Система уроків математики з елементами диференційованого навчання

Про матеріал

У цих матеріалах зібрані уроки у 1-4 класах за темою "Система уроків математики з елементами диференційованого навчання" Урок-гра у першому класі, урок-мандрівка у другому класі, урок вивчення нового матеріалу у третьому та комбінований урок у четвертому класі.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Тема. Таблиця додавання числа чотири. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць та на знаходження остачі.

 

 

 

 

Тема. Таблиця додавання числа чотири. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць та на знаходження остачі.

 

Мета. Сприяти виробленню в учнів умінь користуватися таблицею додавання числа чотири, формуванню обчислювальних навичок. Створити необхідні умови для вдосконалення вмінь розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць та на знаходження остачі. Сприяти розвитку уваги, мислення.

Тип уроку. Урок-гра.

 

Обладнання. Перфокартки, сигнальні картки, планшети; квіти, які вплітають у віночок, «лялька-україночка».

Хід уроку.

 

І. Етап орієнтації.

Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

То ж девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

                                                                                                  Девіз

                                                                                                  Міркуємо – швидко.

      Відповідаємо – вірно.

                                                                                                   Працюєм –старанно.

                                                                                                   Пишемо – грамотно.

 

Учитель. До нас на урок сьогодні попросилася дівчинка Галинка. Справа в тому, що Чаклунка вкрала в неї віночок і порозкидала квіточки . А щоб повернути їх назад, потрібно виконати такі завдання:

  • Перевірити таблицю віднімання числа 3.
  • Написати каліграфічну хвилинку.
  • Математичний диктант.
  • Вивчити нову тему.
  • Розв’язати задачі.
  • Попрацювати в групах.
  • Підвести підсумок уроку.

ІІ. Етап покладання мети та оголошення теми уроку.

  1. Робота з перфокартками.

(Перевірка таблиці віднімання числа 3).

Учитель. Молодці, ось і повернута перша квіточка.

  1. Каліграфічна хвилинка.

 Завдання.

Зобразити якнайбільше різноманітних трикутників, використовуючи при цьому лише дві клітинки по ширині.

Учитель. Знову повернула Чаклунка квітку.

  1. Математичний диктант.(Записуємо лише відповіді).

а) Павук має 8 ніг, а жук – 6. на скільки більше ніжок у павука, ніж у жука?

На галявині зустрілися жаба, сорока і вуж. Скільки всього лапок у тварин?

Скільки лапок у двох зайців?

Скільки рогів у двох бегемотів і одного носорога?

б) Запишіть числа, в яких: 1дес.8од.; 1дес.3од.; 9од.1дес.; 5дес.7од..

Учитель.

Ось і третя квіточка!

Подивіться, що потрібно зробити, щоб повернути 4 квіточку?

 (Оголошуємо тему, визначаємо завдання).

III. Етап організації навчальної діяльності.

  1. Робота з підручником.

С.110 №1, № 2 (усно).

Заучування таблиці додавання числа 4 ( с.110 № 3.)

Фізкультхвилинка

1-2 – всі пірнають,

3-4 – виринають

5-6 – на воді кріпнуть крильця молоді.

7-8 – що є сили всі до берега поплили,

9-10 – обтрусились.

 Тихо сіли і нікого не заділи.

  1. Диференційована робота.

Вибір варіантів. Приклади записати на планшетах і обчислити.

Знайти суму чисел 8 і 4, 6 збільшити на 4, до 9 додати 4.

 

Додаткове завдання. С.110 № 7*

I етап

1-й варіант.

С.110 № 4(1-й рядок).

Решта працюють з учителем.

3+4            5+4       7+4(самостійно).

Вибір 2-ого варіанта, перевірка 1-ого.

 

II етап

1-й варіант.

Склади приклади. Числа 4, 7, 9 потрібно збільшити на 4.

2-й варіант.

С.110 № 4(2-й рядок).

3-й варіант.

□□ + □□□□  2+4

□□□□□□ + □□□□

Перевірка всіх варіантів. 

III етап

1-й варіант.

□ + 4 = 6 □ + 4 =12 5 + □ = 9

2-й варіант.

Склади приклади. Числа 2, 8, 6, збільш на 4.

3-й варіант.

1+4  4+4

Перевірка всіх варіантів та перевірка додаткового завдання.

Спільна робота. С.110 № 5(усно).

Учитель. Чаклунка, нарешті, повертає четверту квіточку.

3. Розв’язування задач.

 Завдання на вибір від Білочки і Ведмедика.

Білочка пропонує розв’язати таку задачу:

Було – 7

Подарувала – 4

Залишилося – ?

А Ведмедик на с.110 № 6.

I буд. – 8 кв.

II буд. - ? кв., на 4 квартири більше.

Учитель. Ви чудово попрацювали. Ось і ще одна квіточка.

  1. Робота в групах.

(Потрібно із 4-ох паличок скласти стілець.)

Учитель. Ось і шоста!

IV. Підсумковий етап.

Учитель. Давайте подивимось чи всі завдання ми виконали?

Що нового навчилися?

Ви були дуже старанні. Сьома квіточка у нас!!!

Ось ми і допомогли Галинці. Тепер вона не просто дівчинка, а справжня…

( україночка.)

Потрібно завжди бути готовим прийти на допомогу тому, хто її потребує.

Ось і пролунав дзвінок, закінчився наш урок.

За роботу, по заслузі, щиро дякую  вам, друзі.

 

 

Тема. Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у виразах з дужками.

 

 

 

 Тема. Застосування дужок для запису числових виразів. Порядок виконання дій у виразах з дужками. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання.

 

Мета. Створити необхідні умови для пояснення учням правила виконання обчислень у виразах з дужками, для формування вміння зосереджено слухати

вчителя. Сприяти закріпленню вмінь застосовувати таблицю додавання і віднімання для розв’язування прикладів і задач. Сприяти розвитку уваги, пам’яті.

 

Обладнання. Казковий герой Буратіно, ілюстровані назви зупинок, коробка з надписом «Скарб», планшети, сигнальні картки.

 

Тип уроку. Урок-мандрівка.

Хід уроку.

 

І. Етап орієнтації.

Видумуй, пробуй і твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним та уважним будь

І про кмітливість не забудь!

 

ІІ. Етап покладання мети та оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми зустрінемося з казковим героєм, а потім разом з ним вирушимо у мандрівку. Потрапимо на Острів Скарбів, побуваємо у Королівстві Нових Знань, де піднімемося на Вежу Мудрості, відпочинемо на квітковій галявині, заглянемо у Містечко Задач, поділимося враженнями на березі річечки.

1. Каліграфічна хвилинка.

А для того, щоб зустрітися з нашим героєм, нам потрібно прочитати числа, які записані на дошці.

7   71   721   7321.

А ось і він. Ви впізнали його?

Так, це –  Буратіно.

Для того, щоб потрапити на Острів Скарбів, треба написати хвилинку каліграфії. Розгорніть зошити, запишіть дату і ці числа.

Випишіть двоцифрове число, розкладіть його на суму розрядних доданків.

Поки ви писали хвилинку каліграфії, Буратіно побував на Острові Скарбів, погляньте що він знайшов (показую коробку зі скарбом, яку спочатку не можна відкрити. На допомогу приходить Буратіно, який дає свій ключ).

 Давайте відкриємо її.

 – О, діти, тут квітка-семицвітка, яка здійснює бажання! Але для того, щоб воно збулося, потрібно обчислити приклад, який записаний на пелюсточці.

2. Усний рахунок.

Задумайте бажання, разом з товаришем відірвіть пелюсточку і обчисліть приклад.

6 + 5, 14 – 8, 9 + 7, 8 + 3, 12 – 4, 7 + 6.

(Одну пелюсточку відриває вчитель, допускає помилку в обчисленні, а на пелюсточці прихованій для Буратіно напис: знайти суму чисел 5 і 2, відняти її від 10.)

3. Створення проблемної ситуації.

Діти, Буратіно не може обчислити свій вираз, давайте допоможемо йому. (Усно діти знаходять суму, а потім віднімають її від 10, отримують 3).

Давайте запишемо цей вираз: 10 – 5 + 2 = 7.

Але ми від 10 віднімали суму чисел 5 і 2, а зараз ми віднімаємо 5, а 2 додаємо. Щось тут не так…

 

ІІІ. Етап організації навчальної діяльності.

 

1. Повідомлення теми уроку.

Зараз ми з вами потрапимо у Королівство Нових Знань, де навчимося правильно записувати такі вирази і знаходити їх значення. Якщо треба додати чи відняти суму або різницю, то їх записують у дужках.

 Що потрібно взяти в дужки? (5+2) . Давайте цей вираз запишемо з дужками і обчислимо його. 10 – ( 5 + 2)

 Яку дію будемо виконувати першою? (Додавання). А другою? (Віднімання).

 Вони як ключ до нашого скарбу, щоб відкрити його, потрібно вставити ключ. А щоб обчислити цей вираз, потрібно спочатку виконати дію в дужках. Давайте сформулюємо правило: у виразах з дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.

 

2. Робота з підручником. С.40.

Прочитайте правило.

То яку дію виконуємо першою у виразах з дужками?

Зараз ми з вами відпочинемо на Квітковій Галявині. Встали, вийшли із-за парт і робимо фізкультхвилинку:

 

Ось на скрипочці я граю: тілі-лі, тілі-лі.

На лужку зайці у  танці: тілі-лі та тілі-лі.

А тепер на балалайці: тренді-брень, тренді-брень.

На лужку зайці у танці: день-у-день та день-у-день.

А тепер на барабані: Бум! Бум! Тра-та-та!

Косоокі всі навтьоки: по кущах та по кущах.

Учитель. Зайчики по кущах бігають, стрибають, а учні тихенько за парти сідають.

 

  1. Диференційована робота.

Зараз ми з вами будемо підніматися на Вежу Мудрості.  

 

Виділення І варіанту.

13 – (5 + 3).

 

 

 

І етап

Додаткове завдання

                                                                      (6 + 3) = 7 

1 варіант. с. 35 №7 ( 4 приклади у зошиті «Мій помічник…»)

Решта виконують с. 34 №6 (1-й ст. 2 приклади з учителем, 3 пр. самостійно).

Перевірка всіх завдань.

 

ІІ етап

1 варіант. с.35 №8(3 вирази).

2 варіант. с.35 №7(3-й ст.).

Перевірка всіх завдань.

 

ІІІ етап

1 варіант. Задача 196 с.40.

2 варіант. с.35 №8(4-й вираз).

3 варіант. с.35 №7(1-й вираз).

 

Перевірка всіх завдань.

Перевірка додаткового завдання.

Спільне завдання. Задача 196.

 

ІV. Підсумковий етап.

Бесіда.

Ось ми потрапили на берег цієї чудової річечки.

Давайте пригадаємо, що нового ви навчилися сьогодні на уроці?

Яку дію ми виконуємо першою, якщо є дужки?

 

Оцінювання.

Я дуже вдячна вам усім за роботу на уроці. А ще дуже задоволений Буратіно, адже його бажання здійсниться лише завдяки вам.

 

Домашнє завдання.

С.40(прав.) №197. №198.

 

Рефлексія.

 Які ваші враження від уроку?

Заключне слово вчителя.

Всі ви добре працювали,

На уроці не дрімали,

Знань багато упіймали.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі.

 

 

 

 

Тема.   Ділення з остачею.

 

 

 

 

 

Тема. Ділення з остачею.

 

Мета. Створити необхідні умови для пояснення запису чисел при діленні з остачею, назв чисел при діленні з остачею. Сприяти правильному запису чисел при діленні з остачею, розвиткові логічного мислення.

 

Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.

 

Обладнання. Перфокартки, сигнальні картки, планшети, лічильні палички, пісочний годинник.

 

Хід уроку.

 

І.  Етап орієнтації.

1. Створення емоційного фону уроку.

 - Раді ми гостей вітати

 І урок наш розпочати.

 Будемо навчатись гарно

 Швидко, весело і вправно!

  • Настрій?  -  Супер!
  • Погода?   - Клас!
  • До роботи , все  гаразд!

2. Очікувані результати.

- Що ви чекаєте від уроку?

Ознайомлення з планом уроку

  • Усний рахунок.
  • Робота в парах.
  • Вивчення нового матеріалу.
  • Робота в групах.
  • Логічні завдання.
  • Оцінювання і підсумок уроку.

 ІІ. Етап покладання мети та оголошення теми уроку.

 1. Усний рахунок.

900 : 3 = 30                      60 : 10 = 6

30 : 3 = 10   ( 3 + 6 ) · 9 = 81

0 : 7 = 0   200 · 4 = 800

  500 : 100 = 5

Робота в парах. Перевірка таблиці множення на 7 за перфокартками. Взаємоперевірка.

 2. Створення проблемної ситуації.

Для дівчинки Ані мама дала 14 цукерок, а в неї були ще друзі Євгенко і Дмитрик. Вона вирішила поділити їх порівну. По скільки цукерок отримали Аня та її друзі?

Як записати?

14 : 3 = 4 (ост. 2)

 

III. Етап організації навчальної діяльності.

1. Повідомлення теми.

Давайте пригадаємо, як називаються числа при діленні?

(Ділене, дільник, частка.)

Як 37 поділити на 7?

37 : 7 = 5 (ост. 2)

35 : 7 = 5

37 – 35 = 2

 

 Складаємо пам’ятку:

1. Шукаємо у таблиці на 7 найбільше число до 37, яке ділиться на 7.

2. Знаходимо остачу.

3. Остача обов’язково повинна бути меншою від дільника.

 

2. Диференційована робота.

«Мій помічник» с. 78 № 3 (читаємо пам’ятку).

Вибір варіантів.

№ 5 с. 79 (у посібнику), результат на планшеті.

23 : 4 =  43 : 6 =     

Додаткове завдання с. 148 № 1026.

 

І етап

1 в. с. 81 № 7 (1,2 ст.).  

З учит. с. 80 № 6

 

ІІ етап

Вибір ІІ варіанту.

с. 79 № 5   25 : 7;  50 : 7   3 (ост.4) 7 (ост.1)

 

1 в. с. 81 № 8 (1, 2 ст.)

2 в. с. 81 № 7 (3-й ст.)

3 в. с 81 № 6 (з учит.)

 

ІІІ етап

1 в. с. 81 № 10

2 в. с. 81 № 8 (3 ст.)

3 в. с 80-81 № 7 (4 ст.)

 

Фізкультхвилинка.

Всі підняли руки – раз!

Став навшпиньки увесь клас.

Два – присіли, руки вниз –

На сусіда не дивись.

Раз – і вгору, два – і вниз.

Будь уважним, не крутись.

Будем дружно присідати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз – піднялись, два – присіли.

Хай мужніє наше тіло!

Хто втомився присідати –

Може вже відпочивати.

 

Перевірка додаткового завдання.

40 : 8 = 5

27 : 8 = 3 (ост. 3)

43 : 8 = 5 (ост. 3)

39 : 8 = 4 (ост. 7)

3. Робота в групах.

№ 1015 (3 групи) (за формулою).

Задача № 1017 (планшет)

  1. 45 – 36 = 9 (к.) – червоних;
  2. 36 – 9 = 27 (к.) – білих більше;
  3. 36 : 9 = 4 (р.) – менше червоних.

 

ІV. Підсумковий етап.

1. Бесіда.

– Чи здійснилися ваші очікування?

2. Оцінювання.

3. Домашнє завдання.

І в., ІІ в. № 1016, № 1019.

ІІІ в. № 1018, № 1019.

4. Рефлексія.

 Які ваші враження від уроку?

Мені найбільше сподобалося …, а  найважче було … .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Сумісні дії з

 

багатоцифровими

 

числами

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами.

 

Мета. Створити необхідні умови для вдосконалення обчислювальних навичок учнів. Сприяти виробленню вмінь знаходити значення виразів на сумісні дії та розв’язувати задачі на знаходження довжини, ширини, периметра та площі прямокутника.  Сприяти розвиткові уваги, мислення, пам’яті.

 

Обладнання. Кружечок жовтого кольору, по 10 пелюсточок різних кольорів, сигнальні картки, планшети, етапи уроку.

 

Тип уроку. Комбінований урок.

 

Хід уроку.

 

І. Етап орієнтації.

Ми любим свій розум, увагу та пам'ять.

Працює наш мозок, вчимось ми старанно.

Вивчаєм нове і мислим логічно,

А вчителя слово здійснимо практично.

 

ІІ. Етап покладання мети та оголошення теми уроку.

 – Показую кружечок жовтого кольору і запитую: « Що це?» У математиці ми його ще можемо назвати…( геометричною фігурою). А де можна побачити кружечок у житті?( Арена цирку, площадка під каруселі, дно круглого посуду)

Під кінець уроку ми з вами ще раз зустрінемося з цим кружечком, а зараз давайте ознайомимося з планом уроку:

 1.Каліграфічна хвилинка.

 2. Усні обчислення.

 3. Тема уроку.

 4. Робота в групах.

 5. Розв’язування задач.

 6. Підсумок уроку.

 

1. Каліграфічна  хвилинка.

Запишіть числа, якщо можливо, продовжіть ряд і підкресліть зайві числа.

372 723 273км 732. (Можливі числа ще 327 і 237).

2. Усні обчислення.

Ланцюжок.  1000 – 800 × 10 : 100 × 50  = 1000

Довжина прямокутника 9см , ширина – 3см. Знайдіть площу.(27см)

Зробіть перетворення.

3200г = ?кг?г     4кг3г = ?г

16км64м=?м     7м20см=?см

Назвіть порядок виконання дій.

110+220 – 50 × 5 : 10 = 305

Обчисліть.

3. Повідомлення теми і завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо знаходити значення виразів на сумісні дії, розв’язувати задачі на знаходження довжини, ширини, периметра та площі прямокутника.

Які завдання ви хочете поставити перед собою?

 

ІІІ. Етап організації навчальної діяльності.

 

Диференційована робота.

Вибір варіантів.

Визначте порядок виконання дій та запишіть їх на планшеті через кому.

18798 : 26 + 72625 – 649 × 34

Виконайте у зошиті ділення і запишіть результат на планшеті.

(На основі цих завдань вибираємо варіанти за якими будуть працювати діти).

Додаткове завдання

с. 141    №967

І етап

1-й в. с.140 №963

2-й в.  649×34

500-(480:6+40×3)

Перевірка. Слухають усі.

Фізкультхвилинка

Всі підняли руки – раз! Став навшпиньки увесь клас.

Два – присіли, руки вниз – на сусіда не дивись.

Раз! – і вгору. Два! – і вниз. Будь уважним, не крутись.

Будем дружно присідати, щоб ногам роботу дати.

Раз! – піднялись. Два! – присіли. Хай мужніє наше тіло!

Вгору, вниз подивись – до роботи знов берись!

 

ІІ етап

1-й в.  с.140 №964 ( 1,3,4.)

2-й в. с.140 №964 (2-й в.)

Перевірка. Слухають усі.

 

ІІІ етап

1-й в.  с.141 № 965

2-й в.   Х × 53 = 1484

Перевірка. Слухають усі.

Перевірка додаткового завдання.

Спільне завдання. Задача 966.

(Розв’язання задачі записати виразом.)

 

IV. Підсумковий етап.

  1. Підведення підсумків.

А зараз давайте підведемо підсумок нашого уроку. Чи виконали ви завдання, які ставили перед собою? (Діти підводять підсумок уроку).

  1. Оцінювання.
  2. Домашнє завдання.

І в., № 968, № 969.

ІІ в., № 968, а № 969 ( за бажанням).

  1. Рефлексія.

У вас на партах лежить по три пелюсточки різних кольорів. Якщо ви задоволенні своєю роботою на уроці, візьміть пелюсточку червоного кольору, не дуже задоволенні – голубого, і зовсім не задоволенні – фіолетового кольору. Зніміть скоч і закріпіть пелюсточку на дошці.

То де ще можна зустріти такий кружечок? (У квітах.)

Ось і у нас з’явилася така незвичайна квіточка, до нашого класу також завітала весна і нехай вона вам подарує гарний настрій, духмяні пахощі і теплом зігріє ваші серця.

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
29 липня 2018
Переглядів
3170
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку