Тема шкільного курсу: Десяткові дроби та дії з ними
Урок № 127
ПІБ учителя: Васильєва Г.О. Клас: 5-А
Тема уроку: Що таке десятковий дріб. Порівняння десяткових дробів
Цілі уроку:
Навчальні – вдосконалити вміння учнів розв'язувати задачі, що передбачають виконання порівняння десяткових дробів та перевірити засвоєння знань і вмінь у ході виконання тестових завдань |
Розвивальна - розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; |
Виховні – виховувати наполегливість, акуратність. |
Обладнання уроку: компьютер, презентація, підручник з математики для 5 класів закладів загальної середньої освіти (авт. Н. А. Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О. Сердюк, Ю. В. Рудніцька
Тип уроку: застосування знань і вмінь у дистанційному форматі.
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
1. Організаційна частина |
1хв |
Створення сприятливого психологічного клімату на уроці. Перевірка готовності учнів до уроку |
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів, з’ясування настрою класу через емоджи в додатку Google Meet |
Саморефле ксія. Інструк- ція до проведення уроку |
Ф |
Налаштовує учнів на роботу на уроці, пропонує поділитися настроєм через емоджи в додатку Google Meet . |
Учні сприймають інформацію від однокласни ків і емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. Записують число. |
2. Перевірка домашнього завдання |
5хв |
|
Відповісти на запитання, що виникли в учнів під час виконання домашнього завдання |
Бесіда |
Ф |
Відповідає на питання, виявляє проблеми, що виникли у учнів під час виконання домашнього завданя |
Задають питання, що виникли під час виконання домашнього завдання |
3.Формулювання мети й завдань уроку; |
2хв |
Визначення мети уроку.
|
Оголошення теми уроку Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
|
Бесіда, мозковий штурм |
Ф |
Спонукає учнів до активної роботи, визначає мету уроку. |
З’ясовують тему уроку, разом з вчителем формулюють мету і завдання уроку.
|
4. Актуалізація знань учнів |
12хв |
Пробуджен- ня зацікавленості в учнів пригадати те, що вони знають |
Усно 1. Одного разу вчитель запропонував Незнайку порівняти дроби 0,31 і 0,6. «Це дуже просто, — розпочав Незнайко. — Цілі частини цих дробів рівні. Порівняймо дробові частини. 31 більше за 6, отже, і 0,31 більше за 0,6». Чи згодні ви з цим твердженням? 2. Знайдіть один із розв'язків нерівності: 1) 1 < х < 2; 2) 0,98 < r < 0,99; 3) 0,864 > y > 0,81; 4) 0,1 < у < 0,2. 5) 6,7 > х > 6,699; |
Бесіда |
Ф |
Організовує , колективну роботу Проводить опитування |
Відповідають на питання, Повторюють правило порівняння десяткових дробів |
5. Формування вмінь |
10хв
10хв |
Робота з підручником
|
Розв'язування вправ № 1096, 1098, 1099, 1100, 1103,1104
Експрес-контроль№56 |
|
Ф, І |
Повідомляє завдання
Організовує індивідуальну роботу, повідомляє завдання.
|
Виконують завдання в зошиті Виконують самостійно завдання за посиланням
|
6. Підведення підсумків уроку. Повідомлення домашньої роботи |
5хв |
Пояснення змісту опрацьова- ного.Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти |
1. Який дріб називається «десятковим дробом»? 2. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини різні? 3. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини рівні? 4. Назвіть розряди дробового числа у якого ціла частина – чотиризначне число, і 5 знаків після коми. Д/З п. 27, №1097, 1101, 1103 |
Бесіда |
Ф |
Організовує бесіду
Пояснює д/з |
Відповідають на питання
Учні записують д/з |