Мета уроку:
Дата:_______
Клас:_______
Тема: Службове програмне забезпечення. Віруси та антивірусні
програми. Архіватори.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації.
Мета уроку:
Хід уроку:
Якщо людина не повторює те, що знає, то рівень її розвитку прямує до нуля. Щоб це не сталося із нами давайте повторимо вивчений матеріал на попередніх уроках. А ось для того, щоб визначити тему нашого уроку вам необхідно розгадати угорський кросворд.
І. Вправа «Вгадай тему»
Й |
А |
Н |
Т |
И |
В |
І |
Р |
У |
С |
И |
З |
С |
Л |
У |
ф |
І |
Я |
С |
А |
Р |
О |
П |
А |
Ц |
Е |
Ж |
Д |
О |
Р |
Е |
И |
К |
В |
А |
Б |
У |
Н |
Б |
О |
В |
Й |
Ц |
К |
П |
В |
Р |
Е |
К |
Г |
Щ |
П |
Е |
В |
П |
Р |
О |
Ф |
Х |
З |
В |
Ш |
З |
Я |
Ф |
Щ |
В |
Д |
Г |
П |
І |
П |
І |
Р |
У |
С |
П |
Д |
П |
Ж |
Р |
К |
В |
Е |
Ж |
І |
Ц |
И |
М |
Ю |
Р |
Є |
А |
У |
А |
Ч |
Д |
В |
І |
П |
В |
Б |
О |
П |
М |
О |
Т |
Е |
Б |
А |
Ф |
И |
У |
Н |
Л |
Р |
Н |
Е |
О |
Н |
Ю |
М |
І |
Т |
К |
Р |
Д |
В |
Л |
Ж |
Р |
Н |
Н |
Ч |
П |
Ь |
А |
Т |
Ж |
Ц |
Д |
Ю |
И |
Я |
В сітці кросворда зашифровані слова. Ваша задача – виділити всі слова, які можете знайти та сформулювати теми уроку. Після виконання вправи – перевірка на слайді вчителя.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу. «Інформаційний диктант»
Завдання: запишіть послідовність термінів, які відповідають вказаному визначенню.
1. Набір програм, призначений для виконання користувачем конкретних
завдань.
2. Програма, яка унеможливлює роботу комп’ютера.
3. Програма, призначена для зменшення розмірів файлів.
4. Програма, яка може захистити комп’ютер від небажаного вторгнення зі
сторони.
5. Система, яка призначена для роботи з інформацією та складається з
апаратного та програмного забезпечення.
Обміняйтеся зошитами та за кожна правильну відповідь поставте 0.5 бала.
Порахуйте та запишіть отриману кількість балів за дану вправу.
ІІІ. Систематизація знань.
Робота з картою знань «Структура інформаційної системи»
Вправа «Знайди відповідність»
Намагається відтворити файл |
Об’єднує в одну групу декілька файлів |
на екрані з'являються зайві повідомлення і символи; |
Здатність до саморозповсюдження |
деякі файли виявляються зіпсованими; |
Відправляє файл у карантин |
Видаляє інфікований файл |
Стискають інформацію |
програми перестають працювати або працюють неправильно; |
робота комп'ютера сповільнюється; |
Автоматичний захист від небезпеки |
• комп'ютер повністю втрачає працездатність. |
Вірус |
Антивірус |
Архіватор |
IV. Міжпредметні зв’язки.
Визначення поняття «сенкан»
Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків. Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків.
Приклад:
1. Форум
2. Гомінкий, цікавий
3. Розважає, розвиває, веселить
4. Гарне місце для знайомств
5. Спілкування
V. Інструктаж з БЖ при роботі за комп’ютером
1. Сидіти потрібно рівно, торкаючись спинки стула
2. Відстань від очей до екрана має бути 50-60 см.
3. Клавіатура повинна бути на рівні ліктів
4. У разі виявлення недоліків – повідомити вчителю. Самостійно не ремонтувати.
5. Виконуй вправи
для очей.
VI. Практична робота за комп’ютером.
Інструктаж до виконання роботи.
Підсумовуючи усе вищесказане давайте підведемо підсумок нашої роботи. І зробимо це наступним чином. Вам необхідно скласти сенкан до теми, яку ви оберете шляхом жеребкування. Оформити створений вами шедевр необхідно буде на слайдах презентації та захистити свою роботу перед однокласниками, пояснити чому саме таку кылькысть слайдів ви обрали?