Тема. Слова, що сполучають.
Мета: ознайомити з словами, що сполучають (і, та, й); вчити будувати речення, використовуючи службові слова; формувати уявлення про корисну їжу, збагачувати словниковий запас школярів; виховувати наполегливість у праці, бажання вчитися.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти — СУПЕР КЛАСНІ!
НАСТРІЙ ЛЕГО
II. Актуалізація опорних знань учнів
-Щоб пригадати тему тижня виконайте завдання в групах
Вставте пропущені літери:
БУРЯК, КАПУСТА, ЦИБУЛЯ, МОРКВА.
-Оцініть свою команду смайликом.
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
III. Повідомлення теми уроку, мотивація діяльності
— Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з маленькими словами , але не дивлячись, що вони маленькі, вони дуже важливі в українській мові.
IV. Вивчення нового матеріалу
-Прослухайте казку
-Що робили діти-літери на площі?
- Яке речення у них вийшло?
-Чого бракувало у цьому реченнні?
- Що роблять слова: І,Й,ТА, У РЕЧЕННЯХ?
-Чи люблять слова сполучники дружити?
2. Фізкультхвилинка
3. Запишіть у зошити в косу лінійку каліграфічну хвилинку.
Бб бо ор рщ борщ
Посібник с.50,впр.1
-Прочитайте словосполучення.
_Звірте з малюнком, що написано неправильно?
- Випишіть у зошити ці речення правильно.
-Як англійською буде яблуко та апельсин.
4. Гра «Збери речення»
- Зараз граємо в командах, ваше завдання, прочитати своє слово і стати у правильному місці в реченні.
Оцініть роботу своєї команди цеглинкою лего.
VIII. Узагальнення та систематизація знань
IX. Підсумок уроку
ОЦІНІТЬ СВОЮ РОБОТУ ПІД ЧАС УРОКУ ВІД 1 ДО 10 НА ПОПІТІ.
— Що ви вивчали сьогодні на уроці?
— Що нового дізналися?
— Що можете сказати про роль маленьких слів, що сполучають? Назвіть їх.