План-конспект уроку у 2 класі з математики
Тема уроку: Складання за схемою добутків з множником 5 і частки з дільником 5. Складання і розв’язування задач. Визначення часу за годинником
Мета: навчити складати за схемою добутків за множником 5 і частки з дільником 5; надати знання про порядок виконання дій у виразах на дві дії; удосконалювати вміння розв’язування задач; розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до навчання; навчити визначати час за годинником.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, відеоролик, презентація.
Підручник: Листопад Н. П. Бібліографічний опис. Математика : підруч. для 2 кл. закладів загальної середньої освіти / Н. П. Листопад. – К. : УОВЦ «Оріон», 2019.
Хід уроку:
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку. 2 хв.
Вчитель: Продзвенів уже дзвінок,
починається урок.
На уроці не куняй, -
математику вивчай! (Слайд 2)
Вчитель: Тема сьогоднішнього уроку: Складання за схемою добутків з множником 5 і частки з дільником 5. Складання і розв’язування задач. Визначення часу за годинником
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вчитель: Давайте повторимо девіз нашого уроку. Повторюйте за мною:
Міркуємо швидко.
Відповідаємо точно.
Рахуємо правильно.
Пишемо гарно.
Разом йдемо до перемоги –
Сила у наших знаннях. (Слайд 3)
1. Усні обчислення (математичний потяг). (Слайд 4) 3 хв.
Вчитель: Увага! Увага! Увага! З першої платформи вирушає математичний потяг! Прокладіть йому колію. Обчисліть «ланцюжок» у квадратиках.
24+16+9-12+60-30-5-53=39
2. Математична розминка. Усна лічба LEGO «Побудуй вежу». (Слайд 6) 5 хв.
Вчитель: Відкрийте зошити та запишіть сьогоднішнє число, класна робота. (Слайд 5)
Перевірка. (Слайд 13)
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
1. Номер 767 сторінка 126 (Слайд 14) 3 хв.
Вчитель: Які з чисел, записаних на грушах, не є результатом множення числа 5? Знайди різницю цих чисел. (16, 36)
Вчитель: Нагадую! Зменшувальне – Від’ємник = Різниця
36-16=20
2. Номер 768 сторінка 126 (Слайд 15) 7 хв.
Вчитель: За схемою склади добутки з множником 5 і частки з дільником 5. Запиши їх у два стовпчики.
2⸱5=2+2+2+2+2=10 10:5=2
3⸱5=3+3+3+3+3=15 15:5=3
4⸱5=4+4+4+4+4=20 20:5=4
5⸱5=5+5+5+5+5=25 25:5=5
6⸱5=6+6+6+6+6=30 30:5=6
7⸱5=7+7+7+7+7=35 35:5=7
8⸱5=8+8+8+8+8=40 40:5=8
9⸱5=9+9+9+9+9=45 45:5=9
3.Вирази 769 сторінка 126 (Слайд 16) 5 хв.
Вчитель: Обчисли, скориставшись записаними таблицями
45-45:5=45-9=35+(10-9)=36
20+20:5=20+4=24
(37-27):5=10:5=2
5⸱3-15=15-15=0
Вчитель: Нагадую! Першими виконуються дії в дужках та ділення/множення!
4. Задача 770 сторінка 126 (Слайд 17-18) 8 хв.
Вчитель: У холодильній шафі магазину міститься 15 пакетів кефіру, 20 пакетів молока, а закваски – у 5 разів менше, ніж молока. Скільки всього пакетів молочної продукції міститься в холодильній шафі?
Кефір |
Молоко |
Закваска |
Всього |
15 пакетів |
20 пакетів |
У 5 разів менше, ніж молока |
? |
Короткий запис:
Кефір - 15 пакетів
Молоко - 20 пакетів
Закваска - ?, у 5 разів менше, ніж молока
Всього - ?
Вчитель:
План розв’язування:
Розв’язання:
1) 20:7=4 (п.) – закваски у холодильній шафі;
2) 20+15+4=39 (п.)
Відповідь: 39 пакетів молочної продукції міститься у холодильній шафі.
5. Руханка (Слайд 19). 1 хв.
6. Загадка (Слайд 20).
Вчитель: Не їсть і не п’є, а ходить і б’є. (Годинник)
7. Бесіда про одиниці вимірювання часу. 3 хв.
Вчитель:
- Якими одиницями вимірювання часу ми користуємось , коли відзначаємо свій день народження? (рік)
- Скільки місяців триває рік? (12)
- А скільки тижнів триває місяць? (чотири)
- Скільки діб у тижні? (7)
- Назвіть частини доби? (ранок, день, вечір, ніч)
- Коли починається нова доба? (опівночі)
- Скільки годин триває доба? (24)
8. Робота з годинником. 1 хв.
Вчитель: Запиши, котру годину покаже годинник за 20 хв.
Очікувана відповідь: 7 год 45 хв (Слайд 21).
Вчитель: Запиши, котру годину покаже годинник за 45 хв.
Очікувана відповідь: 11 год 45 хв (Слайд 22).
Вчитель: Запиши, котру годину покаже годинник за 15 хв.
Очікувана відповідь: 6 год 10 хв; 18 год 10 хв (Слайд 23).
9. Номер 772 сторінка 127 5 хв.
Вчитель: Який час покаже годинник за 10 хв? (Слайд 24)
Час через 10 хв: 3 год 35 хв + 10 хв = 3 год 45 хв
Час на годиннику після полудня: 3 год 35 хв + 12 год = 15 год 35 хв
Час через 10 хв: 15 год 35 хв + 10 хв = 15 год 45 хв
Час через 10 хв: 8 год 20 хв + 10 хв = 8 год 30 хв ранку
Час на годиннику після полудня: 8 год 20 хв + 12 год = 20 год 20 хв
Час через 10хв: 20 год 20 хв + 10 хв = 20 год 30 хв
ІV. Рефлексія. (Слайд 26) 1 хв.
Вчитель: Оберіть відповідну цеглинку лего.
На уроці мені дуже сподобалось.
На уроці мені сподобалось.
На уроці мені не сподобалось.
V. Домашнє завдання. Підбиття підсумків. Закінчення уроку. (Слайд 27) 1 хв.