Тема. Шанобливе ставлення до книги. Додавання і віднімання в межах10.Розв’язування ланцюжків прикладів. Відновлення числового ряду.
Мета. Розповісти дітям про книгу, закріпити вміння додавати і віднімати в межах 10.Розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Виховувати шанобливе ставлення до книги ,почуття взаємодопомоги, товариськості.
Хід уроку
1.Організаційний момент
Всі уважні, будьте ,діти
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати
На уроці не дрімати
Дружно й плідно працювати.
2.-Діти послухайте і відгадайте загадку:
Сама мовчить ,а дітей розуму навчить. (Книга)
3. Асоціативний кущ
КНИГА
Книги друкують в друкарнях на великих аркушах паперу з допомогою спеціальних машин. Але так було не завжди…
Давним - давно люди писали на глиняних дощечках. Пізніше винайшли папірус в Єгипті. Папірус багаторічна рослина, висока ,як дерево. Товсті стебла розрізали на смуги і склеювали, щоб папірус став щільнішим. Писали на папірусі дерев’яною паличкою чорною або червоною фарбою. Потім згортали в трубочку. Пізніше в місті Пергам винайшли новий папір – пергамент.. Значно пізніше люди навчилися виготовляти папір з дерева. Для цього спилюють тисячі дерев і доставляють на паперову фабрику. Знімають кору і розмелюють на дрібні тріски .
Тріски подовгу варять в величезних котлах до них додають потрібні речовини,рідина стає білою і тоді вона потрапляє до паперопереробної машини.
Отже ,ви бачите який не легкий шлях проходить книга.
4.Сьогодні до нас завітала казка. Відгадайте яка?
Сиднем у землі сиділа
Час настав – і всіх здружила :
Діда, бабу, внучку й Хвінку
Мишку та кицюню Мінку (ріпка)
Отож ,слухайте.
Навесні скопав дід грядку. Та посіяв ріпку
5. Діти, давайте допоможемо дідусеві порахувати насінини. Розмістіть насінини в порядку зростання.
6. Щоб кожна краплина полили зернини треба пригадати склад числа.
Дощик полив насіннячко. А ще потрібне тепло, яке нам дає сонечко, щоб сонечко своїми промінчиками зігріло насіння треба розв’язати приклади.
Сонечко зігріло землю, дощик полив землю – виросла ріпка.
Почав дід рвати ріпку і не може вирвати, кличе на допомогу бабцю.
А бабуся у печі
Пекла внучці пиріжки
З печі їх повикладала,
Хотіла їх порахувати,
Та не знає, як почати.
Рахувала так і сяк –
Не виходить аж ніяк.
7. Задача
А) Бабуся спекла 5 пиріжків з вишнями і 5 пиріжків з сливами. Скільки всього пиріжків спекла бабуся?(10)
Б) 10 пиріжків спекла бабуся, 2 віддала внучці. Скільки залишилось пиріжків?
- Молодці, допомогли бабусі порахувати пиріжки. Вийшла бабця на город. Взяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, тягнуть витягти не можуть. Кличуть на допомогу внучку Мінку.
8. А внучка в той час збирає яблука в саду, давайте допоможемо їй позбирати.
2 + 2 - 1 +4 +2 -1 +2
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
(А тепер давайте відпочинемо)
Позбирала Мінка яблучка та й пішла на город. Взяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку, тягнуть руками, впираються ногами, витягти не можуть. Кличуть на допомогу собачку Хвінку.
9. А Хвінка вирішила з геометричних фігур скласти свій портрет. Давайте їй допоможемо полічити геометричні фігури.
Вибігла собачка на город. Взяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку, собачка внучку за спідничку, тягнуть витягти не можуть. Кличуть на допомогу кицю Варварку.
10. Киця наловила рибку. Киця наловила йоржів і щук, проте не знає яких риб є більше. Давайте їй допоможемо. А ще киця підготувала для вас завдання на листочках.
Вийшла киця на город. Взяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку, собачка внучку за спідничку, киця собачку за хвостик. Тягнуть руками, впираються ногами, витягти не можуть. Кличуть на допомогу мишку Сіроманку.
11. А мишка вирішила з’їсти сиру. Давайте їй допоможемо визначити на якому шматочку сиру найбільше дірочок. І як їй найшвидше добратися до нього?
Прибігла мишка на город. Взяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, внучка бабу за торочку, собачка внучку за спідничку, киця собачку за хвостик, а мишка кицю за лапку. Як потягнули так і вирвали ріпку.
12. Підсумок уроку
Хто активно працював отримує жовту ріпку, всі хто був менш завзятий отримують зелену, а хто був найменш активний отримує червону ріпку.