Сценарій виховного заходу можна використовувати для учнів 5-9 класів, а також для учнів з особливими освітніми потребеми.
УКРАЇНА – ПРЕКРАСНА І НЕЗАЛЕЖНА.
Мета: виховувати в учнів любов до України, до її минулого та майбутнього, почуття патріотизму; поважати суперників, вміння працювати в команді
Обладнання: презентація, українські костюми, торт «Київський», видео фрагменти, картки з завданнями, музика, дзвіночки, 8 тарілочок, 8 виделок.
Хід заходу:
(пісня «Я люблю Україну!»)
(вихід команд)
Візитка команд
А також______________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
(команди по черзі представляють себе: назва та дивіз команди)
1 раунд «Відео фрагмент»
(На екрані з’являються відео кіно, фото, показ мод, музичний кліп. Командам потрібно дати відповідь на питання, стосовно цього відео)
(фрагмент фільму «Тарас Бульба»)
Питання: Хто зіграв головну роль в цьому фільмі та що це за фільм? («Тарас Бульба», Богдан Ступка)
(фрагмент з кліпу «Червона Рута» Софії Ротару)
Питання: Де в перше Софія Ротару виконала цю пісню? (Дебютом "Червоної рути" став виступ перед російськими космонавтами)
(фрагмент виступу Джамали на євробаченні)
Питання: В 2016 році Україна знову заявила про себе. Саме в цей рік Співачка Джамала стала переможцем пісенного конкурсу «Євробачення». Назвіть пісню, яку Джамала виконувала на «Євробаченні». (Пісня «1944»)
(фрагмент з інавгурації президента України)
Питання: Назвіть, яка головна подія в житті української держави на відео? (Інавгурація президента України)
(фрагмент з виступу Лілії Подкопаєвої на Олімпійських іграх)
Питання: На відео Олімпійські ігри . Українська чемпіонка Лілія Подкопаєва здобула золото. Назвіть вид спорту, в якому перемогла Подкопаєва? (
2 раунд «Знатоки української мови»
1 завдання. Команди по черзі повинні по буквах назвати слово.
ВІНДСЕРФІНГІСТ
ІНАВГУРАЦІЯ
2 завдання: Команди по черзі повинні перекласти з російської на українську мову словосполучення.
Работать по совместительству – працювати за сумісництвом
Легкое головокружение – легке запаморочення
Поехать в Турцию – З’їздити до Туреччини
Шустрый овод – спритний ґедзь
Граница с Венгрией – кордон з Угорщиною
Сильный гололед – Сильна ожеледь
3 завдання: Пояснити слово. Команди по черзі оголошують слово, а також пропонують варіанти відповідей. Інша команда повинна відгадати. Що означає це слово.
ШВЕЙНОГА
Варіанти:
ВЕВЕРИЦЯ
Варіанти:
3 раунд «Видатні українці»
Капітани отримують карточки з прізвищами видатних українців, яких вони повинні показати своїй команді за допомогою рухів або слів, але не назвав прізвища. Команда повинна відгадати, як можна більше. Час 2 хвилини
Нечуй Левицький Антонов Іван Драч Олег Скрипка Володимир Мономах Олександр Довженко Віктор Янукович Руслана Лижичко Богдан Хмельницький Т. Шевченко Ярослав Мудрий |
Іван Сірко Ляшко Ані Лорак Панас Мирний Гоголь Володимир Великий Віктор Ющенко Іван Вишневецький Леся Українка Лілія Підкопаєва Леонід Кравчук |
4 раунд «Смачненький»
(командам пропонується скуштувати торт «Київський»)
Ще з часів СРСР кожен гість столиці України намагався «урвати» заповітну круглу коробочку з малюнком каштанової гілки. Адже привезти додому з відрядження «Київський торт» вважалося хорошим тоном і великою удачею. Автором його стала молода учениця кондитера на фабриці імені Карла Маркса Надія Черногор. Згідно з легендою, вона зі своїм наставником не прибрала в холодильник величезну кількість білків, підготовлених з вечора для крему. Вранці білки сквасились, на крем вже не годилися, і було вирішено спекти кілька коржів-безе. Сьогоднішній «Київський торт» зовсім не той, що раніше. За рецептом торт містить горіхи. Зараз Використовують переважно арахіс, але спочатку так не було.
Питання: Які горіхи додавали в київський торт на самому початку? (фісташки, мигдаль, кеш’ю)
У первісній рецептурі використовувалися тільки горіхи кеш’ю. Індія в ті роки постачала велику їх кількість за пільговими розцінками. Коли вони припинилися, кеш’ю замінили на арахіс.
(відео про Україну)
5 раунд «Вірю, не вірю»
(кожна команда по черзі відповідає на питання)
(за кожну правильну відповідь 1 бал)
1 команда
2 команда
Вікторина
(команди по черзі дають відповідь на питання.
За кожну правильну відповідь 1 бал)
1 команда
2 команда
Ведучий: Ну що ж. Настав час підводити підсумки. І поки наше почесне журі підраховують бали, пропоную вам відпочити.
(пісня про Україну)
Ведучий: Для оголошення результатів змагання, а також для нагородження переможців запрошуємо голову журі_______________________.
Авторка сценарію – Світлана Базака