Системи керування базами даних(матеріали до узагальнюючого уроку)

Про матеріал
Містить конспект уроку, презентацію, файл з тестовими завданнями, створений у "My Test", матеріали до уроку
Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
Броуд-Пик .jpg
Гашербрум.jpg
Джомолунгма.jpg
Канченджанга.jpg
Лхоцзе.jpg
Макалу.jpg
Манаслу.jpg
Нанда-Деві.jpg
Ракапоші.jpg
Чогори.jpg
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Системи управління базами даних Урок-практикум

Номер слайду 2

Коли людина мислить, вона має сумнів, але вона впевнена, коли діє. А.Франц

Номер слайду 3

Завдання узагальнення знань про бази даних та моделі даних, зв’язки між таблицями; удосконалення вмінь пошуку, сортування та фільтрації даних в таблицях; удосконалення вмінь створення запитів в базі даних; розширення уявлення про СУБД MS Access. 

Номер слайду 4

Тестування в середовищі My Test

Номер слайду 5

Об’єднуємось у групи

Номер слайду 6

Робота з базою даних ”Гірські вершини”

Номер слайду 7

Релакс

Номер слайду 8

Відкритий мікрофон Завдання уроку … Я звернула увагу на нові елементи уроку… Робота в групах була … Своєю роботою на уроці я… Мій настрій…

Номер слайду 9

Домашнє завдання

Номер слайду 10

Дякую за увагу!

Перегляд файлу

Тема: Узагальнення й систематизація знань із теми «Бази даних»

Мета:

  • навчальна: удосконалення знань про бази даних та моделі даних, зв’язки між таблицями, упорядкування та фільтрацію даних в таблицях, запити в базах даних;
    • розширення уявлення про систему управління базами даних СУБД MS Access. 
  • розвивальна: розвиток навичок групової самоорганізації,  розвиток уміння робити висновки і узагальнювати.
    розвивати творче та логічне мислення дітей, вміння застосовувати знання на практиці;

виховна:  виховання навичок роботи в групах, уміння слухати інших, сприймати чужу точку зору;
• виховання гармонійного сприйняття навколишнього світу иховувати у дітей старанність і почуття поваги до власних смаків та уподобань.

Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок.

Обладнання: дошка, комп’ютер, презентація, проектор, картки для роботи в групах,  інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті.

Програмне забезпечення: Microsoft  Access.

Хід уроку.

I. Організаційний момент

ІІІ  Повідомлення теми уроку та визначення завдань

Протягом  7 уроків ми з вами вивчали тему СУБД. Сьогоднішній наш урок є підсумковий . Які ж завдання ми поставимо перед собою на цьому уроці

II. Актуалізація опорних понять

Тестування в середовищі My Test.

Учні записують бали за тести у картку самоконтролю

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка самоконтролю

     Прізвище, ім’я  ___________________________________

  1. Тести _______

 

  1. Практична робота _____

1)  1 бал

2)  2 бали

3)  2 бали

4) 2 бали

5) 2 бали

6) 2 бали

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Для того, щоб перейти до слідуючого етапу уроку я пропоную вам об’єднатись в групи. Для цього ми використаємо QR –коди в яких буде зашифрований номер групи.

ІІІ.  Удосконалення вмінь при роботі з базою даних . Робота в групах

Група №1

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини.accdb ( Мої документи\Завдання 10 клас. Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Створіть  в базі даних таблицю  Гори, використовуючи режим Конструктор, що містить такі поля: Код гори; Вершина; Висота,м; Гірська система, Зображення.  Задати ключе поле – Код гори;

3) Заповніть таблицю Гори даними, використовуючи файл Гори.xlsx;

4) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

5) Відкрий те таблицю Альпініст та виконайте сортування даних за полем Дата народження за спаданням. Запишіть прізвище наймолодшого альпініста

6) Відкрийте таблицю Гори та виконайте пошук та заміну даних: знайдіть гору з висотою 8060 та замініть її висоту на 8080.

 

Група № 2

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини2.accdb (Мої документи\Завдання 10 клас). Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Додайте до таблиці Гори ще два поля: Перше сходження та Зображення, використовуючи режим Конструктор. Задати ключе поле – Код гори;

3) Заповніть ці поля  даними, використовуючи зображення із папки
Фото гір та Гори.xlsx (Мої документи\Завдання 10 клас);

4) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

5) Відкрийте таблицю Альпініст та виконайте фільтрування даних:
а)  виберіть альпіністів прізвища яких починаються на літеру Ф; запишіть кількість в зошит.
б ) виберіть альпіністів, які народилися в 1995 році, прізвища запишіть в зошит.

6) Створіть з використанням Майстра простих запитів запит на вибірку даних з таблиці Гори. Запит повинен включати дані з полів Вершина, Висота, Гірська система, Перше сходження. Виведіть на екран гори, що знаходяться в Гімалаях. Запишіть  назву гори, яка була підкорена першою. Збережіть запит з ім’ям Запит1

 

Група № 3

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини3.accdb (Мої документи\Завдання 10 клас). Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

3) Доповніть таблицю Гори трьома записами про вершини Українських Карпат. Дані знайдіть в Інтернеті.

 4)  Створіть з використанням Майстра простих запитів запит на вибірку даних. Запит повинен включати дані з полів Вершина, Висота, Гірська система, Назва групи. Виведіть на екран дані про сходження на гору «Джомолунгма». Збережіть запит з ім’ям Запит1

5) Показати всі поля таблиці Гори, якщо гора має висоту більше 8550 м і гірську систему «Гімалаї».  Записати в зошит. Збережіть запит з ім’ям Запит2.

6) Показати список альпіністів (Прізвище, Назва групи, Початок сходження), які здійснювали початок сходження пізніше 15.09.2017. Зберегти Запит3

 

Додаткове завдання для всіх груп

 

Створити форму «Гора»  за зразком:

 

 

IV. Релаксація

Прослуховування пісні «Я піду в далекі гори»

 

V. Звіт груп

 

VI. Оцінювання

Виставлення балів у картки самоконтролю

 

VIІ. Підсумок уроку

Пропоную вам висловити ваші думки, стосовно сьогоднішнього уроку у вигляді «Відкритого мікрофону.

VIІI. Домашнє завдання

 


Група №1

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини.accdb ( Мої документи\Завдання 10 клас. Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Створіть  в базі даних таблицю  Гори, використовуючи режим Конструктор, що містить такі поля: Код гори; Вершина; Висота,м; Гірська система, Зображення.  Задати ключе поле – Код гори;

3) Заповніть таблицю Гори даними, використовуючи файл Гори.xlsx;

4) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

5) Відкрий те таблицю Альпініст та виконайте сортування даних за полем Дата народження за спаданням. Запишіть прізвище наймолодшого альпініста

6) Відкрийте таблицю Гори та виконайте пошук та заміну даних: знайдіть гору з висотою 8060 та замініть її висоту на 8080.

 

Група № 2

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини.accdb (Мої документи\Завдання 10 клас). Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Додайте до таблиці Гори ще два поля: Перше сходження та Зображення, використовуючи режим Конструктор. Задати ключе поле – Код гори;

3) Заповніть це поле  даними, використовуючи зображення із папки
Фото гір (Мої документи\Завдання 10 клас);

4) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

5) Відкрийте таблицю Альпініст та виконайте фільтрування даних:
а)  виберіть альпіністів прізвища яких починаються на літеру Ф; запишіть кількість в зошит.
б ) виберіть альпіністів, які народилися в 1995 році, прізвища запишіть в зошит.

6) Створіть з використанням Майстра простих запитів запит на вибірку даних з таблиці Гори. Запит повинен включати дані з полів Вершина, Висота, Гірська система, Перше сходження. Виведіть на екран гори, що знаходяться в Гімалаях. Запишіть  назву гори, яка була підкорена першою. Збережіть запит з ім’ям Запит1

 

 

Група № 3

Завдання

1) Відкрийте базу даних Гірські вершини.accdb (Мої документи\Завдання 10 клас). Увімкніть повний уміст бази даних ;

2) Встановіть необхідні зв'язки між таблицями, забезпечивши цілісність даних. Схема даних зображена нижче:

 

3) Відкрийте таблицю Сходження  та впорядкуйте дані у полі Група -  за зростанням, Гора – за спаданням
4)  Створіть з використанням Майстра простих запитів запит на вибірку даних. Запит повинен включати дані з полів Вершина, Висота, Гірська система, Назва групи. Виведіть на екран дані про сходження на гору «Джомолунгма». Збережіть запит з ім’ям Запит1

5) Показати всі поля таблиці Гори, якщо гора має висоту більше 8550м і гірську систему «Гімалаї». Збережіть запит з ім’ям Запит2.

6) Показати список альпіністів (Прізвище, Назва групи, Початок сходження), які здійснювали початок сходження пізніше 15.09.2017. Зберегти Запит3

 

 

 

Додаткове завдання для всіх груп

 

Створити форму «Гора»  за зразком:

 


 

 




Перша група


Друга група


Третя група


Картка самоконтролю

     Прізвище, ім’я  ___________________________________

  1. Тести _______

 

  1. Практична робота _____

1)   1 бал

2)  2 бали

3)  2 бали

4) 2 бали

5) 2 бали

6) 2 бали

 

 

Картка самоконтролю

     Прізвище, ім’я  ___________________________________

  1. Тести _______

 

  1. Практична робота _____

1)   1 бал

2)  2 бали

3)  2 бали

4) 2 бали

5) 2 бали

6) 2 бали

 

Картка самоконтролю

     Прізвище, ім’я  ___________________________________

  1. Тести _______

 

  1. Практична робота _____

1)   1 бал

2)  2 бали

3)  2 бали

4) 2 бали

5) 2 бали

6) 2 бали

Картка самоконтролю

     Прізвище, ім’я  ___________________________________

  1. Тести _______

 

  1. Практична робота _____

1)   1 бал

2)  2 бали

3)  2 бали

4) 2 бали

5) 2 бали

6) 2 бали

 

zip
Додано
26 січня 2021
Переглядів
573
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку