Привід до війни Суперечка між католицьким і православним духовенством в Палестині про те, хто буде охоронцем храму гробу Господнього в Єрусалимі і храм в Віфлеємі.
Номер слайду 3
Цілі країн-учасниць Кримської війни Російська імперія: 1. Перегляд режиму чорноморських проток.2. Посилення впливу на Балканському півострові. Османська імперія: 1. Придушення національно-визвольного руху на Балканах. Англія, Франція: 1. Підірвати міжнародний авторитет росії.2. Повернення Криму і Чорноморського узбережжя Кавказу.2. Послабити її позиції на Близькому Сході.3. Відторгнути від неї території Польщі, Криму, Кавказу, Фінляндії.
Номер слайду 4
Цілі країн-учасниць Кримської війни. Англія, Франція: 4. Поширення свого економічного і політичного впливу на Близькому Сході.5. Луї Бонапарт, французький імператор, мріяв про зміцнення своєї влади через звитяжну війну.
Номер слайду 5
Причина війни1. Захоплення російськими військами Молдовського князівства та Волощини (Валахії) 1853 року з метою заволодіти торгівлею збіжжям дунайських країн. 2. Протиріччя між европейськими державами на Близькому Сході, в боротьбі європейських держав за вплив на слабку і охоплену національно-визвольним рухом Осма.
Номер слайду 6
Причини поразки Росії в Кримській війні 1. Слабкість військової промисловості. 2. Погане забезпечення армії. 3. Поганий стан доріг. 4. Помилки в розробці стратегічних планів
Номер слайду 7
Підсумок війни 1. Армія знекровлена. 2. Скарбниця порожня. 3. Економіка в занепад. 4. В результаті стало видно всі недоліки управління, всю відсталість від західних країн у військовому, екеномічному, соціальному відношенні. 5. Значно ослаб авторитет росії на міжнародному рівні, який відтепер доводилося завойовувати заново. Стало очевидним, що росії необхідні кардинальні зміни. В силу цього самодержавства мало приступити до проведення селянської та інших реформ – у сфері суду, фінансів, місцевого управління, освіти і преси, військової справи.