Година спілкування у 6 класі.
Мета: пропагувати здоровий спосіб життя,
формувати вміння і навички осмислювати і оцінювати власні дії і вчинки,
аналізувати, думати і висловлювати свої погляди на дану проблему, зрозуміти важливість збереження та зміцнення власного здоров'я;
виховувати почуття відповідальності за свій вибір.
Шкідливі звички – шлях до хвороби тіла і душі
Година спілкування у 6 класі.
Мета: пропагувати здоровий спосіб життя,
формувати вміння і навички осмислювати і оцінювати власні дії і вчинки,
аналізувати, думати і висловлювати свої погляди на дану проблему, зрозуміти важливість збереження та зміцнення власного здоров’я;
виховувати почуття відповідальності за свій вибір.
Перебіг заходу
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація .
Скринька. Зі скриньки дістаємо порожню баночку з-під пива, коробку з-під цигарок, етикетка з дорогого брендового одягу, диск з комп’ютерними іграми, обгортка від цукерок, квиток в театр, книжка, мило, зуба паста і щітка, яблуко...
-- Що,на вашу думку, можуть означати ці речі?
-- Про що вони нагадують?
-- Які асоціації викликають?
ІІІ. Повідомленя теми і мети год. спілкування.
ІV. Основний зміст заняття.
Слово вчителя.
Сьогодні наша розмова допоможе вам, сподіваюся, сформувати вміння і навички осмислювати і оцінювати власні вчинки, робити вибір, аналізувати, думати, висловлювати свої погляди, співставляти і порівнювати, а також зрозуміти важливість збереження та зміцнення власного здоров’я.
Мета нашого життя пізнання і вдосконалення самого себе.
-- Чи відомо вам, що називають здоров’ям?
(побудова асоціативного ряду;
співставлення власних висновків із висловлюваннями видатних людей).
ЗДОРОВ’Я
Здоров’я – це стан повного фізичного, душевного, соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб і фізичних вад.
ВООЗ України
Здоров’я людини __ це щастя.
Насолода людини в діяльності, а фізичний стан має поєднуватися з душевною активністю.
Аристотель.
Здоров’я – це не відсутність хвороб, а щось позитивне і життєрадісне, охоче виконання обов*язків, що їх життя покладає на людину.
Г.Сигерист.
Здоров’я – правильна, нормальна діяльність організму.
С.І.Ожогов.
В.А. Шаповалова вважає. що природа заклала резерви здоров’я кожній людині з досить великим запасом. Вони зберігаються, якщо людина пра-вильно ними користується. Без тренування резерви здоров’я згасають.
-- Що, на вашу думку, допомагає зміцнити і зберегти здоров’я?
(фізкультура, загартування, раціональне харчування...).
-- А що заважає?
(шкідливі звички:...).
Робота у четвірках.
Обговорити і записати на аркушах шкідливі звички – озвучити -- прикріпити
-- на дошці -- ті, що повторюються, підкреслити.
-- Чому, на вашу думку, підлітки так часто потрапляють під вплив шкідливих звичок?
( бажання стати швидше дорослим, приклад кумирів, вплив товаришів, невпевненість...)
Укладання порівняльної таблиці.
Шкідлива звичка (залежність від отри-мання тимчасового задоволеня) |
Добра звичка |
Переваги |
Говорити погано про інших людей за їх відсутності. |
Не говорити і не погоджуватися з негативними характе- ристиками відсутніх людей. |
Краще думатимеш про себе. Завоюєш репутацію надійної людини. |
Ухилятися від будь-якої справи, оскільки не впевнений у власних силах. |
Займатися не лише тим, що тобі вдається, а й тим, чому ти хотів би навчитися. |
Приємно робити те, що ти хочеш. З’являється впевненість у собі. |
Прокидатися раніше, ніж тобі хочеться. |
Прокидатися вчасно, щоб устигнути до всьго підготуватися. |
Володієш власним тілом і вчишся планувати час. |
Вживати шкідливі продукти харчування. |
Вживати якісні(корисні) продукти. |
Поліпшення фізичного стану. |
Лукавити з друзями та знайомими. |
Чесно говорити те, що думаєш і відчуваєш. |
Почуття задоволення від того, що ти щирий у стосунках з людьми. |
Куріння, алкоголь, наркотики... (хвороби зубів, шкіри, запалення ясен, кашель, ушкодження серцевого м’яза, нервової системи...) |
Займатися фізкуль-турою, дотримуватися режиму дня, займатися спортом, хобі, походи, особиста гігієна... |
Поліпшення самопочуття, фізичного стану організму. |
Надмірне захоплення переглядами телепро-грам, комп’ютерними іграми, віртуальним світом... |
Прогулянки на свіжому повітрі, читання книг, дослідження-спостереження за живою природою. |
Поліпшення самопочуття, фізичного стану організму. |
Обговорення.
V. Підсумок.
-- Що може врятувати людину від шкідливих звичок?
Рух – це запорука здоров’я.
Метод ПРЕС
Сьогодні я зрозумів(ла), що ...
тому, що...
Отже, ... .
VІ. Д/з: провести анонімне опитування однолітків: «Куриш ти ,чи ні»;
розповісти, якої шкоди завдає куріння організму.