Розширити уявлення дітей про сім'ю, рідних і близьких людей; формувати в учнів уважне ставлення до батьків, уміння цінувати людей, свою сім'ю.
Сімейне свято «Чарівна країна дитинства батьків»
Мета: розширити уявлення дітей про сім’ю, рідних і близьких людей; формувати в учнів уважне ставлення до батьків, уміння цінувати людей, свою сім’ю.
Обладнання: книга спогадів батьків про дитинство, виставка малюнків і фотографій «Дитинство моїх батьків»; музичний супровід; сувеніри.
Попередня робота. Учні отримають завдання поговорити зі своїми батьками і розпитати про дні їхнього дитинства, про той вік, у якому зараз перебувають самі учні. Діти оформлюють отримані спогади у вигляді великої книги.
Кожен з учнів окремо пише розповідь о дитинстві батьків, потом вони об’єднуються в мікрогрупи для виконання різноманітних завдань.
Хід заняття.
Учень. Ви одні з тих, кого мами звали додому, кричачи з балкона.
Ви одні із тих, хто писав листи паперові, а не смс.
Ви одні з тих, чиї друзі були не онлайн, а у дворі.
Ви одні з тих, хто грав не в мережеві ігри, а в хованки.
Ваше дитинство було найкращим!
Вступне слово вихователя.
Дитинство – це чудовий період у житті кожної людини. У всіх воно минає по-різному, але не чула від жодної людини, що її дитинство було поганим. Адже, незважаючи на обставини, у дитинстві кожної людини є якісь яскраві незабутні моменти.
У дитинстві живеш ніби в чарівній країні, де все переливається різними барвами, усе іскриться щастям. Незважаючи на те, що діти поступово дорослішають, спогади про чарівну країну дитинства супроводжують людину все життя.
Багато дорослих хочуть повернутися в минуле, побути дітьми хоч на коротку мить, відчути себе маленькими, вередливими й тендітними. А дехто все життя лишається дитиною. Та все ж таки справжнє безтурботне й сповнене любові дитинство, нажаль, не повернути ніколи.
А зараз до вашої уваги цитати відомих людей про дитинство.
Діти по черзі розповідають цитати про дитинство відомих людей.
Зібрав букет – подаруй бабусі.
Бліц-опитування батьків.
Вихователь. Все змінюється: і ми з вами, і погляди на життя, і вже наші діти зовсім не такі, якими ми були в дитинстві. Саме про це зараз і піде річ…
Сценка «Тинейджер у сім’ї».
Вихователь. Чарівні спогади повертають нас назад у дитинство, а щоб краще їх пригадати, ваші діти озвучать оповідання про те, якими ви були маленькими.
Ознайомлення з книгою спогадів і знайомлять із малюнками, якими ілюстровані твори. Також діти представляють фотографії (в електронному вигляді) через інтерактивну дошку й розповідають, хто на них зображений, якого року їх було зроблено.
Конкурс «Що ми знаємо одне про одного?»
Для участі в конкурсі запрошуються сім’ї. Батьки та діти мають продемонструвати знання про дитинство одне одного.
Запитання до дітей:
Запитання до батьків:
Учень. Батьки! Ви нас зростили, виховали, навчили добра. І як же не віддячити Вам пошаною, любов’ю та ласкою? І, власне, тільки цього ви чекаєте від нас. Скупимося ми на ласкаві слова для своїх рідних, а потім відчуваємо провину. Заповідь Божа говорить: « Шануй, сину, батька й матір твоїх, щоб довгі були твої дні на Землі, яку Господь Бог дає тобі».
Притча про однооку матір.
Учень 1. Ми любимо вас, кохані мами й тата,
Ми вам бажаємо здоров’я багато.
Ми хочемо, щоб завжди ви раділи
І щоб ніколи в житті не хворіли!
Учень 2. Хай Бог охороняє вас від злого,
Хай світить сонце та колосяться жита,
Щоб ви були щасливі та здорові
На многії і многії літа.
Вихователь. Шановні батьки, прийміть, будь ласка, від своїх діточок ці скромні подарунки, як символ і спогад про наше сьогоднішнє маленьке свято.
Музичний подарунок.
(діти виконують пісню про дитинство).
У кінці виховної години батьки отримують подарунки-сувеніри від своїх дітей та роблять спільну світлину на згадку про цю зустріч…