Nordirland , die Irlandtraten der Europäischen Wirtschaftsgemeinschaft bei.

1986- die Anzahl der  Mitgliedstaaten erhöhte sich auf 12: Portugal und Spanien traten bei.

1992- die 12 Staaten unerzeichneten in der niederländischen Stadt Maastricht den „Vertrag über die Europäischen Union“. Hinzu kamen: Bildung, Kultur, Gesundheitswesen, Industrie, Entwicklungshilfe, Außen- und Sicherheitspolitik, Justiz.

1993- der Binnenmarkt ist sei 1- Januar 1993 verwirklicht.

1995- 3 weitere Staaten sind der Europäischen Union beigetreten: Österreich, Finnland, Schweden.

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 10.

  1. Diese Ländern teilen den Wunsch, im Freden zu leben, ihre Lebens- und Arbeitsbedingungen zu verbessern und eine wichtige Rolle in der Weltpolitik zu spielen.

Слайд 11.

3. Was ist Europa? Während vielen Jahrhunderte war Europa Führer in der Welt. Von hier aus finden die großen geographischen Eröffnungen an.

Europa ist das Territorium , auf dem die weltumfassenden Kriege stattfanden. In Europa gibt es 45 unabhängiger Staaten und eine Colonie Gibraltar. Das allgemeine Territorium ist über 10 Mio. km, und die Bevölkerung beträgt etwa 700 Mio. Menschen.

Das geographische Zentrum befindet sich auf dem Territorium  der Ukraine in Sakarpattja in Rachiw.

Слайд 12.

4. Was ist die Fahne der EU?

Die Fahne ist 1986 genehmigt und stellt die blaue Stoffbahn, in deren Zentrum nach dem Ring 12 goldene Steine gelegen sind.

ІІІ Студент:  Прапор - яскраво-синє прямокутне полотнище, на якому зображені 12 золотих зірок (12-символ удосконалення й тому кількість зірок на прапорі не змінюється);

 

Слайд 13.

5. Die Hymne der EU ist die Ode der Freude Ludwig van Beethovens, das Fragment seiner Neunten Sinfonie auch. Das ist auch eine Hymne anderer gesamteuropäischen Organisation.

Відеоролик «Гімн Європи»  (студенти паралельно декламують український переклад).  https://www.youtube.com/watch?v=lJ733tjucq4

Слайд 14

6. Mit eigener Währung  und einheitlichem Wirtschaftsraum wird das die größte Handelsmacht der Erde. Am erste Januar 2002 wurde neue Europäische Währung „Euro“ eingeführt. Es gibt Banknoten  in den Werten von 5, 10, 20, 50, 100, 200 und 500 Euro und Münzen: 1 und 2 Euro, 1, 2, 5, 10, 20, 50 Euro-Cent.

Слайд 15.

Die Organe der EU  sind: das Europäische Parlament (Sitz in Straßburg), der Rat der EU, die Europäische Kommission (Sitz in Brüssel), der Europäische Gerichtshof, der Europäische Rechnungshof. Eine besondere und zentrale Funktion hat neben diesen Organen der Europäische Rat, der aus den Präsidenten und Chefs aller Regierungen besteht.

 

Відеоролик «Як влаштований Євросоюз» https://www.youtube.com/watch?v=OsIv5qeSlYY

 

 

 

Слайд 16.

7. Die EU ist noch kein fertiges Gebilde. Sie  wird sich mit der Zeit weiterentwickeln und zu einem immer engeren Bund der Volker Europas zusammenwachsen. Europa ohne Grenze, das ist doch möglich

Слайд 17.


Завдання.

  Розкажіть, що цікавого Вам відомо про історію  та  життя Європи.

Приклади відповідей:

- Європа — це частина світу, площа якої становить понад 10 мільйонів квадратних кілометрів. На її території проживає близько 740 мільйонів осіб, що становить 10% загального населення планети Земля. Ці загальні дані вчать ще в школі. А ось найцікавіші факти про Європу представлені в цій статті.
- Давні греки вважали Європу окремим материком.
-  До цих пір вчені сперечаються про те, звідки в Європу прийшла людина. Згідно генетичним дослідженням, людство з’явилося тут з Індії. Більш поширена версія пов’язує зародження людського роду в Європі з вихідцями з Африки. Ясно одне: не в цій частині світу людство зародилося взагалі.
-  35 тисяч років тому на території Європи з’явилася людина сучасного типу.
-  1/4 частину Європи займають острова.
-  Європа вважається світовою батьківщиною різноманітних фестивалів. Наприклад, щорічно в Німеччині проходить фестиваль пива Октоберфест, а у Франції — Каннський фестиваль кіно, в Іспанії — Томатина.
- Найменша держава на території Європи — це Ватикан. Він же є і містом з безліччю культурних та історичних пам’яток.

 -  Вулкан Етна, який знаходиться на острові Сицилія — найбільший європейський вулкан і один з найактивніших у всьому світі. Згадки про виверження Етни є в найдавніших джерелах ще до нашої ери.
- Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії.
-  Європа — так називається один із супутників Юпітера (на честь персонажа міфології античності).
-  У грецькій міфології зустрічається ім’я фінікійської принцеси Європи. Стародавні греки вважали, що саме вона дала ім’я континенту.
-  У Європі немає пустель. Зате клімат в різних країнах теж різний. Взимку може бути дуже холодно, а влітку — жарко. У Великобританії, наприклад, часто йдуть дощі. Через постійні тумани цей регіон негласно називають «туманний Альбіон».

-  Найбільше місто Європи — Париж, столиця Франції.
-  Цікаві факти про Європу можуть багато чого сказати про кулінарні пристрасті європейців. Так, відомий у всьому світі майонез придумали французи, морозиво — в Італії, а піцу — в Неаполі.
-  Дивний факт: спочатку статуя свободи була побудована у Франції, тільки потім передана США в якості подарунка.
-  Найбільш відвідуваний пам’ятник у світі — Ейфелева вежа у Франції, Париж. Її висота становить 320 метрів.
-  У Європі зародилося багато світових видів спорту. Наприклад, в Шотландії — гольф.
-  Багато філософських рухів також пов’язані з Європою: ідеалізм, романтизм, постмодернізм, гуманізм.
-  Греки мають більше 150 варіантів національного гімну.

-  В Ісландії в одній з перших країн з’явився демократичний лад правління.
-  Національна рослина Гренландії — верба.
-  В одному іспанському місті є пам’ятник печінці.
- Ватикан відомий ще й тим, що є країною, практично, з нульовою народжуваністю.
-  В Італії знаходиться вулкан Везувій, який зруйнував римське місто Помпеї. У наш час він все ще чинний. Останній раз цей вулкан вивергався в 1944 році.
- У минулому Середземне море часто висихало.
-  У країнах континентальної Європи — правосторонній автомобільний рух. Але в Парижі є 350-метрова вуличка, на якій встановлено лівосторонній рух. Це зроблено для того, щоб розвантажити вулиці в годину-пік від пробок.

 

IV Студент:  День Європи - 5 травня;

І Студент: Державні мови - англійська та французька;

ІІ Студент:  Бюджет ради Європи становить близько 2 мільярдів французьких франків;

ІІІ Студент:  Штаб-квартира знаходиться у Страсбурзі, який називають столицею Європи;

IV Студент: Серед пріоритетних напрямків діяльності Ради Європи можна виділити:

 Права людини: розширення гарантій, що містяться в європейській Конвенції з прав людини, удосконалення правосуддя та законодавства.

І Студент:  Засоби масової інформації: захист свободи слова та інформації і розширені сфери їх застосування;

ІІ Студент:  Соціальні та економічні питання: визначення провідних напрямків, які мають на меті збереження соціальної справедливості в Європі і захист найбільш нужденних членів суспільства;

ІІІ Студент:  Освіта: передача демократичних цінностей та підготовка молодих людей до життя в багатовимірній і полікультурній Європі;

IV Студент:  Культурна спадщина: сприяти усвідомленню приналежності до Європейської культури та удосконаленню політики з охорони спадщини континенту;

І Студент:  Спорт: сприяння політиці «Спорт для всіх» та всебічний розвиток фізичної культури;

ІІ Студент:  Молодь: залучення молоді в європейське співтовариство через Європейський центр молоді та Європейський фонд молоді.

ІІ Викладач. Таким чином, Рада Європи займається зміцненням політичного, правового, соціального та культурного співробітництва та захистом загальнолюдських цінностей у Європі.      

ІІІ Студент: 770 млн. європейців, представлені в Раді Європи через національні уряди,  парламенти своїх країн, органи місцевого та регіонального самоврядування, які мають представництва в Комітеті Міністрів Ради Європи, у Парламентській Асамблеї ради Європи і конгресі місцевої і регіональної влади Європи. Ці органи здійснюють консультації та розробляють рекомендації щодо життєво важливих питань для всіх країн - членів ради Європи.

Конкретними досягненнями Ради Європи в галузі прав людини є більше 160 європейських конвенцій і договорів, що охоплюють різні сфери життя.

І Викладач. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Багато молодих людей  бере участь у створенні короткометражних фільмів про інтеграцію європейських цінностей у наш культурний простір. До вашої уваги один із таких проектів.

 

Відеоролик «Для всіх, як для себе»

https://www.youtube.com/watch?v=q9Hw67ZSSA8

 

ІІ Викладач.  Завершити наше свято ми хочемо студентським гімном Гаудеамус.

І Викладач.  Кожна країна має свій гімн, який виконується під час урочистих зібрань, подій. Багато спортивних клубів, Ліга Чемпіонів і навіть школи мають власний гімн. В усьому світі відомий і студентський гімн «Гаудеамус».

«Гаудеамус» (лат. gaudedmus — веселімося) — середньовічна студентська пісня, студентський гімн. Назва виникла за першим словом пісні.

Ця пісня з'явилася в XIII чи в XIV столітті або в Гейдельберзькому або в Паризькому університеті (Сорбонні). «Гаудеамус» належить до жанру застільних пісень вагантів — середньовічних мандрівних поетів і співаків, серед яких були і студенти. Протягом декількох століть пісня передавалася усно й тому має багато варіантів. У друкованому виді текст «Гаудеамуса» уперше з'явився 1776 року, а 1781-го мандрівний письменник Крістіан Вільгельм Кіндлебен надав йому форми, що збереглася і дотепер.

Відомий мотив пісні затвердив, імовірно, композитор XV століття Йоганнес Окегем.

 

  Відеоролик  «Гаудеамус» https://www.youtube.com/watch?v=VGJGd4yZUO4

 

ІІ Викладач.  Час нашого свята підходить до завершення, та продовжується невпинний рух історії.

Пам’ятаймо, історія рідко переймається долями простих громадян, та пишуть її саме вони!   

 

Дякуємо за увагу!  До нових зустрічей!

 

Відеоролик «Пісенька студента» (музичний фон, під який студенти розходяться). https://www.youtube.com/watch?v=JzPWwzE72vE

1

 

zip
Додав(-ла)
Блозва Ольга
Додано
2 червня 2019
Переглядів
1296
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку