Слова, які називають дії та відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити? (дієслова)

Про матеріал
Урок української мови.Читання. (2клас) Тема : Слова, які називають дії та відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити? (дієслова) Мета. Навчальна: актуалізувати знання учнів про слова, які відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити?; формувати вміння розпізнавати ці слова серед інших. Розвивальна: розвивати кри тичне мислення, уміння знаходити дієслова серед інших слів. Виховна: виховувати пізнавальні інтереси. Засоби навчання. Картки, цеглинки LEGO. Освітні галузі. Мовно-літературна, соціальна. Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Перегляд файлу

                                     Урок української мови.Читання. (2клас)

Тема : Слова, які називають дії та відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити? (дієслова)

Мета. Навчальна: актуалізувати знання учнів про слова, які відповідають на питання що робити? що зробити? що робив? що буде робити?; формувати вміння розпізнавати ці слова серед інших. Розвивальна: розвивати кри тичне мислення, уміння знаходити дієслова серед інших слів. Виховна: виховувати пізнавальні інтереси. Засоби навчання. Картки, цеглинки LEGO.

 Освітні галузі. Мовно-літературна, соціальна.

 Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

                                                                      Хід уроку

І. Вступна частина.

 1. Організація класу.

 Гра в колі «Чарівні окуляри».

Перебіг уроку — Надягніть «чарівні» окуляри й назвіть учня, який стоїть праворуч, пестливим, теплим, ніжним іменем і додайте добре слово про нього: «О, як нам пощастило, що маємо Юлю  (Любомира) у класі. Вона  (він)  чудово співає , гарно грає у футбол тощо». А тепер передавайте одне одному «чарівні» окуляри, називаючи при цьому свого сусіда  чи сусідку праворуч також пестливим, теплим, ніжним іменем.

 ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань.

1) Розгадування кросворду.

— Діти, як одним словом назвати слова, які ми щойно говорили або слухали? Хочете дізнатися?

2) Робота з цеглинками LEGO. — Підніміть помаранчеву цеглинку ті, хто любить робити компліменти. Підніміть блакитну цеглинку ті, хто любить отримувати компліменти. Підніміть синю цеглинку ті, хто любить і отримувати, і робити компліменти. А тепер — вивчаємо нову частину мови і робимо компліменти своїм однокласникам та однокласницям за правильні відповіді, дружну роботу.

 2. Мотивація навчальної діяльності.

— Розподіліть слова на групи в таблицю.

                           Іменники

                           (хто?що?)

                       Прикметники

                 (Який? Яка? Яке? Які?)

 

 

 

 

 

СЛОВА : веселий, річка, упевнений, герой, запитувати, духмяний, червоний, дитина, бджола, малювати.

— Яка проблема? Що сталося? (Є такі слова, які не належать ні до іменників, ні до прикметників.) — Для цього нам потрібно вивчити нову тему, дізнатися, що це за слова.

3. Повідомлення теми і завдань уроку.

4. Вивчення нового матеріалу.

1) Використання технології «Сторітелінг». КАЗКА ПРО ДІЄСЛОВО В одному царстві люди жили щасливо. Вони були чемними, шанували друзів і берегли природу. Слова: Але одного разу трапилась біда. До них підкралася підступна лінь. І все навколо зупинилося: люди, квіти, птахи. Все, на кого дивилася лінь, завмирало. Задоволена лінь міцно заснула, адже все навколо було нерухоме. Новина про сонне царство розлетілася дуже швидко. Почуло про це лихо дієслово і прийшло на допомогу. Воно мовило: — Я —дієслово, у мене всі слова діють. Один, два, три — дію покажи! І тут сталося диво! Щасливі люди почали усміхатися, ніжні квіти квітували, а веселі птахи защебетали веселу пісню. Навіть лінь перелякалася та втекла далеко-далеко, аж ген за ліси та поля. — Які компліменти ми можемо зробити дієслову?

2)Робота з навчальним посібником .

Виконання вправи 1. Діти розглядають комікс. Читають репліки.

  Виконання вправи

2. Мовне дослідження. Порівняння висновків із правилом. Каліграфічна хвилинка. Запис речення: «Дієслово – це частина мови.»

Виконання вправи 3. Слухання пісню. Про що йдеться в пісні?

Виконання вправи 4. Що робить дієслово? Прочитайте вірш. Підкресліть дієслова. Самоперевірка.

 Фізкульхвилинка.

Виконання вправи 5. Запишіть, хто як пересувається.

  Виконання вправи 6. Запишіть одним словом, що ти робив / робила сьогодні на уроці. До якої частини мови нале жить це слово? 5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

Гра «Побудуй вежу з лего» Учитель показує картинки, а учні шукають цеглинки з відповідними дієсловами.

Виконання завдань на картках.

Картка 1. Запиши у дужках питання до слів – назв дій. Учителька (_______________) навчає. Місяць (________________) сховався. Сніг (______________) вкриє. Пташка (________________) защебетала.

Картка 2. Прочитай вірш. Випиши слова – назви дій (дієслова).

ПРИЄМНА ЗУСТРІЧ

Йшли. Угледіли. Спинились. Підійшли. Порозумілись. Дещо спільне пригадали. Головами похитали. Пожурились, повсміхались. І шляхетно попрощались. Гарних навчені манер – Доберман і Фокстерьер. (Григорій Фалькович)

Картка 3. З’єднай слова – назви предметів (іменник) з відповідними словами – назвами дій (дієслово).

Річечка                    повіває

Вітерець                 тече

Ромашка                літає

жабка                  росте

 бабка                  стрибає

— Які компліменти ви можете сказати одне одному щодо виконаного завдання?

ІІІ. Заключна частина.

1. Виконання вправи 7.

 2. Самооцінювання.

3. Рефлексія.

 Стратегія «Ромашка Блума». На пелюстках ромашки написані запитання.

 Просте. Про яку частину мови ви дізналися?

 Уточнююче. Я можу помилитися, але, здається, дієслово відповідає на питання хто? який? Інтерпретаційне. Назвіть п’ять дієслів.

 Творче. Чи хотіли б ви більше дізнатися про дієслово? Оціночне. Чи потрібні дієслова в українській мові?

 Практичне. Які дієслова ви вживаєте у своєму мовленні найчастіше?

docx
Додано
11 березня
Переглядів
74
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку