11 травня о 15:00Вебінар: Закінчення навчального року: документи, звіти, аналіз, планування та власний емоційний стан

Презентація: "Способи гасіння невеликих пожеж. Особливості гасіння електроприладів. Захист органів дихання під час пожеж."

Про матеріал

Дана презентація широко розкриває тему уроку: "Способи гасіння невеликих пожеж. Особливості гасіння електроприладів. Захист органів дихання під час пожеж." Розрахована на урок. Її можна використовувати і як виховний захід на тему: "Пожежа". Слайди розміщенні для зручного використання презентації під час онлайн уроків в ZOOM.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Способи гасіння невеликих пожеж. Особливості гасіння електроприладів. Захист органів дихання під час пожеж.5 клас. Остапенко Людмили Юріївни

Номер слайду 2

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються матеріальні цінності. Небезпечність пожежі полягає у токсичності продуктів горіння, вогні, підвищеній температурі, задимленості та зменшенні концентрації кисню. Пожежа

Номер слайду 3

Важко уявити собі життя людини без вогню. Він допомагає приготувати їжу, зігрітися, коли холодно. На заводах та інших підприємствах вогонь використовують, щоб виплавляти метал, виготовляти посуд, пекти хліб. Автомобіль не зрушить з місця, а космічний корабель не полетить, якщо на допомогу не прийде вогонь.

Номер слайду 4

Вогонь – друг людини. Але, якщо він потрапить у невмілі руки, то може стати грізним ворогом. Наслідком неправильного і необережного поводження з вогнем, газовими та електроприладами є пожежі. Вони знищують будинки і заводи, хлібні поля і ліси. Під час пожеж гинуть люди. Щоб не виникла пожежа, треба знати і виконувати правила пожежної безпеки.

Номер слайду 5

Вогонь – друг і ворог людини. Від нас залежить, яким він буде: добрим чи злим. Коли з вогнем поводиться необережно, може статися пожежа. Під час пожежі небезпеку для життя людей становить вогонь і дим. Вогонь спричиняє опіки тіла, а від диму можна учадіти. Щоб запобігти пожежам, треба знати від чого вони виникають.

Номер слайду 6

Причини пожеж можуть бути: Пустощі дітей з вогнем, ігри із запаленими предметами. Порушення правил користування електроприладами. Недотримання правил користування газовими плитами. Неправильне користування печами.

Номер слайду 7

Якщо виникла пожежа, не треба панікувати! Одразу повідомляйте про виникнення пожежі рятувальників за номером «101». Пам’ятай! 101 – номер телефону пожежної охорони.

Номер слайду 8

Понад 100 років тому люди винайшли сірники. У минулому вони були рідкістю, а зараз є кожному домі. В умілих руках сірники допоможуть запалити вогонь, щоб приготувати їжу, обігріти житло. Дитячі пустощі з сірниками можуть спричинити пожежу.

Номер слайду 9

Пам’ятай! Сірники - не іграшка. Вогонь від одного сірника може спалити дім. Вогонь може загорітися також від запальнички, петарди, хлопавки, бенгальського вогню. Щоб не виникла пожежа, треба знати і дотримуватись правил пожежної безпеки.

Номер слайду 10

Не грайся з сірниками та іншими запалювальними засобами. Користуйся газовою плитою тільки у присутності дорослих. Без дозволу дорослих не вмикай електроприлади. Не залишай їх без нагляду. Не клади іграшки, книжки, одяг біля запалених печей чи увімкнених обігрівальних електроприладів. Не запалюй багаття без дорослих. Не користуйся відкритим вогнем у помешканнях, сараях, підвалах, на горищах.

Номер слайду 11

Ви вже знаєте правила пожежної безпеки, дотримання яких попередить виникнення пожежі. У разі виникнення пожежі негайно залиши місце пожежі і повідом про неї дорослих або зателефонуй за номером 101. Повідом про місце, де сталася пожежа (вулицю, номер будинку і квартиру), і назви своє прізвище. У випадку виникнення пожежі проводиться евакуація – організований вихід усіх людей з небезпечного місця на вулицю. Із приміщення, де сталася пожежа, слід виходити швидко, але без зайвої метушні і паніки. 

Номер слайду 12

Якщо виникла пожежа і дорослих немає дома, не розгублюйся, а швидко вийди з приміщення на свіже повітря у безпечне місце. Не користуйся ліфтом, тому під час пожежі він може відключитися. Якщо можеш, допоможи вийти із приміщення тим, хто потребує твоєї допомоги. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку повідом про це дорослих, пожежних.

Номер слайду 13

Особливості гасіння електроприладів. Уяви ситуацію: ти сидиш у кімнаті й дивишся телевізор. Несподівано з нього повалив дим і вогонь. Як ти маєш вчинити?По-перше, діяти треба дуже швидко. Якщо гаяти час, вогонь буде поширюватися. А якщо вчасно і правильно зреагувати, можна ліквідувати пожежу за лічені хвилини.

Номер слайду 14

По-друге, діяти треба надзвичайно обережно. Слід пам’ятати, що на електроприлади, увімкнені в розетку, лити воду дуже небезпечно. Можна отримати ураження електричним струмом. Тому треба обгорнути руку неодмінно сухою тканиною (одягом, рушником чи серветкою) і висмикнути вилку з розетки (мал. а) або вимкнути електрику на щитку. Лише знеструмивши електроприлад, його можна гасити як звичайний осередок вогню. Найкраще накрити електроприлад ковдрою, щоб припинити доступ кисню (мал. б), і залити водою.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

І останнє. У таких випадках ніколи не слід вагатися, думати про те, що, гасячи, наприклад, телевізор, зіпсуєш його. Пошкодуєш, змарнуєш секунди, хвилини — і втратиш набагато більше, а може, і своє здоров’я чи життя.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Що робити, якщо пожежа застала вас у приміщенні?!ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;

Номер слайду 19

щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму;відчиніть вікно та кличте на допомогу;якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей;якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

Номер слайду 20

У пожежних машинах на допомогу людям поспішають пожежні. Прибувши на місце пожежні гасять вогонь, проводять евакуацію потерпілих з палаючого будинку, надають їм першу медичну допомогу. Робота пожежних важка і небезпечна. У будь-який час дня і ночі пожежні готові до боротьби з вогнем. Тому злочином є хибні виклики чергової варти пожежної частини та жарти за телефоном 101.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Пам’ятай! Вогонь стає ворогом, якщо з ним поводитись необережно. Пожежі легше запобігати, ніж її гасити. Гратися та пустувати із запалювальними засобами небезпечно – може виникнути пожежа. Від того, наскільки швидко ти покинеш приміщення, де виникла пожежа, залежить твоє життя.

Номер слайду 25

Домашнє завдання§22, стор.126-132. Одне на вибір, за бажанням:1. Обладнання пожежного щита.2. Засоби гасіння невеликих пожеж.

pptx
Додано
31 березня
Переглядів
789
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку