Тема. Складання таблиці множення числа 2. Розв'язування задач на множення. Обчислення периметра фігур (№534 - 542).
Мета. Ознайомити учнів із таблицею множення числа 2 та її практичним застосуванням. Формувати уміння розв'язувати задачі на множення. Розвивати логічне мислення; повторити випадки додавання й віднімання у межах 100;поповнювати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики.
Очікувані результати:
прогнозує результат множення;
знаходить число, яке у кілька разів більше за дане;
розв’язує прості задачі;
обчислює периметр фігур.
Обладнання: мультимедійна презентація «Запрошуємо до математичного цирку», телевізор, роздавальний матеріал, мікрофон.
Тип уроку: комбінований урок.
Форма проведення: уявна подорож до цирку.
Освітні галузі: математична, природнича, мистецька, інформатична.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
- Діти, сьогодні у нас на уроці присутні гості, привітайтеся з ними. Гадаю, що ми будемо гарними господарями і продемонструємо, все що ми знаємо і вміємо..
Стали, дітки, підтягнулись.
Один одному всі щиро посміхнулись,
На урок увагу не забудьте взяти .
Сядьте всі рівненько, почнемо працювати.
- А працюватимемо ми з вами під таким девізом:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – вірно!
Пишемо – гарно!
– Діти, а скажіть, будь ласка, чи здогадалися ви хто ще завітав до нас у гості? Так, це артисти цирку.
Цирк прийшов сьогодні в клас,
Щоб послухати всіх нас,
Як умієм рахувати,
Віднімати й додавати.
Тільки цирк у нас не звичний,
Цирк у нас – математичний!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усний рахунок «Кольорові картки»
- Першими нас зустрічають жонглери. А жонглюють вони справжніми виразами. Давайте їм допоможемо.
( Самостійне обчислення виразів).
38+12 64-19 12+49 60-7 24+32
26+17 60-21 36+11 73- 26 89-21
83+11 50-14 47+30 61-11 55+33
35+19 96-28 33+44 94-14 100-5
2. Вправа в групах «Броунівський рух»
- А ось циркові леви. Вони дресировані, тому багато чого вміють. Допоможемо виконати їм завдання. Утворіть групи, відповідно до кольору вашої картки.
3. Упізнавання цифр. Каліграфічна хвилинка
- Ось і знову клоун. Він справжній математик.
- Як ви думаєте, чому? (Його обличчя складається з цифр).
- Які цифри ви побачили? (0, 1, 2, 3, 4, 5).
- Каліграфічно запишемо у зошит цифру 2 і 5.
ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми розпочинаємо з вами вивчати дуже важливу тему – таблицю множення. Ці знання дуже важливі, адже саме таблиця множення допоможе нам швидко рахувати, розв’язувати задачі і приклади.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота
На коні швидкому вершник мчить.
Мабуть, справжній він джигіт.
Коня меткого вправно він веде,
І нізащо, і ніколи він не упаде.
Виконання завдань: № 534 с.90 усно
№ 535 письмово (кол. -1 і 2,сам. - 3, 4)
2. Складання таблиці множення числа 2.
- На арену виходять пінгвінчики (№ 536).
- Вони пропонують вам ознайомитися з таблицею множення на 2.
- Обчисліть приклади на додавання. Замініть їх множенням.
2 + 2 = 2 · 2
2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
- Іноді обчислювати суму однакових доданків незручно. Тому було створено таблицю множення. Уважають, що першою людиною, яка придумала таблицю множення, був Піфагор — грецький математик. Він жив більш як 2500 років тому і був не тільки відомим математиком, ученим, філософом, а й учителем.
- Назвіть результати таблиці множення на 2. Що ви помітили? (Кожен наступний результат більше попереднього на 2.)
Фізкультхвилинка
V.Закріплення вивченого.
1. Заучування таблиці множення числа 2
https://www.youtube.com/watch?v=xaTH_pP0nb0
2. - Для акробатів важливо гарно тримати рівновагу.
Виконання завдання №537 с.91- з коментуванням.
3. Виконання завдання №538 – колективно,
№539 - самостійно.
3. Геометричний матеріал. Обчислення периметра трикутника.
Виконання завдання №540.
-Еквілібристи виступали
й трикутник побудували,
а нам завдання вони дали:
обчислити його периметр.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Вправа «Мікрофон».
- Доповніть речення.
Сьогодні на уроці я дізнався(лася)...
Тепер я можу...
Було цікаво...
Знання, здобуті на уроці, знадобляться...
VІІ. Домашнє завдання
с. 91, № 541, 542
- Щоб ви краще запам'ятали таблицю множення числа 2, клоуни залишили вам математичні розмальовки
та інтерактивне завдання за посиланням https://learningapps.org/display?v=pnas3dkv519
- Дякую вам за роботу на уроці!
Додатки