STEM -урок "Парк розваг"

Про матеріал
STEM-урок "Парк розваг" розроблений для учнів 2 - х класів. Він знайомить дітей з призначенням парків розваг в житті людини, їх видами; знайомить з професіями інженера, ландшафтного дизайнера, будівельника, конструктора. Цей урок покликаний розвивати просторову уяву, логічне мислення та вміння працювати в команді через конструювання.
Перегляд файлу

STEM-урок: «Парк моєї мрії» (2 клас)

Мета: ознайомити дітей із призначенням парків розваг, розвивати просторову уяву, логічне мислення та вміння працювати в команді через конструювання.

Обладнання і матеріали: загадки, презентація «Незвичайні парки», мікрофон,  

          конструктор (LEGO або інший), картонна основа, кольоровий папір,   

          коктейльні трубочки (для опор), нитки (для канатів), пластилін, фігурки з- 

         під кіндерів, іграшки міні – динозавриків; кришечки з пластикових

         пляшок, LEGO-фізкультхвилинка «Веселі цеглинки»,

         https://www.youtube.com/watch?v=mn0nEAfhE9U&t=5s

 

                                        Хід уроку

1. Етап «Відгадай та налаштуйся» (Загадки)

Почнемо з розминки для розуму. Відгадайте, що можна зустріти в нашому майбутньому парку:


Вгору-вниз, вгору-вниз,

Ти за поручні держись!

На конячці я скачу,

Навколо осі я лечу! (Карусель)

Ми на ньому, як на святі,

Вище даху можем знятись.

Крутиться воно поволі,

Все навколо видно в полі. (Колесо огляду)

Гумове та пружне дно,

Ми стрибаємо в вікно?

Ні! Щоб вище полетіти,

Треба ноги напружити. (Батут)

   


 

2. Гра – інтерв’ю «Мікрофон»

- Навіщо людям потрібний парк? (відповіді дітей)

  Висновок. Парк розваг — це ідеальне місце для активного та творчого дозвілля дітей, що включає мотузкові парки, скеледроми, велосипеди, ігрові майданчики та тематичні атракціони, які сприяють фізичному розвитку та соціалізації.

  •          Чому парки розваг важливі?
  • Відпочинок та перезавантаження: наш мозок і тіло потребують зміни діяльності. Після навчання в школі парк допомагає «випустити пару».
  • Фізичний розвиток: гірки, лабіринти та скеледроми тренують силу, спритність та координацію.
  • Соціалізація: у парку ми вчимося спілкуватися, заводити нових друзів та дотримуватися черги.
  • Естетика та природа: це місце, де гарно, багато дерев та квітів, що допомагає нам цінувати природу.
  •          Що ж роблять діти у парку розваг?

     Основні заняття для дітей у парку розваг:

  • Активний відпочинок: відвідування мотузкових парків, скеледроми, катання на велосипедах, роликах або скейтах.
  • Ігри та атракціони: ігрові майданчики, тематичні зони (пірати, Дикий Захід).
  • Зимові розваги: катання на санчатах, тюбінг, ковзани, ліплення сніговиків.
  • Творчі та навчальні заняття: участь у тематичних іграх (наприклад, «будуємо Леголенд»), майстер-класи, творчі конкурси.
  • Соціалізація та дозвілля: перегляд фільмів на відеоекранах, слухання вуличної музики, частування солодкою ватою.

3. Запрошую вас на віртуальну фотовиставку «Незвичайні парки розваг» (перегляд презентації).

4. Гра – інтерв’ю.

- Діти, ви всі побачили, що парк розваг – це не просто розваги, а ціла країна мрій, до якої можуть входити країна тварин, човникова станція, шашковий клуб, спортивний майданчик, кафе. Пропоную вам висловити свою власну думку «Що я хочу бачити в нашому парку розваг?» (діти по черзі говорить в мікрофон, що вони бажають щоб було в дитячому містечку розваг).

- Всі парки, будівлі – унікальні. А хто ж створює їх проекти, щоб будівельники могли їх побудувати? (інженер)

– А хто ж створює красу навколо цих будинків, планує, як облаштувати парки? ( ландшафтні дизайнери).

- Для цього їм теж треба спланувати свій задум на папері, а потім втілити його в життя за допомогою спеціальних інструментів та матеріалів.

– Діти, скажіть, будь-ласка, які це матеріали та інструменти?

(ножиці, лопати, секатори, квіткова розсада, насіння квітів і трав, саджанці дерев та кущів)

II. Новий матеріал

  1. Оголошення теми і мети уроку
  2. Повторення правил роботи:

1. Не кажи не вмію, а кажи навчуся!

2. Не вийде сьогодні – зможемо взавтра.

3. Не соромимося запитувати.

4. Ми всі одна родина.

5. Відповідаємо по черзі, не перебиваємо одне одного та вміємо домовлятися.

  1.  Створення колажу.
  •          Щоб розпочати будівництво необхідно спочатку створити план. Пропонуємо вам трішечки пофантазувати і, як справжні архітектори, спланувати, яким чином будуватимемо наш парк розваг. Пропоную створити колаж (діти наклеюють на ватман зображення дитячих майданчиків, парк Юрського періоду, клумби, дерева, кафе,  зоопарк).
  •          А як же ви назвете ваш парк розваг? ( «Леголенд»).
  1. Фізкультхвилинка
  •          Задум свій на папері ми спланували. У нас вийшов дуже гарний проект «Леголенду». Тільки я бачу, що трішки стомилися. Час зробити фізкультхвилинку.
  1. LEGO-фізкультхвилинка «Веселі цеглинки»

      https://www.youtube.com/watch?v=mn0nEAfhE9U&t=5s

 

6. Практична робота: Проєкт «Парк розваг власноруч»

   Завдання: Створити макет зони відпочинку.

   Матеріали: Конструктор (LEGO або інший), картонна основа, кольоровий 

   папір, коктейльні трубочки (для опор), нитки (для канатів), пластилін.

      Алгоритм роботи:

  1.     Планування (Інженерія): Розділіть основу на зони: де будуть атракціони, де — доріжки, а де — зелені зони (дерева).
  2.     Будівництво (Технології):

      Зробіть «Колесо огляду» (можна використати паперову тарілку та    зубочистку як вісь).

     Побудуйте «Гірку» з LEGO або зігнутого картону.

     Створіть «Зону відпочинку» з лавочками з паперу.

Пропоную вам вибрати собі цеглинки LEGO,  фігурки з – під кіндерів, іграшки міні – динозавриків; кришечки з пластикових пляшок і, кому потрібні  схеми LEGO, час починати будувати Леголенд.

     Випробування: Перевірте, чи стійкі ваші споруди. Чи може іграшкова фігурка «проїхати» гіркою?

- Нагадую працюємо дружно, разом. (діти під керівництвом вихователя під музику починають будувати парк розваг, об’єкти розміщують так як клеїли їх на колаж)

7. Презентація його нашим гостям. (Діти розказують для кого будували, які цеглинки використовували, наскільки надійний, як називаються об’єкти).

- Молодці! Ваш парк дуже гарний, діткам буде затишно й цікаво гратися в ньому.

III. Підсумок (Рефлексія)

- Подивіться на свої парки. Що було найскладнішим у будівництві?

- Який атракціон ви б додали, якби мали ще годину часу?

- Скажіть, будь-ласка, вам сподобалося бути архітекторами і ландшафтними дизайнерами? Працювати разом?

 - Пригадайте, хто кому допоміг на занятті?

 - Що запам’яталося найбільше?

- Чого на занятті вам не хотілося робити?

- Перед ким би ви хотіли похвалитися успіхами? (відповіді дітей).

 

docx
Додано
9 червня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку