Старобердянське лісництво.Призер ( 3 місце ) конкурсу презентацій комунального закладу " Запорізький обласний центр еколого - натуралістичної учінівської молоді" Запорізької обласної ради
Старобердянське лісництво. Підготувала учениця 7 класу Анастасія Барньова
Номер слайду 2
Старобердянське лісництво: Лісництво закладене у 1864 року І. Корніусом ,а у 1859 року -створене степове лісництво «Бердянське». У 1879 року лісорозведення продовжив Павло Сивицький, який за колекцію дерев у цьому лісництві одержав бронзову медаль Всесвітньої Паризької виставки. Разом із ним працював Георгій Висоцький— відомий ґрунтознавець, який вивчив вплив гідрокліматичних і ґрунтових умов на розвиток рослин лісу, а також вплив лісу на природне середовище, на водний баланс ґрунтів.
Номер слайду 3
Місце розташування: Старобердянський заказник — ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Запорізької області, за 18 км на північний схід від міста Мелітополя, між селами Новопилипівка і Вознесенка, на правому березі річки Молочної.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Рельєф: Характер рельєфу - рівнинний, обумовлений екзогенними процесами р. Молочної. Ландшафтну структуру території ускладнюють річково-долинні ландшафти (тераси, узбережні ландшафти), а також незначні зміни рельєфу топографічної поверхні (балочки, западини, пагорби та ерозійні форми).
Номер слайду 6
Особливості клімату:. На досліджуваній території клімат помірно континентальний, з м’якою зимою та сухим спекотним літом. Середньорічна температура липня +23°С. На рік у середньому припадає 225 сонячних днів. Найбільша кількість опадів випадає в жаркі літні місяці. Мінімум опадів приходиться на лютий. Взимку середньорічна температура складає -4,5°С.
Номер слайду 7
Грунти: Зональний ґрунтовий покрив території дослідження представлений темно-каштановими залишковосолонцюватими ґрунтами на лесових породах, перехідними до південних малогумусних чорноземів на лесових породах. Дана територія розміщена у перехідній зоні від східної частини крила Причорноморської западини до західного схилу Приазовської височини Українського кристалічного щита.
Номер слайду 8
Рослинність: Заказник має близько 135 видів листяних і хвойних порід. Провідними породами дерев заказника є — дуб звичайний. У домішці зростають сосна звичайнаа, сосна кримська, акація біла, в'яз граболистий, ясен звичайний, гледичія і берест. Привертає особливу увагу березовий гай,а також 80-90 літні культури ялівця Виргинського. Із кущів переважає жовта акація, скумпія, клен татарський, на галявинах – терен. Є тут багато екзотів: черемшина вірджинська, софора японська, бундук, маклюра жовтогаряча, троянда індійська, бархат амурський, форзиція, айлант, акація плакуча, гледичія без шпичок, а також 14 різновидів верби. Гледичія Сосна звичайнаа. Берест
Тваринний світ: Щодо тваринного світу, то слід відзначити, що у Старобердянському заказнику мешкають заяць-русак, білка, лисиця, дикий кабан, борсук, куниця, лось, різноманітні види птахів — сова вухата, омелюхи, снігурі, королик жовтоголовий — найменший птах нашої країни.
Номер слайду 12
Використання людиною: Старо-Бердянське лісництв може використатися для туризму, бо має високий рекреаційний потенціал. Старобердянський ліс люди використовують для реалізації потреб в заміському відпочинку, в основному, у святкові й вихідні дні. Тривалість комфортного періоду, який сприятливий для усіх видів відпочинку, спостерігається протягом 45-60 днів..