Математика
Дата
Клас
Тема. Складання таблиці ділення на 3. Складання задач за даним розв’язанням.
Мета. Скласти і вивчити таблицю ділення на 3.
Вправляти в умінні застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язання прикладів і задач.
Продовжувати вчити складати обернені задачі, задачі за даним розв’язанням.
Розвивати набуті математичні навички, логічне мислення, пам’ять, уміння користуватися математичними термінами, працювати в парах.
Обладнання: фото потяга, малюнки кролика, вагончиків з назвами станцій – зупинок, завдання для усного рахування «Комп’ютер», трійки предметів (морква), картки з таблицею множення числа 3(для роботи в парах), таблиця для підсумкової роботи.
Хід уроку
І. Організація класу( психологічна установка на початок уроку)
1. – Діти, сядьте зручно. Руки покладіть на парту долонями догори. Заплющіть очі. Привітаймо природу і людей:
- Доброго ранку, ласкаве сонечко!
- Доброго ранку, життєдайне повітря!
- Доброго ранку, чиста водице!
- Доброго ранку, люди!
Розплющіть очі. Поверніться обличчям до сусіда по парті. Посміхніться. Посмішкою ви побажаєте один одному щастя, добра і здоров’я. СЛАЙД
2. – А зараз з’єднайте слова і дізнаємося, як будемо працювати сьогодні.
працюємо правильно
відповідаємо охайно
пишемо нові знання, чудовий настрій
результат швидко
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні вирушаємо у подорож по країні «Математика». Сьгодні ми вчили тему ……...От вони нам і допоможуть.
- Складемо таблицю ділення на 3.
- Встановимо, чи вмієте і як розв’язувати вирази і задачі.
- Під час подорожі зробимо зупинки на станціях:
«Домашня»
«Тренувальна»
«Каліграфічна»
«Таблична»
«Оздоровча»
«Обчислювальна»
«Задачна»
«Геометрична» «Підсумкова»
- Загадка допоможе вияснити, на чому ми будемо рухатися по країні.
???????
ІІІ. Актуалізація знань учнів.
Зупинка «Домашня».Маслюки
2. Перевірка домашнього завдання.
До останньої задачі
- Охарактеризувати число – відповідь (двоцифрове, парне, належить до чисел третього десятка, сусіди: 25 і 27, 26 – це 20 + 6, в числі 2 десятки і 6 одиниць).
- Збільшити 26 на 26, зменшити 26 на 2.
- Які числа треба помножити, щоб отримати число 24?
Зупинка «Тренувальна».Мухомор
Братик і сестричка сперечалися, хто ж правильно зробив приклади. Давайте допоможемо їм. Хлопці розв’яжуть і допоможуть товаришу ,а дівчатка дівчинці. СЛАЙД
21 – 7 = 3 18 + 26 = 44
2 х 8 = 16 2 х 9 = 18
34 – 30 = 10 31 – 8 = 23
2 х 5 = 10 2 х 2 = 4
54 + 22 = 76 53 + 7 = 60
- У яких прикладах були допущені помилки?
- - Яку пораду дамо дітям?
- - Як можна вирішити суперечку? СЛАЙД (ссамоперевірка)
-
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Зупинка «Каліграфічна». БЛІДА ПОГАНКА
Відгадайте, що спільне мають казки? Так, це число 3, яке з давніх давен вважалося магічним, чарівним. Люди вміли рахувати до 2, а 3 означало «все».
СЛАЙД
Хвилинка-цікавинка. Магія пояснювалась тим, що воно є сумою двох попередніх чисел: 3=2+1, символізувало трикутник, а його вершини вказували на зв’язок минулого, теперішнього ти майбутнього часу. Магічним вважав його і давньогрецький філософ та математик Піфагор.А ще третью від Сонця є яка планета? Так, наша Земля. І тільки завдяки тому, що вона є саме третьою, й існує життя на Землі. Хіба це не чудо?! А малий герб нашої держави означає єдність небесного, земного та підземного, єдність Отця і Сина, і Святого Духа, Єдність матері,батька ти дитини.
Зупинка «Таблична».ЛИСИЧКИ
1.Перегляд відео.
робота в парах
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3.Перегляд відео як склав табличку павучок ЗВІРИТИСЯ
4.Завдання
Прочитати частки з таблиці ділення на 3.
(2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)
- Часткою яких чисел є числа: 5, 9, 2, 4 ?
- Назвати частку чисел:
24 і 3 30 і 3
9 і 3 12 і 3
18 і 3 21 і 3
Зупинка «Оздоровча».
БІЛИЙ ГРИБ
Фізкультхвилинка.
Раз – піднятись, потягнутись,
Два – зігнутись, розігнутись,
Три – в долоньки три плеска,
Головою три кивка,
На чотири – руки ширше,
П’ять – руками помахать,
Шість – за парти тихо сість,
Сім і вісім - лінь відкинемо.
Зупинка «Обчислювальна». Опеньки
Робота з відео (продовження)
Червоний кубик 4
Зелений кубик 2
Жовтий кубик 3
Синій кубик 7
Помаранчевий кубик 9
Робота в групах
Картки приклади
Самоперевірка СЛАЙД
V. Розвиток математичних знань і умінь.
Зупинка «Задачна».
-Скільки огірків?
-Що з ними зробили?
-Що запитується у задачі?
-Чи можемо ми відповісти на питання?
-Яку дію треба виконати?
Запишіть задачу.
Було -9
Розклали – 3 т по?о
-Скільки огірків?
-Що з ними зробили?
-Що запитується у задачі?
-Чи можемо ми відповісти на питання?
-Яку дію треба виконати?
Запишіть задачу
Було -9
Розклали -?т по3 о
Чим схожі і чим різняться задачі?
- Якою дією розв’язуються задачі?
- Що ми знайшли у першій? Що у другій задачі?
- Складіть подібну задачу ?
Зупинка «Геометрична»
1. Накреслити відрізок довжиною 12 см.
2. Поділити його на три рівні частини.
- Чому дорівнює одна частина? Як дізналися?
- Кожна частина? Чому?
3. Креслення і запис розв’язання.
12 : 3 = 4(см)
VІ. Рефлексія. З’ясування, над чим працювати вдома.
Зупинка «Підсумкова»
Які були завдання уроку? Чи виконали ми завдання, які поставили перед собою?
Незакінчені речення. (Слайд 30).
Оцінка своєї роботи на уроці.
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
3 •2 = 6 |
6 : 3 = 2 |
3 • 3 = 9 |
|
3 • 4 = 12 |
|
3 • 5 = 15 |
|
3 • 6 = 18 |
|
3 • 7 = 21 |
|
3 • 8 = 24 |
|
3 • 9 = 27 |
|
3 • 10 = 30 |
|
21 – 7 = 3 18 + 26 = 44
2 х 8 = 16 2 х 9 = 18
34 – 30 = 10 31 – 8 = 23
2 х 5 = 10 2 х 2 = 4
54 + 22 = 76 53 + 7 = 60
21 – 7 = 3
2 х 8 = 16
34 – 30 = 10
2 х 5 = 10
54 + 22 = 76
21 – 7 = 3
2 х 8 = 16
34 – 30 = 10
2 х 5 = 10
54 + 22 = 76
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|