Тема: «Ставлюся до інших так… як хотів би, щоб ставились до мене»
Мета: ознайомити з поняттям «особистіть»,ознаками особитості, розглянути
«ролі в класі», особистий простір.
Очікувані результати: - розуміє що таке особистий простір, поважає свій і чужий
особистий простір під час спілкування ;
Хід уроку.
1. Емоційне налаштування
Показати реакціями з яким настроєм прийшли на урок,
Перегляд ролика за посиланням
https://www.facebook.com/UNICEFUkraine/videos/647156310886109
2 Повторення раніше вивченого матеріалу .виконати завдання за посиланням:
https://learningapps.org/display?v=pbg7azq1k23
3. назвати свою позитивну рису на першу літеру свого імені.
Ми, люди, істоти соціальні, тому нам важливо бути прийнятими соціумом та самим у ньому почуватись комфортно. Для цього треба розрізняти себе як особистість.
4. мозковий штурм
Перегляд ролика за посиланням https://drive.google.com/file/d/1xklf7YLvZmrNXHtFivkdNEIZ5TD41EkZ/view
- Як розумієте його сюжет?
- Що є спільного у тебе і твоїх друзів?
- Чим унікальні твій сусід чи сусідка по парті?
Особистість — це людина з певними якостями та характером, що поступово формуються. Ставлення до довкілля, суспільного буття, власного здоров’я, інших людей і до себе визначає сутність нашої особистості.
- Проаналізуйте схему «Ознаки особистості» та доберіть зі списку нижче відповідне визначення
• здатність до самостійної діяльності, прийняття зважених рішень;
• вихованість, адекватна самооцінка;
• несхожість на інших;
• уміння керувати своєю поведінкою, відповідати за власні вчинки;
• почуття шани, визнання іншого рівним собі;
• чесне та правильне рішення чи дія;
• прагнення допомогти кожному, хто цього потребує;
• здатність долати почуття страху та розгубленості у небезпеці
5.Руханка
- Як розумієте цей малюнок?
-
- Кожна людина має власний особистий простір — як фізичний, так і емоційний. Коли його порушують, ми відчуваємо дискомфорт. Як і всі люди, болісно на це реагуємо. Тому слід поважати різноманітні національні традиції та звички людей щодо особистого простору.
-
6. Робота зі схемою.
Проаналізуйте схему та поясніть, як розумієте приказки, що збереглися здавнини:
«Моя хата скраю, нічого не знаю»;
«Хоч трава не рости»; «Своя сорочка ближча до тіла»…
Якій «ролі в класі» вони відповідають?
Клас може впливати на нас по-різному. Коли колектив дає змогу проявити кожному / кожній найкращі якості, — це позитивний вплив. Проте коли ми не хочемо виконувати завдання на уроках і навіть ходити до школи, це свідчить про негативний вплив. Кожен із нас відповідальний за згуртованість колективу та позитивну атмосферу в класі або групі.
https://www.facebook.com/UNICEFUkraine/videos/1137154437102472/
7. Перегляньте відео спробуйте себе в ролі звукорежисерів — озвучте його.
Вибери відповідне продовження вислову та поясни свій вибір
8..Домашнє завдання.
Параграф 6 опрацювати, записати риси колективу, в якому комфортно